13 listopada 2011 | 20:09

Więcej informacji na temat ZWYCIESTWO i AWANS w TABELI

i liga piłki recznej

Punkty zostały w Malborku, ale SMS "tanio skóry nie sprzedał"

Niedzielny mecz w Malborku był spotkaniem kończącym ósmą kolejkę I ligi szczypiornistów w Grupie A. Na parkiecie hali malborskiego Gimnazjum Nr 3 POLSKI CUKIER POMEZANIA podejmował drużynę Gdańskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Informację o wydarzeniach na pierwszoligowych parkietach piłki recznej podczas rozgrywania VIII kolejki trzeba zacząc od meczów sobotnich, kiedy to doszło do dwóch śmiało można powiedzieć sensacji.

Pierwsza to mecz w Lesznie, gdzie tamtejszy beniaminek AROT ASTROMAL podejmował wicelidera tabeli VETREX SOKÓŁ Kościerzyna i z konfrontacji ze zecydowanym faworytem wyszedł zwycięsko. Sokół przegrał w Lesznie różnicą sześciu bramek

Również na miano sensacji zasługuje rezultat meczu w Gdańsku, gdzie zdecydowany faworyt SPÓJNIA WYBRZEŻE róznicą dziesięciu bramek uległa ostatniej drużynie w ligowej tabeli ORLEN WIŚLE II Płock.

Pora jednak wrócić na parkiet w Malborku.

Pierwsza połowa spotkania z SMS-em nie przebiegała po myśli bardziej doświadczonych i silniejszych fizycznie szczypiornistów malborskich. Pierwsze dwie bramki dla zespołu malborskiego zdobyli Mariusz BABICKI i Łukasz JASZCZYŃSKI ale później gra przebiegała na zasadzie „bramka za bramkę”.

Prowadzenie podopiecznych Łukasza i Adama Jezierskich, chwilami nawet różnicą trzech bramek utrzymywało się do 16 minuty meczu. Kiedy w 18 minucie, po czterech z rzędu celnych trafieniach goście po raz pierwszy wyszli na prowadzenie – nie oddali go już do końca pierwszej połowy i wygrali ją 17 : 16.

Pierwszy kwadrans drugiej części spotkania miał podobny przebieg jak końcówka pierwszej połowy. Na prowadzeniu przeważnie byli młodzi szczcypiorniści gdańskiej SMS, którzy po stracie prowadzenia szybko kontrując doprowadzali do remisu a chwilę potem ponownie wychodzili na prowadzenie.

Tryby w malborskiej drużynie zaczęły się prawidłowo zazębiać dopiero od 48 minuty meczu. Od tego momentu, kiedu na tablicy widniał rezultat 26 : 25 piłkarze POLSKIEGO CUKRU zdobyli 12 bramek na które goście odpowiedzieli sześcioma celnymi trafieniami.

Ostatecznie mecz zakończył się wyraźnym zwycięstwem zespołu POLSKIEGO CUKRU POMEZANII.

Trzeba powiedzieć, że w malborskiej drużynie bardzo widoczny był brak kontuzjowanych Łukasza Cielątkowskiego, który niebawem wróci już na parkiet, oraz Dariusza KAWCZYŃSKIEGO i Wojciecha LIPIŃSKIEGO, których czeka niestety dłuższa przerwa w grze.

Doświadczeniu malborczyków młodzi gdańszczanie wysoko wieszając poprzeczkę, przeciwstawili ogromną wolę walki, determinację i młodzieńczą dynamiczną grę, którą bacznie obserwował trener kadry narodowej juniorów Leszek Biernacki. Trzeba bowiem wiedzieć, ze większość zawodników gdańskiej SMS to zawodnicy kadry prowadzonej przez trenera Biernackiego, który swego czasu pracował z drużyną malborską kiedy ta rywalizowała na parkietach II ligi.

POLSKI CUKIER POMEZANIA Malbork – SMS ZPRP Gdańsk 38 : 31 (16:17)

POLSKI CUKIER-POMEZANIA : Radosław i Przemysław KĄDZIELA – Mariusz BABICKI - 12 bramek ; Łukasz JASZCZYŃSKI – 8 ; Marcin CZARNECKI – 7 ; Adrian NOGOWSKI - 4 ; Jakub KOŚCIELNY - 4 ; Daniel URBANOWICZ – 2 ; Daniel LESIŃSKI – 1 oraz Piotr SADOWSKI, Adam PACZEŚNY, Piotr POPOWICZ, Mateusz HANIS i Łukasz LEWANDOWSKI.

Kary: 4 minuty; rzuty karne: 1/1

SMS-ZPRP Gdańsk: Adam MORAWSKI, Dawid GRYZIO – Paweł GENDA – 9 bramek ; Łukasz ROGULSKI – 6 ; Adrian KONDRATIUK – 5 ; Dawid WESOŁEK – 4 ; Wojciech PRZYMLEWICZ – 3 ; Jakub MALCZEWSKI – 2 ; Adam CIOSEK – 1 ; Maciej GĘBALA – 1 oraz Daniel BARTŁOMIEJCZYK , Kacper KRÓL , Krzysztof MISIEJUK i Kamil KOWALSKI.

Kary: 8 minut ; rzuty karne: 3/3

Sędziowali: Jakub KLIN i Łukasz KOŁACKI.

51-55' – 30:25, 31:25, 31:26, 31:27, 32:27, 33:27, 33:28 ;

56-60' – 33:29, 34:29, 34:30, 35:30, 36:30, 37:30, 37:31, 38:31.

Dzięki zwycięstwu w meczu z SMS-em Gdańsk zespół malborski ma na swoim koncie 9 punktów i awansował w tabeli na szóstą pozycję.

W dziewiątej kolejce naszą drużynę czeka bardzo ciężka przeprawa. W najbliższą sobotę nasi szczypiorniści jadą do Kościerzyny by stawić czoła zranionemu porażką w Lesznie SOKOŁOWI.

Za dwa tygodnie natomiast w niedzielę 27 listopada - kolejny mecz w Malborku. Tym razem na parkiecie Gimnazjum nr 3 gościć będziemy zespół WÓJCIK MEBLE TECHTRANS Elbląg, który w ósmej kolejce, prowadząc do przerwy różnicą dwóch bramek, dość pechowo uległ w Szczecinbie tamtejszej POGONI.