PUNKTY ZOSTAŁY w MALBORKU

20 marca 2011 | 22:05

Więcej informacji na temat Zwycięstwo z Gwardią

ii liga piłki recznej

ale ich wywalczenie kosztowało szczypiornistów POLSKIEGO CUKRU-POMEZANII wiele wysiłku. Było to piętnaste zwycięstwo malborskich szczypiornistów w zbliżającym się ku końcowi sezonie 2010 / 2011.

W dziesiątej w historii drugoligowych konfrontacji klubów z Malborka i Koszalina kolejny raz jako zwycięzcy schodzili z parkietu podopieczni Łukasza Jezierskiego. Do dotychczasowych sześciu, malborscy szczypiorniści dorzucili siódmy komplet punktów.

POLSKI CUKIER POMEZANIA Malbork - KSPR GWARDIA Koszalin 37 : 32 ( 21:13)

Początek spotkania był dość nerwowy w wykonaniu obu zespołów. Na pierwsza bramkę trzeba było czekać blisko dwie minuty. Zdobyli ją dla gości z rzutu karnego najlepszy koszaliński snajper – Piotr Stasiuk. Na początku trzeciej minuty wyrównanie uzyskał Michał Janusiewicz. Po niespełna piętnastu sekundach, za sprawą Pawła Wachowskiego goście po raz drugi, a jak się później okazało po raz ostatni objęli prowadzenie. Wyrównanie na 2:2 uzyskał Łukasz Cielątkowski.

Na prowadzenie, dzięki efektownemu strzałowi Janusiewicza, malborczycy wyszli na początku czwartej minuty gry. W ósmej minucie podopieczni Łukasza Jezierskiego prowadzili różnicą czterech bramek aby po dwóch kolejnych minutach ich przewaga stopniała do jednej bramki.

Kolejne 10 minut meczu to stopniowe powiększanie bramkowej przewagi gospodarzy. Najskuteczniejszy w tym okresie gry był Wojciech Lipiński, który sześciokrotnie pokonywał bramkarza przyjezdnych. Dwie bramki „dorzucil” Mariusz Babicki, jedną Cezary Rydel, co przy czterech bramkach koszalinian dało malborczykom sześć bramek przewagi. Minutę przed końcem pierwszej połowy zespół Polskiego Cukru prowadził różnicą ośmiu bramek.

Po dwóch pudłach egzekwującego w 30 minucie rzuty karne Piotra Stasiaka do syreny kończącej pierwszą połowę wynik nie uległ zmianie i do szatni zespoły schodziły przy wyniku 21: 13 dla gospodarzy.

W drugiej części meczu, po uzyskaniu w 40 minucie meczu dziesięciobramkowej przewagi, trener Łukasz Jezierski zaczął częściej desygnować do gry zmienników. Od 48 minuty, przy nieco rozluźnionej grze w obronie i celniejszym rzutom gwardzistów przewaga zaczęła niestety topnieć. Między 51 a 56 minutą goście zdobyli pięc bramek z rzędu i niwelowali stratę do czterech trafień. Kolejne dwie minuty meczu to cztery z rzędu trafienia malborczyków. Ostatnie dwie minuty meczu należały ponownie do gości, którzy po zdobyciu trzech kolejnych bramek zmniejszyli swoja porażkę do pięciobramkowej różnicy.

Zespoły występowały w składach:

POLSKI CUKIER-POMEZANIA: Kądziela R. , Kądziela P. . - Lipiński - 14, Janusiewicz – 4, Cielątkowski - 4, Babicki - 3, Kawczyński - 3, Kościelny - 2, Czarnecki - 3, Bujnowski – 3, Rydel - 1, Saramak , Jędryszek i Lesiński .

Kary: 10 minut.

GWARDIA Koszalin: Bugaj M. , Wyszyński Ł. - Szymko - 2 , WACHOWSKI – 5 , Nowicki – 1 , Stasiuk – 5 , Hertig – 2 , Goerig – 3 , Kiciński – 8 , Jakutowicz – 2 , Felsztigier – 4 , Czerwiński i Laskowski .

Kary: 12 minut.

Podsumowując trzeba stwierdzić, ze dla przyjezdnych, mimo porażki mecz ten ułożył się dość korzystnie. Przyjechali do Malborka z zamiarem uzyskania jak najkorzystniejszego rezultatu. Mimo porażki swój cel osiągnęli. Rzeczywistość jest bowiem taka, że walczący o czołową pozycję w lidze malborczycy, chociaż byli faworytem tej konfrontacji i wyszli z niej zwycięsko nie wykorzystali w pełni swojego sportowego potencjału.

Po rozegraniu XVII kolejki większość zespołów - poza beniamoinkami z Kęsowa i Strzelna,  ma przed sobą jeszcze cztery mecze do rozegrania. Do rozwiązania pozostała praktycznie jeszcze tylko jedna niewiadoma: która z drużyn SPÓJNIA-WYBRZĘRZE, czy POLSKI CUKIER-POMEZANIA awansuje bezpośrednio, a która walczyć będzie o awans w barażach.

Ta zagadka najprawdopodobniej zostanie jednak rozwiązana w ostatniej kolejce sezonu.