TOWARZYSKIE ZWYCIĘSTWO NAD PIERWSZOLIGOWCEM

19 lutego 2011 | 09:50

Więcej informacji na temat PRZYMIARKA do I LIGI
znajdą Państwo w poniższej wiadomości.


sparing

"PRZYMIARKA do  I LIGI"

POLSKI CUKIER-POMEZANIA vs. WÓJCIK MEBLE-TECHTRANS Elbląg 31 : 30 (16:14)

    Mimo iż ten weekend jest wolny od rywalizacji na pierwszo- i drugoligowych parkietach, niektóre zespoły nie zamierzają „wypadać z rytmu rywalizacji” i rozgrywają mecze towarzyskie lub inaczej mówiąc sparingowe.

   Do takiego właśnie spotkania doszło na malborskim parkiecie hali Gimnazjum Nr 3 w piątek 18 lutego.

   Na towarzyską konfrontację umówiły się dwa współpracujące ze sobą kluby – SPR POLSKI CUKIER-POMEZANIA i pierwszoligowy WÓJCIK MEBLE-TECHTRANS Elbląg.

   Mecze sparingowe między tymi zespołami nie są niczym nowym. Ostatnio w ramach przygotowań do bieżącego sezonu, przed jego rozpoczęciem dwukrotnie wygrywali elblążanie.

Tym razem było inaczej.

   Podopieczni Łukasza Jezierskiego, grając bez udziału Łukasza Cielątkowskiego, Jakuba Koscielnego, Daniela Lesińskiego i usiłującego wrócić na parkiet i oczywiście do zespołu Michała Tarkowskiego, pokonali zespół TECHTRANSU w stosunku 31 : 30. Malborczycy dwoma bramkami 16:14 prowadzili również do przerwy.

   Zwycięstwo POLSKIEGO CUKRU jest o tyle istotne i cenne, że na parkiet przeciwko piątej w tabeli I ligi drużynie TECHTRANSU wychodzili wszyscy zawodnicy jakich trener Jezierski miał do dyspozycji. Swoją formę miał możliwość sprawdzić również bramkarz Tadeusz Orzęcki.

   Towarzyską konfrontację z Techtransem, jako bardzo pożyteczną ocenił zarówno trener Łukasz Jezierski jak i sztab szkoleniowy gości.Malborczycy bowiem nie ustępowali pierwszoligowcom ani pod względem waleczności i zaangażowania w grę, ani tez pod względem wyszkolenia i umiejętności sportowych.

   Miejmy nadzieję, ze wynik konfrontacji z Techtransem będzie dla podopiecznych Łukasza Jezierskiego dodatkowym bodźcem do jeszcze większego zaangażowania w rywalizacje o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

   Takie bowiem nastawienie towarzyszy malborskim szczcypiornistom od początku bieżącego sezonu.

 

t.g.


Komentarze


Partnerzy | Kontakt