VETREX SOKÓŁ - POLSKI CUKIER-POMEZANIA

19 listopada 2011 | 18:44

Więcej informacji na temat Z Kościerzyny "na tarczy"
znajdą Państwo w poniższej wiadomości.


i liga

PORAŻKA na PARKIECIE w KOŚCIERZYNIE

VETREX-SOKÓŁ Kościerzyna - POLSKI CUKIER-POMEZANIA  30 : 20 (17:14) 

Do Kościerzyny, na mecz IX kolejki I ligi z wiceliderem tabeli VETREXSEM-SOKÓŁ Kościarzyna malborscy szczypiorniści jechali w bojowych nastrojach ale jednoczesnie z umiarkowaną nadzieją uzyskania korzystnego dla siebie rezultatu. 

Przed wyjazdem wiadomo było, że zdobyć w Kościerzynie chociażby punkt będzie bardzo trudno.

Grający tym razem we własnej hali wicelider tabeli rządny był rehabilitacji po niechlubnej przed tygodniem porażce w Lesznie.

Podopieczni Łukasza i Adama Jezierskich pojechali do Kościerzyny w mocno osłabionym składzie. Nie grają przecież kontuzjowani Kawczyński i Lipiński. Cielatkowski natomiast dochodzi wprawdzie do zdrowia, ale w Kościerzynie chociaż rwał się do gry – jeszcze nie zagrał. Może zobaczymy go na parkiecie za tydzień – w meczu z Techtransem Elbląg.

W Kościerzynie nie mogli tez zagrać występujący gościnnie w zespole malborskim Nogowski, Łangowski i Paczesny. Jako niminalni gracze MMTS-u Kwidzyn wystąpili w srodowym meczu SUPERLIGI przeciwko ORLENOWI WIŚLE Płock i zgodnie z regulaminem nie mogli w tej kolejce ubrać koszulek drużyny malborskiej.

Przy takich uwarunkowaniach trzeba było liczyć się z tym, że już ewentualny remis byłby sukcesem.

Mecz zaczął się od 4:0 dla gospodarzy. Cała pierwsza połowa meczu w Kościerzynie pokazała, że VETREX – SOKÓŁ nie z przypadku zajmuje pozycję wicelidera tabeli.

Wparwdzie nasi szczypiorniści wykazywali na parkiecie ambicję i wolę walki o jak najkorzystniejszy rezultat, to w sytuacjach sprzyjających zdobywaniu bramek zawodziła strzelecka skuteczność.

Szybko uzyskana przewaga utrzymywała się przez całą pierwsza połowę, która zakończyła się prowadzeniem gospodarzy różnicą trzech bramek przy rezultacie 17:14.

Po przerwie mimo usilnych starań - malborskiemu zespołowi nie udawało się zmniejszyć bramkowej straty do doświadczonego pierwszoligowca jakim jest SOKÓŁ. Przez pierwsze 10 minut drugiej części bramki zdobywali tylko gospodarze. W 40 minucie prowadzili już róznica dziewięciu trafień. Później nasi szczypiorniści zdołali „wstrzelić się” w bramke rywali i sześciokrotnie pokonali kościerskiego golkipera. Gospodarze w ostatnich dwudziestu minutach meczu ośmiokrotnie trafiali do malborskiej bramki i w momencie zabrzmienia syreny końcowej ich przewaga wynosiła 10 bramek.

VETREX-SOKÓŁ Kościerzyna pokonał podopiecznych Łukasza i Adama JEZIERSKICH w stosunku 30 : 20.

W zespole malborskim najskuteczniejszym okazał się tym razem zdobywca 6 bramek – Daniel Urbanowicz. Najskuteczniejszym wśród gospodarzy był natomiast były zawodnik drużyny malborskiej Michał Janusieewicz, który ośmiokrotnie pokonywał naszych bramkarzy.

VETREX-SOKÓŁ: KULAS, SIBIGA – Janusiewicz – 8 bramek, Lisiewicz – 6, Szala – 5, Grynis – 4, M.Reichel – 3, Piechowski i J.Reichel – po 2

Kary: 10 minut ; rzuty karne: 2/4

POLSKI CUKIER-POMEZANIA: R. Kądziela, P.Kadziela – URBANOWICZ – 6 ; BABICKI i KOŚCIELNY – po 4 ; HANIS – 2 ; JASZCZYŃSJKI , SADOWSKI POPOWICZ i CZARNECKI - po 1.

Oprócz nich na kościerskim parkiecie wystapili: LEWANDOWSKI, BUJNOWSKI i ROMANOWSKI.

Kary: 16 minut ; rzuty karne 3/3

Porażka w Kościerzynie oraz wyniki innych spotkań rozgrywanych w ramach IX kolejki, m.in. wygrane Grunwaldu Poznań z Pogonią Szczecin oraz GSPR-u Gorzów w Płocku spowodowały, że drużyna malborska notuje tym razem spadek w ligowej tabeli aż o trzy pozycje.

Malborczycy mają 9 punktów, czyli tyle samo co zespoły z Poznania i Leszna. Mają natomiast najmniej korzystny bilans bramkowy.

Okazja do poprawy bilansu i jednoczesnie nastrojów będzie za tydzień, kiedy to w niedzielę 27 listopada na malborskim parkiecie podejmować będziemy zespół TECHTRANSU Elbląg.

Podczas tej konfrontacji zespół malborski liczy na gorące wsparcie ze strony kibiców.

T.G.


Komentarze

Operator Profilu Kibiców Na NK.PL

NA DOBRE I NA ZŁE ZAWSZE Z SPR!!!


Partnerzy | Kontakt