22 kwietnia 2011 | 01:41

Więcej informacji na temat O PUCHAR BURMISTRZA - DZIEŃ DRUGI

puchar

DWA ZWYCIĘSTWA KADRY JUNIORÓW

W drugim dniu V TURNIEJU PIŁKI RĘCZNEJ o PUCHAR BURMISTRZA MIASTA MALBORKA kadra Jacka Okpisza odniosła dwa zwycięstwa, dzieki którym praktycznie zapewniła sobie zwycięstwo w turnieju.

POLSKA - ROSJA  34 : 32 (18:16)

W pierwszym meczu kadra polskich juniorów w dość dramatycznym i obfitującym w emocje sptkaniu  pokonała reprezentantów Roski w stosunku  34 : 32  prowadząc równiez do przerwy 18:16.W tym spotkaniu bramki dla polskiej kadry zdobywali: Piwowarczyk – 3 ; Daszek – 6 ; Niewrzawa – 2 , Obiała – 2 , Gregor – 1 , Wróblewski – 1 , Paczkowski – 4 , Abram – 5 , Zagała – 3 , Staszewski – 2 , Rogulski – 2 , Szczęsny – 1 , Subocz 2.

POLSKA - BIAŁORUŚ   37 : 25 (13:11)

Po niespełna dwóch godzinach odpoczynku na parkiet ponownie wyszli podopieczni Jacka Okpisza. Tym razem zaczynając runde rewanżową, ich rywalem byli była pokonana w pierwszym dniu turnieju reprezentacja Białorusi.

Nasi juniorzy spisali się bardzo dobrze. Po zaciętej pierwszej połowi, w której kilkakrotnie prowadzenie obejmowali rywale, prowadzili dwoma bramkami. Po przerwie i zdecydowanej rozmowie z trenerami reprezentanci Polski grająąc rozważniej i skuteczniej systematycznie powiększali swoją przewagę. Ostatecznie rzucili Białorusinom dwie bramki mniej jak w meczu rozegranym w srodę. Stracili natomiast tyle samo bramek co w pierwszym meczu.

W tym meczu bramki zdobywali:: Piwowarczyk – 1 ; Daszek – 1 , Niewrzawa – 7 , Wróblewski – 1 , Paczkowski – 2 , Abram – 2 , Zagała – 6 , Staszewski – 2 , Rogulski – 9 , Szczęsny – 4 , Subocz - 2.