Aktualności

Za nami 3 dzień mistrzostw sportowych walk rycerskich

2 maja 2015 | 23:27

Więcej informacji na temat Za nami 3 dzień mistrzostw

Za nami 3 dzień mistrzostw, wypełniony w głównej mierze zmaganiami w kategoriach miecza i tarczy - najważniejszej konkurencji walk pojedynkowych.

Łącznie obejrzeliśmy ponad 80 starć w fazie grupowej, w której najlepiej zaprezentowali się zawodnicy Austrii, Niemiec, Anglii, USA debiutującej Argentyny a także Polski, Estonii, Litwy, wychodząc do fazy finałowej. Wśród kobiet najlepiej prezentowały się reprezentantki Polski, Niemiec, Nowej Zelandii oraz Quebec.

Wszystkie walki finałowe stały na bardzo wysokim poziomie trzymając widownie w napięciu. W kategorii kobiet, o 3 miejsce zmierzyła się Polska z Nową Zelandią. Przewaga siły była po stronie Nowozelandki a zręczności i szybkości po stronie Polski. Po 2 rundach Maja Olczak zdobyła kolejny, brązowy medal dla Polski, na tegorocznych Mistrzostwach Świata!

Następnie oglądaliśmy starcie o pierwsze miejsce które zwyciężyła leworęczna zawodniczka z Niemiec. 2 miejsce przypadło Quebec.

Walki mężczyzn z ogromną dynamiką i różnorodnością uników, bloków oraz kombinacji uderzeń poderwały publiczność po bardzo interesującym starciu z Anglią, polski reprezentant Marcin Waszkielis zdobył drugi Złoty Medal dla Polski! 3 miejsce przypadło reprezentantowi Estonii.

W drugiej części dnia oglądaliśmy ostatnie walki w fazie grupowej starć kategorii 5vs5 oraz 10vs10. W starciach „piątek” Polska zdominowała zmagania wynosząc komplet zwycięstw, drugie miejsce w grupie zajęła Argentyna.

Następnie rozpoczęła zmagania niezwykle silna grupa B w kategorii 10vs10. Bardzo równy poziom drużyn Francji, Hiszpanii, Polski oraz Anglii spowodował że do ostatniej walki nie było wiadomo kto wyjdzie do starć finałowych. Ostatecznie Anglia zachowała komplet zwycięstw a z drugiego miejsca wyszła Polska.

Już jutro finałowe rozstrzygnięcia Mistrzostw Świata IMCF 2015!