POLSKA, ROSJA i BIAŁORUŚ walczą o PUCHAR BURMISTRZA MIASTA MALBORKA

21 kwietnia 2011 | 12:34

Więcej informacji na temat O PUCHAR BURMISTRZA

v turniej

JUNIORZY WALCZĄ o PUCHAR BURMISTRZA

W środę 20 kwietnia zainaugurowany został tradycyjny w kalendarzu sportowych imprez rozgrywanych w Malborku V MIĘDZYPAŃSTWOWY TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ JUNIORÓW o PUCHAR BURMISTRZA MIASTA MALBORKA.

Burmistrz Miasta Andrzej Rychłowski, jako patron turnieju od pierwszej jego edycji w roku 2007, dokonał oficjalnego otwarcia, zycząc goszczącym w Malborku reprezentantom Białorusi, Rosji i Polski sukcesów w sportowej rywalizacji.

Rosjanie przyjechali do Malborka po raz trzeci. Poprzednio byli w latach 2008 i 2009. Białorusini natomiast w malborskim turnieju są debiutantami.

Turniej ze względu na uczestnictwo trzech zespołów rozgrywany jest według formuły „każdy z każdym – mecz i rewanż”. System rozgrywek zmusza niestety każda z druzyn do rozegrania dwóch spotkań w jednym dniu. W środe taki los spotkał Białorusinów. W czwartek dwa spotkania rozgrywać będą Polacy, a w piątek Rosjanie.

W pierwszym dniu trzydniowego turnieju rozegrane zostały dwa mecze.

Jako pierwsi na parkiet wyszli szczypiorniści reprezentujący Rosję i Białoruś.

Po niezwykle zaciętym i emocjonującym spotkaniu zwyciężyła reprezentacja Białorusi 31 : 29, prowadząc również do przerwy 17:8. Pięć minut przed końcową syrena Białorusini prowadzili różnica siedmiu trafień. Końcówka należała jednak do Rosjan, którzy zdobywając pięć bramek z rzędu zniwelowali stratę do dwóch bramek.

W drugim meczu malborskiej publiczności zaprezentowali się prowadzeni przez trenera Jacka Okpisza reprezentanci Polski.

W pierwszej minucie okazji do uzyskania prowadzenia, z rzutu karnego nie wykorzystali goście. Chwię później Paweł Paczkowski uyskał prowadzenie dla reprezentacji Polski. Prowadzenia nasi juniorzy nie oddali do końcowej syreny. W trzeciej minucie na tablicy wyników widniał jedyny w tym meczu rezultat remisowy 1:1.

Pierwsża połowę podopieczni Jacka Okpisza zakończyli prowadzeniem 18:11. W drugiej połowie przewaga naszych reprezentantów systematycznie rosła. Ostatecznie reprezentacja Polski wygrała 39:25.

Reprezentanci Polski wystąpili w składzie: Michał KAPELA, Patryk MAŁECKI – Michał PIWOWARCZYK – 2 bramki, Michał DASZEK – 1, Łukasz KUŻDEBA – 1, Paweł NIEWRZAWA – 4, Michał OBIAŁA – 3, Paweł GREGOR – 6, Bartosz WRÓBLEWSKI – 1, Paweł PACZKOWSKI – 5, Patryk ABRAM – 1, Sergiusz ZAGAŁA – 4, Oliver STASZEWSKI – 2, Łukasz ROGULSKI – 2, Denis SZCZĘSNY – 7.

Tabela po I dniu turnieju:

zespół                               il. meczy         punkty             bramki            różnica

Godz.13:30 BIAŁORUŚ – ROSJA

Po zakończeniu ostatniego spotkania około godziny 14:45 – zakończenie turnieju i wręczenie nagród.

Zainteresowanych ZAPRASZAMY do hali sportowej Gimnazjum nr 3 przy ulicy Wybickiego w Malborku.

Prezentowane zdjęcia przedstawiaja mecz POLSKA - BIAŁORUŚ.