AWANS WYBRZEŻA - POLSKI CUKIER w BARAŻACH

1 maja 2011 | 23:14

Więcej informacji na temat WYBRZEŻE SKUTECZNIEJSZE
znajdą Państwo w poniższej wiadomości.


piłka ręczna

WYBRZEŻE SKUTECZNIEJSZE                             – GRAMY W BARAŻACH

Rozwiązana została ostatnia zagadka w II Grupie II ligi piłki ręcznej. Do I ligi bezpośrednio awansował zespół SPR SPÓJNIA WYBRZEŻE Gdańsk. Gdańszczanie po niezwykle ciekawym i emocjonującym spotkaniu pokonali zespół POLSKIEGO CUKRU-POMEZANII. Malborczycy nie stracili jeszcze szans na awans. O I ligę walczyć będą w dwustopniowych barażach 

W meczu głównych pomorskich pretendentów do gry na zapleczu ekstraklasy piłki ręcznej zespołem skuteczniejszym okazał się zespół prowadzony przez Marka Mońkę. Świadomie używam określenia „skuteczniejszym”. Na parkiecie spotkały się bowiem dwa równorzędne zespoły zasługujące na awans. Los okazał się łaskawszy dla zespołu gdańskiego.

Od początku spotkania przez pierwszych 9 minut toczyła się wyrównana gra obu zespołów. Wynik spotkania, dopiero w 3 minucie „otworzył” Dariusz Kawczyński. . Kolejne trzy celne trafienia zaliczyli jednak gospodarze. Po bramce Łukasza Cielątkowskiego na 3:2 kolejne bramki padały na przemian to z jednej to z drugiej strony parkietu. W 9 minucie, kiedy na tablicy pojawił się rezultat 5:4 w zespole malborskim coś się zacięło. Strzały naszych zawodników bronił gdański bramkarz, albo też piłka trafiała w słupki lub poprzeczkę albo też nieznacznie mijała światło bramki. Gdańszczanie natomiast zdobyli kolejno 5 bramek w ciągu 2 minut i w 11 minucie na tablicy wyników widniał rezultat 10:4. W kolejnych pięciu minutach trzykrotnie trafiali malborczycy niwelując stratę do trzech bramek. Taka też różnica na korzyść zespołu gdańskiego utrzymała się do syreny kończącej pierwsza połowę. Druga połowe lepiej zaczęli malborczycy. W ciągu czterech minut po bramkach Cielątkowskiego, Lipińskiego i Czarneckiego, przy jednej bramce Walaska dla gdańszczan z rzutu karnego, nasi zawodnicy doprowadzili rezultat do jednobramkowej straty. Było wówczas 18:17. W kolejnych dwóch minutach nasi nie wykorzystali dwóch szans najpierw na przechylenie szali na swoja stronę. Był to jednocześnie moment, kiedy Marcin Głębocki – bramkarzowi gospodarzy - zaczął bronić niemal wszystkie strzały naszych zawodników.

O korzystnym rozstrzygnięciu nasz zespół mógł jeszcze myślec kwadrans przed końcową syreną, kiedy to gospodarze mieli dwie bramki przewagi. Między 46 a 54 minutą rozstrzygnęły się jednak losy tego spotkania. Gdańszczanie zdobyli kolejno 6 bramek i z wyniku 21:19 zrobiło się 27:19 dla gospodarzy. W końcówce spotkania nasi zawodnicy zdobyli jeszcze trzy bramki. Gdańszczanie do dotychczas zdobytych dołożyli jeszcze dwie i uzyskując wynik 29 :22 właśnie oni mieli okazję do radości i otwarcia zwycięskiego szampana.

SPÓJNIA-WYBRZEŻE Gdańsk – POLSKI CUKIER-POMEZANIA 29 : 22 (17:14)

Zespoły wystąpiły w składach:

SPÓJNIA-WYBRZEŻE: Marcin GŁĘBOCKI , Wojciech KASPEREK – Paweł CISZEWSKI – 1 bramka ; Andrzej BYSTRAM – 2 ; Krzysztof JASOWICZ – 4 ; Michał DERDZIKOWSKI – 3 ; Radosław STEEGE – 5 ; Jacek SULEJ – 4 ; Bartosz WALASEK – 10 oraz Krzysztof MŁYNAREK i Sebastian TROJANOWICZ.

