11 grudnia 2010 | 20:40

Więcej informacji na temat GRYFINO "WZIĘTE"

ii liga piłki ręcznej

GRYFINO "WZIĘTE"

Przedmeczowa zapowiedź trenera Łukasza JEZIERSKJIEGO i zawodników POLSKIEGO CUKRU-POMEZANII, że do Gryfina jada walczyć o 2 punkty została w stu procentach zrealizowana. Malborska ekipa wraca z dalekiego Gryfina z kompletem punktów.

KS ENERGETYK  - POLSKI CUKIER- POMEZANIA  22 : 29 (9:15)

Po wyrównanej walce w pierwszych 15 minutach gry wynik kształtował się około remisu. Później inicjatywę przejęli malborczycy i sukcesywnie zaczęli powiększać swoja przewagę bramkową. Pierwsza połowa zakończyła siĘ rezultatem 15:9 na korzyść podopiecznych Łukasza JEZIERSKIEGO.

Po przerwie, przy bardzo mądrej i skutecznej grze w obronie i zdecydowanych akcjach ofensywnych, wykorzystując mnożące się błedy gospodarzy  nasi zawodnicy kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. Chwilami przewaga drużyny malborskiej wzrastała do 10 bramek. Wówczas trtener Jezierski dając trochę wytchnienia "filarom" zespołu zaczął desygnować do gry zmienników, którzy również nie dopuścili do tego aby przewaga druzyny malborskiej była mniejsza jak ta z pierwszej połowy.  Ostatecznie malborscy szczyp[iorniści zostawili gryfinianom bagaż 7 bramek.

Bezpośrednio po meczu Prezes Polskiego Cukru - Pomezanii Waldemar Jastrzębski powiedział: "Zawodnicy wyszli na parkiet niezwykle zmobilizowani i skoncentrowani. Od początku widać było, że nie zamierzają w Gryfinie zostawiać punktów. Gospodarze równorzędną walkę prowadzili tylko w pierwszym kwadransie meczu. Później dominacja naszej druzyny nie podlegała dyskusji. To zwycięstwo w znaczny sposób przybliża nas do mistrzostwa rundy jesiennej, Trzeba jeszcze za tydzień zdobyć komplet punktów na własnym parkiecie w konfrontacji z Wybrzeżem.."

Kierownik Sekcji Piłki Ręcznej Energetyka Jerzy MILER powiedział natomiast: "Nasi zawodnicy przegrali to spotkanie przede wszystkim w głowach". Po bardzo dobrym i wyrównanym pierwszym kwadransie, kiedy do głosu zaczęli dochodziuć zawodnicy malborscy z naszych stopniowo zaczęło "schodzić powietrze". Do tego meczu przygotowywaliśmy się bardzo solidnie. Przeciwnik okazał się jednak poza naszym zasięgiem.

ENERGETYK: Kołasiewicz, Fornal - Tołyż Sz.1, Adamczewski 7, Stanisławek 1, Tołyż P. 1, Bartnik 3, Magdziarz 3, Szulawa 2, Zwoliński 1, Blejsz 1, Siadak 2, Klimas, Porębski,    Kary: 10 minut

POLSKI CUKIER-POMEZANIA: Kądziela R., Kądziela P., - Cielątkowski -3, Kawczyński -1, Bujnowski -5, Koscielny -2, Babicki -7, Lipiński -8, Saramak -1, Lesiński -2, Rydel, Czarnecki, Jędryszek, Janusiewicz.:   Kary: 4 minuty.