13 lutego 2011 | 00:38

Więcej informacji na temat OSTRE STRZELANIE

ii liga piłki recznej

POLSKI CUKIER - POMEZANIA  -  LKS-OSM CHOJNICE Kęsowo  51 : 20 (22:8)

Szczypiorniści POLSKIEGO CUKRU-POMEZANIII nie pozostawili cienia złudzeń swoim sobotnim (12.02) rywalom. W hali Gimnazjum Nr 3 w Malborku słabiutki LKS OSM CHOJNICE z Kęsowa ani przez moment nie był równorzędnym partnerem dla walczących o awans podopiecznych Łukasza JEZIERSKIEGO.

Nie można też powiedzieć, że był to „mecz do jednej bramki”. Bądź co bądź kęsowianie zdołali strzelić malborskim golkiperom 20 bramek, ale kosztowało ich to wiele wysiłku i prawdę mówiąc mogą to zawdzięczać kilku niepotrzebnym stratom piłki przez gospodarzy i momentami chwilowej dekoncentracji malborczyków w grze obronnej.

Można natomiast stwierdzić, że konfrontacja szczypiornistów POLSKIEGO CUKRU ze sponsorowanymi przez Okręgową Spółdzielnię Mleczarską z Chojnic kęsowianami, byłą meczem bez wielkiej sportowej historii.

Goście na parkiecie robili wrażenie jak gdyby wychodząc na parkiet nie wierzyli w to, że są w stanie powalczyć i chociażby przez moment przynajmniej postraszyć bardziej renomowanego gospodarza.

Pierwsze cztery minuty gry to 4 bramki gospodarzy. Kolejne dwie bramki zdobyli goście ale od szóstej do czternastej minuty piłkę z siatki wyjmował tylko bramkarz gości i na tablicy wyników widniał rezultat 10:2. Przed końcem pierwszego kwadransa rywalizacji goście zdołali jeszcze raz pokonać młodszego z braci Kądziela – Przemysława. Szybko jednak kolejnym trafieniem Dariusza Kawczyńskiego malborczycy doprowadzili do stanu 11:3.

W drugim kwadransie gry podopieczni Łukasza Jezierskiego zdobyli kolejnych 11 bramek, na co goście nie wykorzystując dwóch rzutów karnych odpowiedzieli pięcioma celnymi trafieniami. Pierwsza połowa zakończyła się więc wynikiem 22:8.

Pierwszą bramkę po przerwie zdobyli wprawdzie goście z rzutu karnego, ale cztery kolejne strzelili szczypiorniści Polskiego Cukru. Z podobną częstotliwością bramki padały w dalszej fazie gry.

W 47 i 48 minucie kęsowianie zdobyli się na króciutki zryw i zdobyli trzy bramki z rzędu. Przewaga szczypiornistów malborskich była już jednak niemal miażdżąca. Po tych trzech bramkach gości na tablicy widniał rezultat 39:15.

W ostatnich dwunastu minutach nasi zawodnicy zdobyli kolejnych 12 bramek, na które przy wspomnianym wyżej rozluźnieniu szyków obronnych goście odpowiedzieli pięcioma celnymi trafieniami.

Mecz z drużyną beniaminka z Kęsowa nie był wprawdzie pierwszym, w którym nasza drużyna zdobyła ponad 50 bramek (jesienią z 52-bramkowym bagażem wyjeżdżali z Malborka szczypiorniści MKS-u Grudziądz), ale był pierwszym, w którym odniesiono zwycięstwo tak dużą różnicą bramkową. Tym razem wynosiła ona 31 celnych trafień.

Dzięki takiej różnicy nasi zawodnicy w znaczący sposób zniwelowali różnicę bramkową, jaka dzieli malborską druzynę od głownego

Dzięki odniesionemu zwycięstwu szczypiorniści POLSKIEGO CUKRU awansowali na pozycję lidera tabeli i aktualnie wyprzedzają najgroźniejszego lonkurenta – Wybrzeże o 2 punkty.

Nie można jednak uspokajać się tym faktem. Gdańszczanie tym razem - w XIV kolejce pauzowali. Malborczycy natomiast pauzować będą w dwudziestej kolejce, czyli dwie kolejki przed zakończeniem sezonu.

Istotnym i ważnym jest natomiast to, że nasi zawodnicy w wyraźny sposób poprawili swój bilans bramkowy. Pamiętają bowiem, że w poprzednim sezonie właśnie bilans bramkowy miał decydujące znaczenie przy rozstrzyganiu o pozycji dającej prawo do barażowej walki o awans do pierwszej ligi.

W malborskim meczu XIV kolejki II ligi piłki recznej zespoły wystapiły na parkiecie w składach :

POLSKI CUKIER-POMEZANIA: KĄDZIELA Radosław , KĄDZIELA Przemysław - LIPIŃSKI Wojciech - 12 ; CIELĄTKOWSKI Łukasz - 5 ; KAWCZYŃSKI Dariusz - 9 ; JANUSIEWICZ Michał; BABICKI Mariusz - 10 ; CZARNECKI Marcin - 1 ; JĘDRYSZEK Michał - 5 ; KOŚCIELNY Jakub - 3 ; RYDEL Cezary – 5. SARAMAL Andrzej – 1.

Kary: 4 minuty

LKS-OSM CHOJNICE Kęsowo: MIELKE Leszek, FRÖHLKE Tomasz - ORLIKOWSKI Rafał ; ŁANGOWSKI Adrian – 3 ; MISIORSKI Dawid – 1 ; MIELKE Krzysztof – 6 ; GRZONKOWSKI Arkadiusz – 5 ; KOŚCIELSKI Fabian – 4 ; SMYSŁOWSKI Łukasz ; KENSIK Tomasz ; LINKE Radosław ; RADZIO Radosław – 1 ; BARABACH Marcin .

Kary: 6 minut.