ADRENALINA ROŚNIE. AUTOKAR DLA KIBICÓW

27 kwietnia 2011 | 16:49

Więcej informacji na temat Przed meczem z Wybrzeżem
znajdą Państwo w poniższej wiadomości.


ii liga piłki recznej

ROŚNIE ADRENALINA. AUTOKAR DLA KIBICÓW.

Już niebawem – w sobotę 30 kwietnia wyjaśni się jedna z najtrudniejszych zagadek sezonu 2010 / 2011 w II – pomorskiej grupie II ligi piłki piłki ręcznej.

W bezpośredniej konfrontacji na parkiecie Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku Oliwie przy ul. Kazimierza Górskiego rozwiązana zostanie zagadka, która z drużyn – SPR SPÓJNIA-WYBRZEŻE czy SPR POLSKI CUKIER POMEZANIA awansuje do I ligi bezpośrednio, a która będzie miała przedłużony sezon i o pierwszą ligę rywalizować będzie w barażach.

Jedynie tytułem przypomnienia poinformuję, że pierwszy mecz tych zespołów w kończącym się sezonie 2010/2011 rozgrywany był w Malborku dnia 18 grudnia 2010 r. Tamto spotkanie w hali malborskiego Gimnazjum Nr 3 zakończyło się wynikiem remisowym 25 : 25. Po pierwszej połowie na tablicy widniał natomiast rezultat 10 : 13 na korzyśc zespołu gdańskiego.

Obecnie, przed meczem decydującym o mistrzostwie II Grupy II ligi piłki recznej trudno jest snuć jakiekolwiek przypuszczenia odnośnie ostatecznego rozstrzygnięcia.

Wszystko bowiem zweryfikowane zostanie na parkiecie.

Warto jednak wspomnieć o regulaminowych kruczkach dotyczących ostatecznego układu tabeli.

Oba zespoły do ostatniego meczu sezonu przystępują bez porażki z jednakowa ilością zgromadzonych punktów. W pierwszym meczu pretendentów był remis. O pierwszym miejscu w tabeli decyduje więc korzystniejszy bilans bramkowy ze wszystkich spotkań rozegranych w bieżącym sezonie. Ten bilans (wystarczy zajrzeć do tabeli) premiuje drużynę gdańską.

Co więc musiało by się stać, żeby nie trzeba było rozgrywać baraży?

Drużynę malborską z baraży zwolni zwycięstwo, gdańską natomiast nawet remis.

Podopieczni Łukasza JEZIERSKIEGO jadą więc do Gdańska po to, żeby walczyć o zwycięstwo. 

To właśnie, że będą walczyć wkładając w to spotkanie wszystkie swoje umiejętności i sportowe możliwości jest jedyną rzeczą, o której przed meczem w Gdańsku można zapewnić.

W walce o jak najkorzystniejsze rozstrzygnięcie malborską drużynę wspierać będzie dość liczna jak na warunki meczu wyjazdowego, grupa malborskich kibiców i sympatyków piłki ręcznej.

Zarząd SPR POLSKI CUKIER-POMEZANIA zdecydował się bowiem na to, żeby dziękując kibicom za ich wsparcie podczas meczów rozgrywanych w Malborku i obecność z drużyną od początku jej istnienia, zabrać ich na mecz do Gdańska.

W tym celu wynajęty został autokar, który przewiezie kibiców w obie strony.

Autokar odjedzie z parkingu przy Starostwie Powiatowym w Malborku w sobotę 30 kwietnia o godzinie 16:30.

Kiedy w trakcie ostatniego meczu w Malborku prowadziliśmy listę chętnych na wyjazd, wpisało się na nią blisko 50 osób. Mamy też nadzieję, że większość z nich dotrzyma wcześniejszej deklaracji.

Nie należy też martwić się o koszt przejazdu, ani o bilety na mecz.

Wstęp na mecze Wybrzeża, tak samo zresztą jak i na malborskie mecze Polskiego Cukru-Pomezanii jest bezpłatny. Wyjeżdżających z nami do Gdańska prosimy jedynie o zabranie ze sobą zdrowych gardeł po to, żeby doping malborskich kibiców w gdańskiej hali był słyszalny.

Informacja własna 


Komentarze

wierny kibic

Życzę zwycięstwa,czekamy na pierwsza ligę powodzenia.

kibic

Niestety nie mogę jechać ale będę trzymać kciuki.

WKWIDZYNIE

LICZMY NA MALBORK!!!! http://sport.wkwidzynie.pl/wybrzeze-gdansk-vs-pomezania-malbork_a369.html


Partnerzy | Kontakt