SZLIFOWANIE FORMY

18 września 2011 | 22:57

Więcej informacji na temat SEZON 2011/20122 JUŻ NIEBAWEM
znajdą Państwo w poniższej wiadomości.


piłka reczna

 

LIGA JUŻ ZA DWA TYGODNIE

Przygotowania szczypiornistów Polskiego Cukru – Pomezanii Malbork do sezonu rozgrywkowego 2011 / 2012 wkraczaja w decydująca fazę. Kończy się bowiem okres „szlifowanie” formy bo już za dwa tygodnie - w pierwsza sobotę października zainaugurowany zostanie nowy sezon rozgrywkowy.

Nowy sezon podopieczni Łukasza Jezierskiego inaugurować bedą przed własna publicznością. Pierwszym rywalem naszych szczcypiornistów będzie zespół Miejskiego Klubu Sportowego z Grudziądza.

Zanim jednak do tej inauguracji dojdzie przed malborskimi zawodnikami jest jeszcze sporo pracy i zadań do wykonania w hali sportowej. Trzeba bowiem poświęcić jeszcze trochę uwagi kwestii zgrania zespołu. Nie ulega przeciez watpliwości, że zgranie i rozumienie się zawodników w trakcie rywalizacji na parkiecie w piłce ręcznej jest rzecżą niezewykle istotną i mająca ogromny wpływ na przebieg wydarzeń na boisku.

Że trzeba tej kwestii poświęcić jeszcze sporo uwagi świadczą chociażby efekty wystepów naszych szczypiornistów w turnieju o Puchar Burmistrza Kościerzyny oraz w meczu kontrolnym, jaki nasz zespół rozegrałw ubiegłym tygodniu w elblągu z tamtaejszym Techtransem.

W Kościerzynie nasz zespół doznał porażek ze wszystkimi zespołami ucczestniczącymi w boju o główne trofeum. Pewnym usprawiedliwieniem trzech porażek w Kościerzynie może być fakt, że rywalami naszej drużyny byli pierwszoligowcy: SOKÓŁ – VETREX Kościerzyna, WÓJCIK Meble - TECHTRANS Elbląg i nasz niedawny rywal z parkietów drugoligowych – SPÓJNIA-WYBRZEŻE Gdańsk.

Niepowodzeniem zakończyła się również ubiegłotygodniowa sparingowa wyprawa do Elbląga. W drugiej Przedsezonowej” konfrontacji z Techtransem nasi szczypiorniści dozznali porażki różnicaa czterech bramek. Pocieszeniem może być natomiast fakt, że pierwszą połowę wygrali nasi zawodnicy a w meczu, z racji drobnych urazów lub nieobecności nie brali Łukasz Cielątkowski i Wojciech Lipiński. Nowy nabytek natomiast i ogromna malborska nadzieja Daniel Urbanowicz doznał kontuzji po niespełna kwadraansie rywalizacji. Malborczycy występowali więc bez trzech kluczowych zawodników.

W meczach sparingowych nie tyle jednak chodzi o wynik, co o „dopasowanie się” zawodników na parkiecie w czasie rywalizacji i przećwiczenie taktycznych elementów gry.

W jakim więc składzie nasz zespół musi się zgrywać? Informacja w tej kwestii była już podana. Była ona jednak niezbyt precyzyjna. Żeby więc spraecyzować poczuwam się do obowiązku poinformowania, że barw Polskiego Cukru nie będą w tym sezonie reprezentować: Michał JANUSIEWICZ, Cezary RYDEL i Andrzej Saramak Zabraknie również Roberta Karnowskiego, który po kilku występach w malborskim zespole powrócił do pracy szkoleniowej ze szczypiornistkami tczewskiego Sambora..

Kto natomiast uzupełni kadrę malborskiego zespołu.

Kadra będzie bowiem nieco szersza jak w poprzednim sezonie i będzie liczyła osiemnastu zawodników.

Do trzonu zespołu z poprzedniego sezonu : Radosław i Przemysław Kądziela, Mariusz Babicki, Łukasz Cielątkowski, Wojciech Lipiński, Dariusz Kawczyński, Jakub Kościelny, Daniel Lesiński, Krzysztof Bujmowski, Marcin Czarnecki i Michał Jędryszek dołączają więc trzej wychowankowie MMTS-u Kwidzyn:

  • wspomniany już Daniel URBANOWICZ mający za soba występy w polskiej ekstraklasie a w poprzednim sezonie był zawodnikiem I ligi w Luksemburgu

  • Mateusz HANIS z ekstraklasową przeszłością, w sezonie 201 / 2011 był zawodnikiem AZS-u UKW Bydgoszcz. który po jednorocznym pobycie w gronie pierwszoligowców wrócił na parkiety II ligi ;

    oraz Piotr POPOWICZ

Stroje Polskiego Cukru Pomezanii przywdzieje również trzech zawodników wywodzących się z Elbląga:

  • Piotr Sadowski, który w minionym sezonie zagrał w 17 meczach i zdobył dla Techtransu 13 bramek ,

  • Łukasz LEWANDOWSKI niedawny junior, wychowanek TRUSO Elbląg

  • Łukasz JASZCZYŃSKI – wychowanek MTS-u wystepujący w poprzednim sezonie w barwach pierwszoligowego AZS-u AWF Warszawa.

W kadrze Polskiego Cukru znajdzie się również trzeci bramkarz Krzysztof MUSZAK – wychowanek BOROWIAKA Czersk, który przez kilka ostatnich sezonów, będąc uczniem szkoły średniej w Kwidzynie był zawodnikiem młodzieżowych zespołów MTS-u Kwidzyn.

Aktualnie, w toku załatwiania są sprawy administracyjne związane ze zmianą barw klubowych wymienionych wyżej siedmiu zawodników.

Gotowość rteprezentowania barw malborskiego klubu deklarują również inni szczypiorniści. Czy dołączą do szerokiej kadry pokaże przyszłość, a dokładnie ich umiejętności i przydatnośc dla zespołu stawiającego sobie na najbliższy sezon niezwykle ambitne cele i zadania.

T.G.


Komentarze

do kibic

Urbanowiczowi to mozesz buty nosic ,smarku zakichany wracaj do snu bo rano do szkoly idziesz

kibic

I Liga I Liga UWM !! Dziadkami nie pogracie dlugo. Jak widac Urbanowicz to jeden wielki niewypal. Gratulacje

Oln

Powodzenia w I lidze!

ice

pomka zagra w I lidze !!!

BB

Ligę zaczynacie już w sobotę i to I ligę!!!Zostaliście do Niej dokooptowani zamiast Politechniki Warszawskiej,która wycofała się z rozgrywek!!!Więcej przeczytacie na Sportowych Faktach.Pozdrawiam kibiców z Malborka.


Partnerzy | Kontakt