ZMARŁ ROMAN JEZIERSKI

14 lutego 2011 | 21:53

Więcej informacji na temat Niepowetowana strata
znajdą Państwo w poniższej wiadomości.


roman jezierski

 

ZMARŁ TRENER PIŁKI RĘCZNEJ ROMAN JEZIERSKI  ...

… jeden z najbardziej doświadczonych polskich trenerów kobiecej piłki ręcznej, zmarł w poniedziałek w Lubinie (Dolnośląskie). Miał 57 lat.

Społeczność sportowa Stowarzyszenia Piłki Ręcznej POLSKI CUKIER-POMEZANIA Malbork kieruje wyrazy współczucia i łączy się w bólu z rodziną Ś.P. Romana JEZIERSKIEGO.

Roman Jezierski pochodził z Malborka. W Malborku zaczynał swoją wieloletnią przygodę z piłką ręczną. Wspólnie ze starszym o rok bratem Witoldem nadawał przed laty ton procesowi tworzenia i rozwojowi malborskiej piłki ręcznej. W Jego ślady poszli również dwaj młodsi bracia Zbigniew i Adam a obecnie syn Adama – Łukasz.

Roman Jezierski wiele lat spędził na parkietach jako zawodnik. Pracę szkoleniowca zaczynał w roku 1978 w Starcie Gdańsk. Prowadził Zagłębie Lubin, z którym zdobył dwa tytuły wicemistrza kraju, brązowy medal i siedmiokrotnie startował z klubem w europejskich pucharach, Jelfę Jelenia Góra, z którą wywalczył dwa brązowe medale, Piotrcovię Piotrków Tryb., KSS Kielce i Politechnikę Koszalińską. W ostatnich kilku latach był również trenerem głównym kadry narodowej juniorek młodszych.

Z ogromnym zainteresowaniem śledził aktualne sportowe sukcesy malborskiej piłki ręcznej. Był dumny z faktu, jego rodzinne miasto obecne jest na sportowej mapie polskiej piłki ręcznej.


Komentarze

Agnieszka Dominus-Hinz

Moj nalepszy trener kiedy bylam mlodziczka w jego druzynie. To on mnie nauczal Jak grac inteligenta pilke. Dziekuje za jego nauke

Jerzy Swieca

Wyrazy wspolczucia dla calej rodziny.Zaluje ze tak pozno sie dowiedzialem o smierci mojego przyjaciela..Duza strata....

smutek

Ogromy żal, smutek, cierpienie, szkoda że tak szybko odszedł


Partnerzy | Kontakt