Więcej informacji na temat Pomorska liga juniorów w piłce ręcznej
znajdą Państwo w poniższej wiadomości.

piłka ręczna

JUNIORZY POLSKIEGO CUKRU POMEZANII też WYGRYWAJĄ

Po przegranym przed tygodniem meczu piątej kolejki, kiedy to młodzi podopieczni Łukasza Jezierskiego "zebrali srogie lanie" w Gdańsku przegrywając z tamtejszym CONRADEM różnicą 24 bramek, tym razem, w meczu szóstej kolejki wyszli na parkiet mocno zmobilizowani i po zaciętej, chwilami dramatycznej walce pokonali zespół juniorów SOKOŁA Koscierzyna.

Do konfrontacji z juniorami SOKOŁA, młodzi malborczycy przystąpili w mocno "przetrzebionym" personalnie składzie. Poza siódemką występująca na parkiecie, na ławce dla rezerwowych siedziało bowiem zaledwie dwóch zawodników. Mimo kadrowych kłopotów nasi juniorzy spisali się bardzo dzielnie. Zmoblizowani sobotnim zwycięstwem seniorów w Lesznie przyjęli sobie za punkt honoru walkę "do upadłego" o uzyskanie jak najkorzystniejszego wyniku.

Zdając sobie sprawę, że ewentualna porażka zepchnie ich do tzw. "dolnej połówki tabeli", od początku spotkania grali bardzo rozwaznie zarówno w ataku, jak i w obronie.. Po raz pierwszy na prowadzenie wyszli w 5 minucie meczu. Kwadrans później prowadzili nawet różnicą siedmiu bramek. Pierwsza połowę zakończyli natomiast przewagą jednego celnego trafienia.

Po przerwie, w której miała miejsce "męska rozmowa w szatni" nasi młodzi szczcypiorniści zaczęli grać nieco uważniej i dokładniej. Więcej uwagi poświęcili stwarzaniu sobie sytuacji dogodnych do zdobywania bramek. Wypracowane sytuacje strzeleckie z reguły kończyli umieszczevniem piłki w bramce rywali. Po 13 minutach drugiej części spotkania wypracowali sobie sześciobramkową.przewagę.

Krótka ławka rezerwowych  powodowała jednak, że nasza młodzież zaczęła coraz bardziej odczuwać zmęczenie. Wykorzystali ten fakt goście zminiejszając stopniowo swoją bramkową stratę. W 59 minucie doprowadzili do remisu 35 : 35. Było to zapowiedzią może nie horroru, ale niesamowitej nerwówki w ostatniej minucie meczu.

Sznsę na wywalczenie zwycięstwa otrzymały bowiem oba zespoły. Ostatnia minyta była dla zawodników obu zespołów  testem na wytrzymałość nerwową i opanowanie na parkiecie. Zwycięsko z tego testu wyszli młodzi szczypiorniści POLSKIEGO CUKRU.

Zwycięską bramkę dla naszego młodego zespołu w ostanich sekundach spotkania zdobył Krystian RUDNICKI, który zdobywając ogółem 10 bramek został najskuteczniejszym zawodnikiem nie tylko w naszym zespole, ale i w meczu.

Oprócz Rudnickiego w niedzielnym meczu juniorów wystapili: Łukasz WOJTASZEK w bramce oraz Robert MASNY 8 bramek , Bartosz SOWA - 5 ; Andrzej JEŻ - 4 ; Krzysztof PRZYBODA - 3 ; Adam PRZYBYSZ - 3 ;  Wojciech NOWICKI - 2 i Dawid KOZDĘBA - 1.

Po rozegraniu w Pomorskiej Lidze juniorów młodszych sześciu kolejek spotkań juniorzy malborscy zajmują piątą lokate w ligowej tabeli.

W najbliższy weekend podopieczni Łukasza Jezierskiego rywalizować będą o punkty na wyjeździe. Czeka ich podróz do Gdyni, gdzie ich rywalem będzie zajmujący aktualnie siódmą pozycję w tabeli zespoł juniorów KAR-DO Gdynia.