Więcej informacji na temat Z Kościerzyny "na tarczy"

i liga

PORAŻKA na PARKIECIE w KOŚCIERZYNIE

VETREX-SOKÓŁ Kościerzyna - POLSKI CUKIER-POMEZANIA  30 : 20 (17:14)

Do Kościerzyny, na mecz IX kolejki I ligi z wiceliderem tabeli VETREXSEM-SOKÓŁ Kościarzyna malborscy szczypiorniści jechali w bojowych nastrojach ale jednoczesnie z umiarkowaną nadzieją uzyskania korzystnego dla siebie rezultatu.

Przed wyjazdem wiadomo było, że zdobyć w Kościerzynie chociażby punkt będzie bardzo trudno.

Grający tym razem we własnej hali wicelider tabeli rządny był rehabilitacji po niechlubnej przed tygodniem porażce w Lesznie.

Podopieczni Łukasza i Adama Jezierskich pojechali do Kościerzyny w mocno osłabionym składzie. Nie grają przecież kontuzjowani Kawczyński i Lipiński. Cielatkowski natomiast dochodzi wprawdzie do zdrowia, ale w Kościerzynie chociaż rwał się do gry – jeszcze nie zagrał. Może zobaczymy go na parkiecie za tydzień – w meczu z Techtransem Elbląg.

W Kościerzynie nie mogli tez zagrać występujący gościnnie w zespole malborskim Nogowski, Łangowski i Paczesny. Jako niminalni gracze MMTS-u Kwidzyn wystąpili w srodowym meczu SUPERLIGI przeciwko ORLENOWI WIŚLE Płock i zgodnie z regulaminem nie mogli w tej kolejce ubrać koszulek drużyny malborskiej.

Przy takich uwarunkowaniach trzeba było liczyć się z tym, że już ewentualny remis byłby sukcesem.

Mecz zaczął się od 4:0 dla gospodarzy. Cała pierwsza połowa meczu w Kościerzynie pokazała, że VETREX – SOKÓŁ nie z przypadku zajmuje pozycję wicelidera tabeli.

Wparwdzie nasi szczypiorniści wykazywali na parkiecie ambicję i wolę walki o jak najkorzystniejszy rezultat, to w sytuacjach sprzyjających zdobywaniu bramek zawodziła strzelecka skuteczność.

Szybko uzyskana przewaga utrzymywała się przez całą pierwsza połowę, która zakończyła się prowadzeniem gospodarzy różnicą trzech bramek przy rezultacie 17:14.

Po przerwie mimo usilnych starań - malborskiemu zespołowi nie udawało się zmniejszyć bramkowej straty do doświadczonego pierwszoligowca jakim jest SOKÓŁ. Przez pierwsze 10 minut drugiej części bramki zdobywali tylko gospodarze. W 40 minucie prowadzili już róznica dziewięciu trafień. Później nasi szczypiorniści zdołali „wstrzelić się” w bramke rywali i sześciokrotnie pokonali kościerskiego golkipera. Gospodarze w ostatnich dwudziestu minutach meczu ośmiokrotnie trafiali do malborskiej bramki i w momencie zabrzmienia syreny końcowej ich przewaga wynosiła 10 bramek.

VETREX-SOKÓŁ Kościerzyna pokonał podopiecznych Łukasza i Adama JEZIERSKICH w stosunku 30 : 20.

W zespole malborskim najskuteczniejszym okazał się tym razem zdobywca 6 bramek – Daniel Urbanowicz. Najskuteczniejszym wśród gospodarzy był natomiast były zawodnik drużyny malborskiej Michał Janusieewicz, który ośmiokrotnie pokonywał naszych bramkarzy.

VETREX-SOKÓŁ: KULAS, SIBIGA – Janusiewicz – 8 bramek, Lisiewicz – 6, Szala – 5, Grynis – 4, M.Reichel – 3, Piechowski i J.Reichel – po 2

Kary: 10 minut ; rzuty karne: 2/4

POLSKI CUKIER-POMEZANIA: R. Kądziela, P.Kadziela – URBANOWICZ – 6 ; BABICKI i KOŚCIELNY – po 4 ; HANIS – 2 ; JASZCZYŃSJKI , SADOWSKI POPOWICZ i CZARNECKI - po 1.

Oprócz nich na kościerskim parkiecie wystapili: LEWANDOWSKI, BUJNOWSKI i ROMANOWSKI.

Kary: 16 minut ; rzuty karne 3/3

Porażka w Kościerzynie oraz wyniki innych spotkań rozgrywanych w ramach IX kolejki, m.in. wygrane Grunwaldu Poznań z Pogonią Szczecin oraz GSPR-u Gorzów w Płocku spowodowały, że drużyna malborska notuje tym razem spadek w ligowej tabeli aż o trzy pozycje.

Malborczycy mają 9 punktów, czyli tyle samo co zespoły z Poznania i Leszna. Mają natomiast najmniej korzystny bilans bramkowy.

Okazja do poprawy bilansu i jednoczesnie nastrojów będzie za tydzień, kiedy to w niedzielę 27 listopada na malborskim parkiecie podejmować będziemy zespół TECHTRANSU Elbląg.

Podczas tej konfrontacji zespół malborski liczy na gorące wsparcie ze strony kibiców.