7 listopada 2010 | 22:42

Więcej informacji na temat II LIGA PIŁKI RĘCZNEJ

uks sokół gdańsk pomezania

SZCZYPIORNIŚCI POLSKIEGO CUKRU-POMEZANII NADAL BEZ PORAŻKI

W meczu V kolejki II ligi piłki ręcznej mężczyzn piłkarze ręczni SPR POLSKI CUKIER-POMEZANII Malbork odnieśli kolejne zwycięstwo. Tym razem grając na wyjeździe, rywalem naszych szczypiornistów była drużyna Uczniowskiego Klubu Sportowego SOKÓL Gdańsk.

UKS SOKÓŁ Gdańsk - POLSKI CUKIER-POMEZANIA Malbork 16 : 43 (9:17)

Do Gdańska, do hali sportowej Zespołu Szkól Rolniczych przy ul. Smoleńskiej podopieczni Łukasza JEZIERSKIEGO jechali w roli zdecydowanego faworyta. Większość śledzących rozgrywki II ligi piłki ręcznej zastanawiali się jedynie nad tym, jakich rozmiarów zwycięstwo odniesie zespół, który w bieżącym sezonie zamierza skutecznie walczyć o awans do I ligi, czyli na zaplecze PGNiG Super Ligi piłki ręcznej.

Na parkiecie hali na gdańskiej Oruni od pierwszego sędziowskiego gwizdka dominacja zespołu malborskiego nie podlegała żadnej dyskusji.

Wykorzystując zarówno boiskowe doświadczenie jak i wyższe umiejętności indywidualne zawodników a także przewagę fizyczną, malborczycy szybko objęli prowadzenie, którego nie oddali do końca spotkania. Prze3waga bramkowa drużyny POLSKIEGO CUKRU systematycznie rosła, aby po 30 minutach gry zawodnicy schodzili na przerwę przy stanie 9:17 na korzyść drużyny malborskiej.

Można stwierdzić, że była to najniższa z możliwych bramkowa przewaga malborczyków. Gdyby bowiem wykorzystali oni wszystkie dogodne sytuacje bramkowe, różnica ta mogła być znacznie wyższa.  W pierwszej połowie młodym gdańszczanom waleczności nie brakowało i pewnie również dlatego naszym szczypiornistom nie udało się zdobyć większej ilości bramek.

Gra się bowiem tak, jak przeciwnik pozwala – co w odniesieniu szczególnie do gier zespołowych jest starą i niepodważalną sportową prawdą.

Po przerwie zawodnicy POLSKIEGO CUKRU z większa precyzją zaczęli realizować przedmeczowe założenia. Zdecydowanie poprawili skuteczność strzelecką. Dokładniej też zagrali w obronie, która w piłce ręcznej, oprócz zdobywania bramek, uważana jest za „klucz do zwycięstwa”.  Od początku drugiej połowy bramkowa przewaga malborczyków rosła w znacznie szybszym tempie niż to miało miejsce w pierwszych 30 minutach gry.

Ostatecznie, przy straconych w drugiej części zaledwie siedmiu bramkach a zdobytych dwudziestu sześciu, nasi szczypiorniści schodzili z parkietu pozostawiając gospodarzom „bagaż” w postaci 27 bramkowej różnicy.

Wynik końcowy brzmiał bowiem 16 : 43 (9:17).

Wielu sympatyków „szczypiorniaka” nie tylko na pomorzu może się zastanawiać nad tym dlaczego SOKÓŁ Gdańsk - jedna z czołowych drużyn II ligi w poprzednich sezonach, rozgrywająca nawet w sezonie 2008/2009 baraże o awans do I ligi, od początku bieżacego sezonu odnosi tak słabe wyniki.   Przyczyna jest bardzo prosta. W obecnym Sokole grają głównie juniorzy zdobywający doświadczenie w „dorosłej” piłce ręcznej.

Zawodnicy Sokoła z poprzednich sezonów reprezentują natomiast w tym sezonie barwy SHC WYBRZEŻE Gdańsk. Dołączyło do nich kliku zawodników z pierwszoligowym oraz ekstraklasowym doświadczeniem i właśnie SHC WYBRZEŻE postrzegane jest jako główny konkurent malborczyków w walce o awans do I ligi.

Do bezpośredniej konfrontacji POLSKIEGO CUKRU z Wybrzeżem dojdzie jednak dopiero w ostatniej kolejce rundy jesiennej, która rozgrywana będzie 18 grudnia.

Emocji na parkiecie jak i na trybunach malborskiej hali w Gimnazjum Nr 3 przy ul. Wybickiego z całą pewnością nie zabraknie.

Oprócz gdańskiego zwycięstwa drużyny malborskiej w ubiegłym tygodniu rozegrane zostały cztery inne mecze objęte programem V kolejki. Rozegrano również awansem jedno spotkanie z programu 10 kolejki wyznaczonej na 11 grudnia br.                                                                      Oto rezultaty tych spotkań:

Awansem mecz X kolejki:                                                                                                       WYBRZEŻE Gdańsk – SOKÓŁ Gdańsk 46 : 14 (22:8)

V kolejka                                                                                                                                         WYBRZEŻE Gdańsk - GWARDIA Koszalin 29 : 19 (12:5)

AZS P G Gdańsk - ENERGETYK Gryfino 26 : 37 (16:22)

AZS UWM Olsztyn - ALFA 99 Strzelno 33 : 27 (14:13)

SOKÓŁ Gdańsk - POLSKI CUKIER-POMEZANIA Malbork 16 : 43 (9:17)

LKS Kęsowo - WBS SZCZYPIORNIAK Olsztyn 22 : 22 (9:13)

Po meczach V kolejki, w tabeli II ligi piłki ręcznej zaszły „kosmetyczne” zmiany. Na czele tabeli z równa ilością punktów są dwa zespoły WYBRZEŻE i POLSKI CUKIER-POMEZANIA. Wybrzeże wyprzedza jednak malborczyków dzięki korzystniejszej różnicy bramek, uzyskanej w rozegranych dotychczas meczach. Do końca rundy jesiennej każda z drużyn rozegra jeszcze po 5 spotkań, w tym bezpośrednie i dopiero wówczas okaże się, która z drużyn przed rundą rewanżową zapewni sobie najkorzystniejszą pozycję wyjściową do ostatecznej walki o awans.