GRAJĄ TYLKO RYWALE

8 kwietnia 2011 | 22:19

Więcej informacji na temat XX kolejka II ligi
znajdą Państwo w poniższej wiadomości.


piłka ręczna

XX kolejka II ligi piłki ręcznej przejdzie do historii bez udziału szczypiornistów Polskiego Cukru - Pomezanii. Malborczycy mają tym razem wynikająca z terminarza rozgrywek przerwę w rywalizacji. Przerwa ta - przypomnę - wynika z faktu, że w rywalizacji uczestniczy nieparzysta ilość zespołów. Nasi zawodnicy będą sie więc przyglądac temu, co będzie się działo na innych parkietach.

A komu będą kibicować ???  Zapewne akademikom z Olsztyna, którzy w sobotę 9. kwietnia staja w szranki z jedynym w tej chwili konkurentem Polskiego Cukru do zajęcia miejsca premiowanego bezpośrednim awansem do wyższej klasy rozgrywkowej.

Oto pełny zestaw par XX kolejki(wszystkie spotkania rozgrywane sa w sobotę 09. kwietnia) :

Gwardia Koszalin - MKS Grudziądz godz.15:00
AZS P G Gdańsk - LKS Kęsowo godz.12:00
Spójnia-Wybrzeże Gdańsk - AZS UWM Olsztyn godz.16:00
Sokół Gdańsk - Energetyk Gryfino godz. 14:00
Szczypiorniak Olsztyn- Alfa 99 Strzelno godz. 18:00 

Najciekawiej moim zdaniem może być w Gdańsku. SPÓJNIA-WYBRZEŻE jak dotychczas sprawia wszystkim dotkliwe baty. Ciekawe jak wysoka będzie poprzeczka w konfrontacji olsztyńskim AZS-em. Prawdopodobnie powalczy równiez AZS-PG. Kęsowo ostatnio wypada trochę słabiej, więc może gdańscy akademicy powalczą o poprawę punktowego bilansu.
Interesująco zapowiada sie również konfrontacja SZCZYPIORNIAKA z ALFĄ Strzelno. Jeżeli podopieczni trenera Targońskiego zagraja tak jak w Malborku, to widzę ich jako zwycięzców sporą różnica bramek.
W pozostałych dwóch meczach nie trudno wskazać faworytów i raczej pewnych zwycięzców.

Dla zawodników Polsiego Cukru najbliższy weekend będzie więc okazją do podreperowania swojego stany fizycznego nadszarpniętego doznanymi wcześniej urazami. Bedzie to równiez okazja do regeneracji nastawienia i motywacji przed dwoma ostatnimi i pewnie najtrudniejsdzymi meczami sezonu. Za tydzień bowiem do Malborka przyjeżdża gryfiński energetyk, z którym jesienią w Gryfinie nasi szczypiorniści wygrali róznicą siedmiu bramek 29;22. Wynikiem z jesieni nie możn jednak za bardzo sugerować. Energetyk bowiem, w porównaniu do rundy jesiennej to nieco inny zespół zarówno po względem czysto sportowym jak i personalnym. Warto przy okazji wspomnieć, że jesienią koszalińska Gwardia pokonała gryfinian na ich parkiecie. W rewanżu natomiast po meczu rozgrywanym w Koszalinie Gwardia musiała uznać wyższość "energetyków".

Energetyk za tydzień - 16. kwietnia. Później "przerwa świąteczna. Za trzy tygodnie natomiast ostatnia kolejka sezonu i wyjazd podopiecznych Łukasza Jezierskiego do Gdańska na najważniejszy mecz sezonu - ze SPÓJNIĄ-WYBRZEŻEM Gdańsk.

Zanosi się na to, że na gdańskim parkiecie nasi zawodnicy nie będą osamotnbieni. Zarząd malborskiego klubu zamierza bowiem zorganizowac wyjazd malbborskich kibiców i sympatyków szczypiorniaka na mecz do Gdańska.

W sobotę 16 kwietnia podczas meczu z Energetykiem będziemy przyjmować zapisy chętnych na ten wyjazd. Nie zamierzamy też pobierać żadnych opłat za przejazd autokarem do Gdańska. Chcemy w ten sposób odwdzięczyć się i podziękować malborskim kubicom za to, że są z nami i zagrzewają nasz zespoł do walki od początku reaktywacji piłki ręcznej w Malborku, czyli od roku 2006. 

Dla malborskich kibiców piłki ręcznej szykujemy równiez inną sportową atrakcję. W dniach 20 - 22 kwietnia wzorem lat ubiegłych w Hali Sportowej Gimnazjum Nr. 3 rzegrany zostanie V Międzypaństwowy Turniej Piłki Ręcznej Juniorów o PUCHAR BURMISTRZA MIASTA MALBORKA. Tym razem oprócz prowadzonej przez Jacka Okpisza reprezentacji Polski gościć będziemy reprezentacje Rosji i Białorusi.

Więcej informacji na temat turnieju oraz jego program podany zostanie w najbliższych dniach. Zapraszamy jednak już teraz.

t.g.


Komentarze


Partnerzy | Kontakt