CZEKAMY na POGOŃ Szczecin

14 października 2011 | 23:14

Więcej informacji na temat I Liga piłki recznej
znajdą Państwo w poniższej wiadomości.


piłka ręczna

 

CZEKAMY na POGOŃ Szczecin

 

Już w najbliższą niedzielę 16 października o godzinie 17:00 w ramach V kolejki I ligi piłki ręcznej na parkiet hali sportowej Gimnazjum Nr 3 w Malborku wybiegną zespoły POLSKIEGO CUKRU – POMEZANII i GAZ-SYSTEM POGONI Sczczecin.

W rywalizacji o pierwszoligowe punkty zapowiadają się więc kolejne emocje. Można jedynie przypuszczać, że emocji nie zabraknie. Nie zabraknie też zapewne twardej, męskiej sportowej walki na parkiecie.

GAZ-SYSTEM POGOŃ to zespół już z rocznym stażem pierwszoligowca. Polski Cukier natomiast to tegoroczny beniaminek, na którego, jak wynika z prasowych i multimedialnych doniesień, zwrócone są oczy „polskiego handballowego” środowiska. 

Szczecinianie to aktualny lider tabeli w Grupie A I ligi, którego sportowym celem na ten sezon jest awans do PGNiGe SUPERLIGI piłki ręcznej. Nie dziwią więc cztery przekonywujące zwycięstwa

Zespół malborski natomiast to beniaminek dokooptowany do I ligi już po starcie rozgrywek, a mimo to mogący się poszczycić zaskakująco dobrym wynikiem – 2 zwycięstwa (w tym nad spadkowiczem z Superligi w Gorzowie), remis można powiedziec z lokalnym rywalem – również beniaminkiem z Gdańska i porażka z ZEPTEREM w Warszawie doznana praktycznie 4 dni po zakwalifikowaniu zespołu malborskiego do stawki zespołów pierwszoligowych.

Jest więc powód do satysfakcji.

Czy korzystna passa zostanie podtrzymana w najbliższą niedzielę?

Odpowiedzi na to pytanie teraz jeszcze nie ma. Uzyskamy ją w niedzielę około godziny 18:30.

Szczecinianie i malborczycy jak dotychczas spotkali się na parkiecie dwukrotnie. Miało to miejsce w sezonie 2009 / 2010 kiedy to właśnie Pogoń jeszcze jako „Handball-Pogoń” pozbawiła zespół malborski prawa gry w barażach o awans do I ligi.Bezpośrednia konfrontacja zakończyła się wówczas idealnym remisem. W obu meczach wygrywali gospodarze w identycznym stosunku bramkowym 33 : 30. O pozycji wicemistrza II ligi i prawie gry w barażach decydował więc korzystniejszy bilans bramkowy z całego cyklu rozgrywek. Pogoń baraże pokonała zwycięsko i z ogromnym powiodzeniem rywalizowała w poprzednim sezonie o pierwszoligowe laury Rywalizacja ta zakończyła się kolejnym prawem gry w barażach – tym razem o Superligę. Z tych baraży szczecinianie jednak się wycofali zakładając walkę o awans na sezon 2011 / 2012.

W Malborku tak szczytnych celów się nie stawia. Celem na ten sezon jest walka o jak najlepszy wynik sportowy oraz mocne i zdecydowane zaznaczenie Malborka i malborskiej piłki ręcznej na sportowej mapie.

Początek sezonu rokuje dobrze. Rokowania jednak i sportowa rzeczywistośc lubią czasami się mijać.

Miejmy jednak nadzieję, że w Malborku będziemy oglądać dobre, emocjonujące widowiska, w których sportowe szczęście będzie po stronie gospodarzy.

Najbliższa ku temu okazja w niedzielę od godziny 17:00.

Zapraszam w imieniu organizatrów a głównie w imieniu zawodników, którzy grają aby zarówno sobie jak i widzom dać nieco sportowych wrażeń i satysfakcji a pełne i aktywne trybuny traktują jak dodatkowego zawodnika na parkiecie.

Mam tez nadzieję, że wprowadzone od niedzielnego meczu bilety nie odstraszą tych wszystkich, którzy z zespołem są od początku i uważaja się za kibiców i sympatyków piłki ręcznej. Od niedzieli będą też mogli mieć przekonanie, że kupując bilet na mecz wstępują jednoczesnie do grona sponsorów.

 

Do zobaczenia w hali sportowej.

T.G.

Zdjęcie będące ilustracją tej informacji pochodzi z wygranego przez malborczyków 33:30 meczu pomiędzy POLSKIM CUKREM-POMEZANIĄ i POGONIĄ-HANDBALL Szczecin z dnia 05. maja 2010 roku.

 

P.S. Tam również piszą o malborskiej piłce ręcznej:

http://www.sportowefakty.pl/pilka-reczna/2011/10/14/szlagiery-w-koscierzynie-i-malborku-zapowiedz-5-kolejki-i-li/

 

http://www.gazsystempogon.pl/podtrzymać-dobrą-passę-w-malborku


Komentarze

OLD KACZY

PODAJCIE WYNIK


Partnerzy | Kontakt