Uczniowski Klub Sportowy "Orzeł" przy Gimnazjum nr 3 im. Stefana Batorego Malbork

Aktualności

UKS Orzeł Mistrzem Polski !!!

7 czerwca 2011 | 16:40

Więcej informacji na temat Orzeł Mistrzem Polski

Siatkarki Orła Malbork triumfowały w Mistrzostwach Polski Młodziczek, które odbywały się w Starym Sączu w dniach 03-05.06.2011. W meczu finałowym malborczanki wygrały z Sandecją Nowy Sącz. Brązowy medal przypadł Pałacowi Bydgoszcz.

Podopieczne trenera Szymona Żołędziewskiego w dniu otwarcia turnieju, w sesji przedpołudniowej podejmowały zespół MKS Dąbrowa Górnicza. W pierwszym secie „Orzełki” wygrały do 17, jednak w drugiej partii górą były zawodniczki ze Śląska. W tie-breaku więcej zimnej krwi zachowały dziewczęta z Malborka i wygrały trzeciego seta do 13.

Po południu UKS Orzeł Malbork rozegrał drugi mecz grupowy, w którym podejmował wicemistrzynie Polski - UKS Augustynki Kalisz. Kolejny raz przeciwniczki musiały uznać wyższość zespołu z Pomorza, przegrywając w trzecim secie. Dzięki temu zwycięstwu drużyna z Malborka wywalczyła awans do meczu półfinałowego rozgrywanego turnieju. Augustynki musiały zadowolić się grą o miejsca 5-8.

W drugim dniu turnieju naprzeciwko „Orzełkom” stanął zespół STS Sandecja Nowy Sącz. Był to mecz o tzw. pietruszkę, lecz było wiadome, że ten, kto wygra będzie grał z teoretycznie słabszą drużyną. Gra malborczanek stanęła i tylko zawodniczki z Nowego Sącza dyktowały warunki gry na parkiecie.

Przez tą porażkę, wychowanki z Malborka miały zagrać w popołudniowym meczu półfinałowym z zespołem KS Pałac Bydgoszcz - obecnym Mistrzem Polski juniorek. Bydgoszczanki najchętniej wymazałyby ten mecz z pamięci, gdyż zespół z Malborka wręcz wybił im siatkówkę z głów. Siatkarki znad Nogatu rozpoczęły wielką bitwę o złoty medal Mistrzostw Polski Młodziczek.

Niedziela była w Starym Sączu dniem ostatecznych rozstrzygnięć w turnieju. Siatkarki ośmiu klubów rywalizowały ze sobą od piątku i ostatniego dnia rozegrały mecze o miejsca.
W pierwszym spotkaniu Augustynki Kalisz pokonały 2:1 UMKS MOS Wola Warszawa. Warszawianki wygrały pierwszego seta do 23, jednak w drugim górą były młode zawodniczki z Kalisza. One też wygrały decydującą partię spotkania i na osłodę zajęły miejsce 7. W meczu o piątą lokatę MUKS Poprad Stary Sącz wygrał z MKS Dąbrowa Górnicza. Gospodynie pierwszego seta wygrały do 23, drugiego już bardziej zdecydowanie, do 15.

Najwięcej emocji wywołały jak zawsze mecze o medale. W walce o ten brązowy siatkarki Pałacu Bydgoszcz zagrały z Gedanią Gdańsk. W pojedynku dwóch uznanych firm, jeśli chodzi o szkolenie młodzieży tym razem lepsze okazały się bydgoszczanki, pozbawiając medalu zespół Gedanii. W finale Orzeł Malbork ponownie zmierzył się z Sandecją Nowy Sącz. Podopieczne Szymona Żołędziewskiego już w pierwszym secie pokazały, że stać je na zdobycie Pucharu, wygrywając do 18. W drugiej partii również lepszy był zespół z Pomorza, który zdobył tytuł Mistrza Polski Młodziczek.

UKS Orzeł Malbork: Daria Dąbrowska (kapitan), Klaudia Kulig, Monika Zachaczewska, Katarzyna Kuleta, Angelika Niewińska, Dominika Mikołajewska, Aleksandra Żurawska (libero), Klaudia Kostkowska, Dagmara Dąbrowska, Agata Michalewicz, Paulina Rekowska.