O PUCHAR PREZYDENTA ELBLĄGA

13 stycznia 2012 | 23:04

Więcej informacji na temat Wracamy na parkiety
znajdą Państwo w poniższej wiadomości.


piłka ręczna

 

O PUCHAR PREZYDENTA  ...

...  ale nie RP, a MIASTA ELBLĄGA będą walczyć szczypiorniści pięciu zespołów w dniach 14 i 15 stycznia 2012 roku. Bieżący weekend minie więc pod znakiem "sportowego przetarcia" przed zbliżającym się wielkimi krokami wznowieniem rozgrywek rewanzowej rundy sezonu 2011 / 2012 w I i II lidze piłki recznej. Niedługo, bo tydzień po pierwszo- i drugoligowcach na parkiet wrócą zespoły PGNiG-e Superligi. Nas jednak najbardziej interesuje Grupa A Iligi, w której rywalizują szczypiorniści spod znaku POLSKIEGO CUKRU.

Dla zespołu malborskiego turnirj w Elblągu bedzie nie tylko "sportowym przetarcie" przed ligową walką o punkty, ale i sprawdzianem aktualnej dyspozycji ekipy Łukasza i Adama Jezierskich. W Elblągu zostanie jednocześnie zainaugurowany ostatni etap przygotowań do wiiosennej rundy. 

Do Elbląga malborscy szczypiorniści pojadą w składzie, w którym kończyli rozgrywki jesienne. Mimo usilnych starań kierownictwa klubu nie udało sie pozyskać przynajmniej równorzędnych zastępców kontuzjowanych Dariusza Kawcdzyńskiego i Wojciecha Lipińskiego. W ciągu najbliższych dwóch tygodni sytuacja kadrowa zespołu malborskiego może jeszcze ulec zmianie, ale na obecną chwilę należy przyjąć, że nie notuje się personalnych ani strat ani zysków.

Przejdźmy jednak do sobotnio niedzielnego weekendu i turnieju o PUCHAR PREZYDENTA MIASTA ELBLĄGA.

W turnieju, jak juz wspomniałem wyżej uczestniczy 5 zespołó. Trzy z nich to zespoły pierwszoligowe i jednoczesnie rywale z Grupy A :  gospodarz turnieju WÓJCIK MEBLE-TECHTRANS, SPÓJNIA-WYBRZEŻE i oczywiście zespół malborski. Pozostałe dwa zespoły to drugoligowcy z wyższymi ambicjami. Pierwszy z nich to przewodzący stawce Grupy B Pomorskiej II ligi, doskonale znany szczypiornistom malborskim AZS-UWM Olsztyn. Stawkę pretendentów do głownego trofeum elbląskiego turnieju uzupełnia beniaminek ale z ambicjami odegrania niepośledniej roli w Grupie B Pomorskich drugoligowców. Jest to zespół  UKS CAR-DO Gdynia.

Elbląski turniej rozgrywany bęzie zgodnie z przepisami ZPRP w systemie "każdy z każdym". Każy mecz trwał będzie 2 x 25 minut z dziesięciominutową przerwą. Każdy uczestniczący zespół uhonorowany zostanie pamiątkowym pucharem. Zwyciężca odbierze ponadto główne trofeum ufundowane przez Prezydenta Miasta Elbląga. Nagrodzeni zostaną również najlepszy zawodnik, bramkarz i strzelec.

O przebiegu elbląskiego turnieju będę się starał informować w miarę na bieżąco.

Zaprezentuję więć program Elbląskiego turnieju:

Dzień 1 - 14.01.2012 r.

Godzina 9.30-10.30   -    KS Wójcik Meble Techtrans - Polski Cukier Pomezania Malbork

Godzina 11.00-12.00   -   Spójnia Wybrzeże Gdańsk - AZS Olsztyn

Godzina 12.30-13.30   -   KS Wójcik Meble Techtrans - UKS CAR-DO Gdynia

Godzina 14:00-15.00   -   Polski Cukier Pomezania Malbork - AZS Olsztyn

Godzina 15.30-16.30   -   Spójnia Wybrzeże Gdańsk - UKS CAR-DO Gdynia

Dzień 2 - 15.01.2012 r.

Godzina 9.30-10.30   -   UKS CAR-DO GdyniaPolski Cukier Pomezania Malbork

Godzina 11.00-12.00   -   KS Wójcik Meble Techtrans AZS Olsztyn

Godzina 12.30-13.30   -   Spójnia Wybrzeże Gdańsk - Polski Cukier Pomezania Malbork

Godzina 14:00-15.00   -   AZS Olsztyn UKS CAR-DO Gdynia

Godzina 15.30-16.30   -   KS Wójcik Meble Techtrans -  Spójnia Wybrzeże Gdańsk 

 Informacji o wynikach drużyny malborskiej proszę szukać na stronie imternetowej i w miarę możliwości nasłuchiwać wiadomości sportowych na antenie Radia MAlbork.

T.G.


Komentarze

T.G.

W ostatnim meczu pierwszego dnia Spójnia pokonała UKS CAR-DO Gdynia Spójnia Wybrzeże Gdańsk - UKS CAR-DO Gdynia 25 : 17. Tabelka po pierwszym dniu dopisana do informacji datowanej na sobotę 14.stycznia

T.G.

W kolejnych meczach Turnieju o PUCHAR PREZYDENTA MIASTA ELbląga padły nastepujące wyniki: Spójnia Wybrzeże Gdańsk - AZS Olsztyn 26 : 30 KS Wójcik Meble Techtrans - UKS CAR-DO Gdynia 25 : 21 Polski Cukier Pomezania Malbork - AZS Olsztyn 38 : 20

T.G.

W meczu otwarcia Turnieju o PUCHAR BURMISTRZA MIASTA Elbląga - WÓJCIK MEBLE TECHTRANS Elbląg wygrał z zespołem POLSKI CUKIER POMEZANIA Malbork 25 : 21.


Partnerzy | Kontakt