i liga piłki recznej

ZMIANY w LIGOWEJ TABELI

SPÓJNIA-WYBRZEŻE przegrała w Lesznie

KOMBINACJE WOLSZTYNIAKA ...

...   dały prezent dla GSPR Gorzów Wielkopolski w postaci  dodatkowego punktu, który jest efektem walkoweru, jaki przyznany został Gorzowianom za zremisowany na parkiecie 29:29 mecz XII kolejki, jaki GSPR rozgrywał w Lesznie.

Decyzję o walkowerze 10:0 na korzyść GSPR Gorzów Kolegium Ligi podjęło w następstwie stwierdzenia, że w meczu XII kolejki, w zespole Wolsztyniaka wystąpił zawodnik, który nie posiadał ważnej licencji zawodniczej uprawniającej do gry w I lidze. Konsekwencją decyzji Kolegium Ligi jest dodatkowy punkt dla zespołu gorzowskiego, który zrównuje punktowo ten zespół z druzyną malborską z jednoczesnym awansem gorzowian na siódmą pozycję w ligowej tabeli.

Oba te zespoły mają więc po 13 punktów. Gorzowianie mają wprawdzie korzystniejszy bilans bramkowy ale  wyżej w tabeli jest zespół POLSKIEGO CUKRU-POMEZANII. Regulamin tak bowiem stanowi, że w przypadku równej ilości punktów zgromadzonych przez dwa zespoły o wyższej pozycji w tabeli w pierwszej kolejności decyduje wynik bezpośredniego spotkania pomiędzy tymi zespołami. Ten element premiuje drużyne malborską. Taką samą ilość punktów (13) ma na swoim koncie Grunwald Allegro Poznań.  Grunwald jednak przegrał zarówno z GSPR jak i z drużyną malborską i musi się pogodzić z ósmą pozycją w tabeli..

Drugą zmianę w ligowej tabeli spowodowała kolejna niestety porażka "mocarstwowego  beniaminka" - SPÓJNI-WYBRZEŻA, która w minioną sobotę awansem rozgrywała w Lesznie mecz XIII kolejki z innym beniamnkiek AROTEM-ASTROMAL . Gdańszczanie pregrali to spotkanie różnica aż 9 bramek - 20 : 29 ; przegrywając również do przerwy 8:14.

Od niedzieli więc wszystkie zespoły I ligi korzystaja z zimowej przerwy w rozgrywkach.

Na parkiety pierwszoligowcy wracaja podczas ostatniego styczniowego weekendu, czyli w dniach 28 - 29 stycznia 2012 roku.