17 kwietnia 2011 | 00:39

Więcej informacji na temat W drodze do I ligi

ii liga

Szymon TOŁYŻ wrócił z drużyną do Gryfina

Przez przyjazdem do malborka trzeciej drużyny w tabeli II ligi i przed pierwszym gwizdkiem meczu z Energetykiem Gryfino spodziewano się zapewne więcej emocji niż zasiadającym na trybunie kibicom dostarczyli główni aktorzy tego widowiska.

POLSKI CUKIER–POMEZANIA Malbork – KS ENERGETYK Gryfino 33 : 28 (15:12)

Licząc na wygraną podopiecznych Łukasza Jezierskiego w ostatnim meczu sezonu przed własna publicznością, nikt zapewne nie jest zawiedziony. Zespół Polskiego Cukru dopisał do swego konta komplet punktów.

Meczowi zabrakło jednak spodziewanej chociażby z racji nazwy rywala energii. Rywal myśląc o udanym rewanżu za jesienną porażkę postawił malborczykom poprzeczkę dość wysoko i po dwóch pierwszych minutach gry prowadziła 2:0. W trzeciej minucie pierwsza bramkę dla Polskiego Cukru zdobył Janusiewicz. W kolejnych trzech minutach dzięki udanym interwencjom Radosława Kądzieli i Mateusza Fornala bramki nie padały. W szóstej natomiast dwubramkowe prowadzenie gości uzyskał najlepszy strzelec gryfinian – Adrian Adamczewski. Chwilę później skutecznie wykonanym przez Babickiego rzutem karnym malborczycy rozpoczęli serię ośmiu bramek z rzędu dzięki czemu „odskoczyli” na sześciobramkowe prowadzenie. Między osiemnastą a dwudziestą trzecią minutą bramki zdobywali natomiast tylko goiście doprowadzając do stanu 9:8. Ostatnie siedem minut pierwszej połowy toczyło się na zasadzie bramka za bramkę. Nieco skuteczniejsi byli jednak zawodnicy malborscy i doprowadzili do trzybramkowego prowadzenia 15:12.

Po przerwie, tak jak na początku spotkania, pierwsze dwie bramki zdobyli przyjezdni, ale po pięciu minutach drugiej części podopieczni Łukasza Jezierskiego ponownie prowadzili różnicą trzech celnych trafień. W 40 minucie nasi zawodnicy mieli przewagę pięciu bramek a pięć minut później nawet sześciu.

Ostatnie pięć minut meczu zespoły zaczęły przy prowadzeniu malborczyków różnica siedmiu bramek 31:24.

W końcówce spotkania (ostatnie 5 minut) skuteczniejszymi okazali się jednak gryfinianie, którzy czterokrotnie pokonali Bardzo dobrze broniącego podczas całego meczu Radosława Kądzielę. Matusz Fornal natomiast (bramkarz Energetyka) wyjmował piłkę z siatki tylko dwa razy.

Wraz z końcową syrena na tablicy wyników widniał rezultat 33 : 28 dla zespołu malborskiego.

Prezentując przebieg tego spotkania nie sposób pominąć zdarzenia jakie miało miejsce w 35 minucie. Wówczas to jeden z bardziej wartościowych gryfinian – Szymon Tołyż zakończył swój udział w meczu. W ferworze walki doznał bowiem kontuzji i z podejrzeniem urazu kręgosłupa został przewieziony karetką do szpitala w celu postawienia ostatecznej diagnozy.

Zespoły wystapiły w składach:

POLSKI CUKIER: R. Kądziela, P. Kądziela – D. Kawczyński – 3 bramki ; C. Rydel – 2 ; R. Karnowski – 1 ; K. Bujnowski – 2 ; D. Lesiński – 2 ; J. Kościelny – 7 ; M. Czarnecki – 1 ; M. Babicki – 4 ; M. Janusiewicz – 4 ; W. Lipiński – 7 oraz M. Jęryszek.

Kary: 6 minut ;

ENERGETYK : M. Młynarczyk , M. Fornal – Sz. Tołyż ; M. Klimas, Adrian Adamczewski – 4; M. Porębski -2 ; P. Tołyż – 2 ; Ł. Bartnik – 12 ; W. Magdziarz ; T. Romanowski – 8 oraz D. Lipertowicz ; P. Przybacki ; Ł. Siadak ;

Tabela po XXI  kolejce

+ 1 mecz rozegrany awansem:z  z XXII kolejki : ENERGETYK - ALFA'99 Strzelno  45:18

Liczba w nawiasie przy nazwie zespołu wskazuje na pozycję, jaką zespół zajmował po poprzedniej kolejce.