28 listopada 2010 | 10:05

Więcej informacji na temat WYSOKA WYGRANA w OLSZTYNIE
znajdą Państwo w poniższej wiadomości.

wbs bank-szczypiorniak relacja zawodów

WBS BANK-SZCZYPIORNIAK Olsztyn         - POLSKI CUKIER-POMEZANIA Malbork                                                     24 : 39 (11:17)

W sobotę 27. listopada,w ramach VIII kolejki II ligi piłki ręcznej malborscy szczypioniści rozgrywali wyjazdowe spotkanie w Olsztynie. Ich rywalem był młody, ambitny i waleczny zespół WBS BANK- SZCZYPIORNIAK Olsztyn.

Młodzi Olsztynianie mimo ogromnej ambicji , waleczności i determinacji nie sprostali podopiecznym Łukasza JEZIERSKIEGO. Ze stolicy Warmii i Mazur malborscy drugoligowcy wrócili z kolejnym kompletem punktów. Prowadząc do przerwy 17:11, całe spotkanie wygrali ostatecznie różnica 15 bramek.

Wybierając się do Olsztyna zawodnicy POLSKIEGO CUKRU zdawali sprawęz faktu, że nie jadą na wycieczkę i mecz towarzyski, a po kolejne ligowe punkty. Spodziewali się też, że młodzi olsztynianie nie będą chcieli tanio sprzedać swojej skóry i będą walczyć o jak najkorzystniejszy wynik.

Walczyli bardzo ambitnie, ale sił praktycznie starczyło tylko na pierwsze 30 minut. Przez pierwsze 25 minut wynik oscylował na granicy 2- 3 bramkowego prowadzenia drużyny malborskiej. Dwie kolejne minuty minęły bez bramek. W ostatnich trzech minutach pierwszej części malborczycy pięciokrotnie pokonywali bramkarza gospodarzy, którzy zdołali zdobyć tylko jedną bramkę z rzutu karnego.

Pierwsza połowa zakończyła się więc rezultatem 11:17.

Po przerwie gospodarze podjęli próbę walki o odrabianie strat, ale próba ta nie przyniosła oczekiwanych skutków. Przez pierwsze 5 minut drugiej części gra toczyła się na zasadzie „bramka za bramkę” ale później na jedną bramkę ambitnie walczących olsztynian podopieczni Łukasza Jezierskiego odpowiadali przynajmniej dwoma celnymi trafieniami.

W 52 minucie przewaga malborczyków wynosiła już 10 bramek. W ostatnich ośmiu minutach meczu malborczycy potwierdzili swoją zdecydowaną dominację w tej konfrontacji. Pozwalając gospodarzom na jedno celne trafienie sami wykonali ich 6.

Wyprawę do Olsztyna zakończyli więc piętnastobramkowym zwycięstwem.

Oto wypowiedź jednego z olsztyńskich obserwatorów tego spotkania: „Było widać wyraźną przewagę sily fizycznej i masy pomiędzy zawodnikami Malborka a Olsztyna. Zwlaszcza na rozegraniach i kole. Wobec tego obrona Olsztyna nie miała za wiele do powiedzenia w starciu z masywnym Babickim czy Janusiewiczem. Ten pierwszy napunktowal trochę zarówno z 2 linii jak i wdzierając sie w strefę 6 metra.  W Olsztynie jak zwykle wspaniale zaprezentowal sie Bartek Idzikowski, który co chwilę nie dawal szans bramkarzowi rzutami z biodra. Bardzo dobrze też spisywal sie Eichler.  Warto też wspomnieć, ze młodzi Olsztynianie nie spuścili glów przed dużo silniejszym przeciwnikiem. Świadczy o tym wynik z 32' - 12:17. Potem jednak chyba zabrakło sił bo. 40' przewaga gości sięgnęła 10 bramek i stale rosła.”

Za tydzień, kiedy pozostali rywale zespołu POLSKIEGO CUKRU-POMEZANII będą walczyć o ligowe punkty, podopieczym Łukasza Jezierskiego przypadła obowiązkowa przerwa w rywalizacji. Jest to efekt nieparzystej liczby zespołów rywalizujących w „nasze” , czyli II grupie II ligi piłki ręcznej.

Za dwa tygodnie natomiast naszych zawodników czeka najdalszy w tej rundzie wyjazd do Gryfina, gdzie oczekiwał ich będzie niezwykle groźny, ale jak niektórzy znawcy twierdzą „w zasięgu drużyny malborskiej” rywal – ubiegłoroczny pierwszoligowiec ENERGETYK Gryfino.

Malborscy sympatycy i kibice piłki ręcznej zapewne pamiętają, że w latach 2006 – 2009, kiedy zespoły te spotykały się już na drugoligowych parkietach, mecze tych drużyn zawsze były niezwykle zacięte i dostarczały wielu emocji.

Informując o meczu malborczyków w VIII kolejce, trzeba również poinformować o wynikach rywalizacji na pozostałych parkietach. Tym razem oprócz meczu w Olsztynie, rozegrane zostały tylko trzy spotkania. Oto ich rezultaty:

ENERGETYK Gryfino - AZS-UWM Olsztyn 36 : 28 (17:17)   ;   ALFA 99 Strzelno - GWARDIA Koszalin 31 : 36 (20:20)   ;   AZS-PG Gdańsk - MKS Grudziądz 26 : 35 (13: 19)

Drużyna SOKOŁA Gdańsk pauzowała , a mecz pomiędzy WYBRZEŻEM i LKS OSM CHOJNICE Kęsowo został przełożony na niedzielę 12 grudnia.

Po meczach VIII kolejki na czoło ligowej  tabeli wyszła ponownie drużyna malborska, która o 2 punkty wyprzedza najpoważniejszego konkurenta do przewodzenia stawce – drużynę SHC WYBRZEŻE Gdańsk.i.

Zespoły grały w składach:

WBS Bank Szczypiorniak Olsztyn :   Zakreta Łukasz, Dudek Arkadiusz - Eichler Paweł – 2 , Zaborowski Tomasz, Idzikowski Bartosz – 11 , Sajkowski Marcin, Kozakiewicz Łukasz – 2 , Koledziński Maciej , Koledziński Sebastian – 1 , Sypniewski Łukasz – 4 , Deptuła Piotr , Dzido Piotr – 1 , Deptuła Paweł – 2 ,  Batyra Dawid - 1.   Kary: 6 min.

POLSKI CUKIER - POMEZANIA  Malbork :   Kądziela Radosław , Kądziela Przemysław - Cielątkowski Łukasz – 4 , Leśiński Daniel – 2 , Kawczyński Dariusz – 10 , Bujnowski Krzysztof - 1 , Janusiewicz Michał – 4 , Kościelny Jakub – 3 , Czarnecki Marcin – 1 , Babicki Mariusz - 6, Jędryszek Michał – 3 , Lipiński Wojciech – 4 , Saramak Andrzej - 1.   Kary: 14 min.