WYGRALI po CIĘŻKIM BOJU

3 kwietnia 2011 | 00:18

Więcej informacji na temat XIX kolejka II ligi

ii liga piłki recznej

Po ciężkim, emocjonującym ale i nerwowym meczu malborscy szczypiorniści pokonali niezwykle ambitny i waleczny zespół WBSBANK SZCZYPIORNIAK Olsztyn.

POLSKI CUKIER-POMEZANIA  -  WBS BANK-SZCZYPIORNIAK Olsztyn  32  :  28 (15:14)

Tyle nerwowości, dramaturgii i emocji a może nawet niepewności o końcowy rezultat na malborskim parkiecie dawno nie było. Biorąc pod uwagę te elementy pod uwagę, nie obawiam się stwierdzenia, że poprzedni taki mecz to była jesienna konfrontacja malborskich szczypiornistów z ich najpoważniejszym konkurentem do bezpośredniego awansu do I ligi – wówczas WYBRZEŻEM a obecnie SPÓJNIĄ-WYBRZEZEM Gdańsk.

Tym razem jednak do Malborka przyjechali młodzi (średnia wieku zespołu wynosi niewiele ponad 18 lat) ale niezwykle ambitni i grający piłkę na całkiem przyzwoitym poziomie olsztynianie z WBS BANK-SZCZYPIORNIAKA Olsztyn.

Podopieczni Konstantego Targońskiego nie przelękli się ani nie wykazywali odrobiny respektu przed bardziej doświadczonymi zawodnikami Polskiego Cukru. Grali piłkę można powiedzieć prostą, bez wyszukanych finezyjnych kombinacji ale za to bardzo szybką. Byli twardzi i nieustępliwi w obronie oraz konsekwentni w ofensywie. Potrafili z powodzeniem wykorzystywać mankamenty malborczyków wśród których kilku narzekało na dolegliwości spowodowane doznanymi we wcześniejszych meczach urazami czy przebytymi w ostatnim tygodniu przeziębieniami.

Wynik spotkania „otworzył” w 13 sekundzie meczu „malborski mózg rozegrania” Łukasz Cielątkowski, ale goście szybko wyrównali. Przez całą pierwszą połowę toczyła się walka na zasadzie „bramka za bramkę”. Determinacja i waleczność młodych olsztynian pozwoliły im na to, że przez większość pierwszej połowy byli na prowadzeniu. Nie było to prowadzenie wyraźne bo jednobramkowe, ale z całą pewnością dla gospodarzy zaskakujące.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Prowadzenie zmieniało się co kilka akcji. Żadnej z drużyn nie udawało się jednak „odskoczyć” na więcej jak dwie bramki. Dopiero w ostatnich sześciu minutach meczu, od stanu 27:27, zdobywając pięc bramek z rzędu podopieczni Łukasza Jezierskiego uzyskali wyraźna przewagę bramkową. Ostatnie słowo należało jednak do olsztynian, a dokładnie do Rafała Pedynkowskiego, który 10 sekund przed końcowa syreną ustalił wynik na 32:28.

Młodych olsztynian podziwiać należy za waleczność i determinację, co pozwalało im zdobywać bramki również wtedy, kiedy grali w osłabieniu z racji wykluczeń. Dużą rolę w uzyskaniu tak korzystnego rezultatu na malborskim parkiecie miał również olsztyński bramkarz – reprezentant kraju w kadrze prowadzonej przez Wojciecha Nowińskiego - Łukasz Zakreta, który występował z kadrą w Malborku podczas turnieju juniorów w latach 2007 i 2008. Zakreta właśnie oraz częste trafienia w słupki bramki lub minimalnie niecelne strzały a także dolegliowści, z którymi grali tym razem pdopieczni Łukasza Jezierskiego nie pozwoliły malborczykom na odniesienie wyraźniejszego zwycięstwa.

Pisac na tremat tego meczu można by jeszcze dużo. Najlepiej jednak jego dramaturgię powinien oddać minutowy przebieg kształtoiwania się wyniku:

51-55' – 25:25, 26:25, 26:26, 27:26, 27:27, 28:27 ;

56-60' – 29:27, 30:27, 31:27, 32:27, 32:28.

Zespoły wystąpiły w składach:

POLSKI CUKIER-POMEZANIA:

Kądziela Radosław., Kądziela Przemysław. - Babicki Mariusz - 6, Bujnowski Krzysztof - 3 , Kawczyński Dariusz - 4, Cielątkowski Łukasz - 5, Lipiński Wojciech - 3, Lesiński Daniel - 1, Janusiewicz Michał - 6, Karnowski Robert - 1, Czarnecki Marcin - 3, Rydel Cezary , Jędryszek Michał.

WBS BANK-SZCZYPIORNIAK Olsztyn:

Łukasz Zakreta, Arkadiusz Dudek – Maciej Malinowski - 3, Bartosz Idzikowski – 7 (2'), Łukasz Kozakiewicz – 2 , Rafał Pedynkowski – 1 , Sebastian Koledziński – 1 (2'), Łukasz Sypniewski – 6 , Piotr Deptuła – 2 (2') , Piotr Dzido – 2 , Paweł Deptuł4 – 4 (4').

Kary: 10 minut.