Kary: 8 minut

POLSKI CUKIER-POMEZANIA : Radosław KĄDZIELA , Przemysław KĄDZIELA – Łukasz CIELATKOWSKI – 5 ; Dariusz KAWCZYŃSKI – 2 ; Krzysztof BUJNOWSKI – 2 ; Michał JANUSIEWICZ – 3 ; Jakub KOŚCIELNY – 2 ; Marcin CZARNECKI – 3 ; Mariusz BABICKI – 2 ; Wojciech LIPIŃSKI – 3 raz Cezary Rydel ; Daniel LESIŃSKI ; Robert KARNOWSKI. .

Kary – 10 minut.

Ponad pięćdziesięciominutowa wideorelacja z meczu w Gdańsku na www.tvmalbork.pl

***

Pozostałe mecze XXII kolejki:

GWARDIA Koszalin – LKS OSM CHOJNICE Kęsowo 44 : 24 (21:13)

MKS Grudziądz – AZS-UWM Olsztyn 40:41 (16:21)

AZS POLITECHNIKA Gdańsk – UKS SOKÓL Gdańsk 29:27 (15:6)

 

Tabela końcowa II Grupy II Ligi    

 Liczba w nawiasie przy nazwie zespołu wskazuje na pozycję, jaką zespół zajmował po poprzedniej kolejce.

MiejsceZespółMeczeZ - R - PPunkty

Bramki

Róznica

1  SPR SPÓJNIA-WYBRZEŻE Gdańsk  (2)2019-1-039776-430+ 346
2  POLSKI CUKIER-POMEZANIA Malbork (1)  2018-1-137755-490+265
3  KS ENERGETYK  Gryfino (3)2013-0-726650-523+137
4  WBS Bank SZCZYPIORNIAK Olsztyn (5)2012-1-725566-581- 15
5  KSPR GWARDIA  Koszalin (6)2012-0-824687-563+ 124
6  AZS-UWM Olsztyn  (4)2012-0-824630-617+13
7  MKS  Grudziądz  (7)207-1-1215631-691 -60  
8  LKS OSM CHOJNICE Kęsowo (9)205-1-1511494-661- 167
9  KS ALFA'99 Strzelno  (8)205-1-1411555-745-190
10  AZS POLITECHNIKA Gdańsk (10)203-0-176542-716-174
11  UKS SOKÓŁ Gdańsk  (11)201-0-192441-710-269

Przekazując relację z tego spotkania nie sposób pominąć atmosfery panującej na trybunach.

Rozgrywany w Gdańsku mecz kończący zasadniczy sezon rozgrywkowy 2010 / 2011 spotkał się bowiem z niespotykanym, jak mówili sami gdańszczanie, zainteresowaniu publiczności. Toczył się przy wypełnionej do ostatniego miejsca trybunie hali widowiskowo sportowej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku Oliwie. Obserwatorami spotkania było wiele sław wybrzeżowego, krajowego a nawet międzynarodowego handballu, a takie nazwiska jak Daniel Waszkiewicz, Piotr Cieśla Marek Panas czy też nestor polskich trenerów piłki ręcznej Pan Leon WALLERAND czy aktualni jeszcze mistrzowie Daniel Wleklak czy Marcin Lijewski mówią same za siebie i nie potrzebują dodatkowej rekomendacji. 

Na trybunach panowała wspaniała atmosfera sportowego pikniku, którą stworzyła blisko pięćdziesięcioosobowa, doskonale zorganizowana, wyposażona w bębny, klaskaczki i słynne „wuwuzele” grupa kibiców drużyny malborskiej, dla której przejazd do Gdańska ufundował Zarząd Polskiego Cukru jako podziękowanie za dotychczasowy doping i obecność na hali w Malborku od początku istnienia klubu oraz drużyny. Dodać jednocześnie trzeba, że sposób i kultura prowadzenia dopingu przez malborskich kibiców spotkały się nie tylko z podziwem, ale i uznaniem organizatorów oraz gdańskiej części publiczności.

Za doping właśnie, za jego skuteczność i kulturę w imieniu zawodników i kierownictwa malborskiego klubu do malborskich kibiców kieruje pop0dziekowania. Mam jednocześnie nadzieję, a raczej jestem przekonany, że kibice równie skutecznie będą wspierać naszą drużynę podczas meczów barażowych. Pierwszy z nich już za kilka dni – w najbliższą sobotę. Szczegóły podane zostaną po dokonaniu ustaleń ze Związkiem Piłki Ręcznej oraz z rywalem, którym okazał się wicemistrz I (wielkopolsko – dolnośląskiej) grupy II ligi – Świdnicki Klub Piłki Ręcznej (ŚKPR) Świdnica.

Tekst i zdjęcia T. G.


Zdjęcia WYBRZEŻE SKUTECZNIEJSZE


Komentarze


Partnerzy | Kontakt