Więcej informacji na temat W XIII kolejce REMIS PO EMOCJACH
znajdą Państwo w poniższej wiadomości.

i liga piłki recznej

REMIS z ZEPTEREM

Dla malborskich szczypiornistów mecz XIII kolejki z ZEPTEREM AZS-UW był drugim w tym sezonie, o remisowym wyniku którego decydowały ostatnie sekundy rywalizacji na parkiecie. Trzy sekundy przed końcową syreną  przy jednobramkowym prowadzeniu malborczyków goście wykonują rzut wolny z 9 metrów od malborskiej bramki i decydują o podziale punktów.

POLSKI CUKIER-POMEZANIA  -  ZEPTER AZS-UW  24 : 24 (10:11)

Zarówno dla malborczyków jak i dla warszawian rozgrywany w Malborku mecz XIII kolejki miał niebagatelne znaczenie. Goście walczyli o umocnienie się na trzeciej pozycji w tabeli. Gospodarze natomiast w przypadku pełnego sukcesu awansując na piąta pozycję w ligowej tabeli wyprzedzili by jednego pretendentów do awansu – zespół Sójni Wybrzeża Gdańsk.

Na malborskim parkiecie emocji nie brakowało przez całe 60 minut a obecni na trybunach kibice nie mieli powodów do narzekania na brak adrenaliny.

Od pierwszego sędziowskiego gwizka na całej długości i szerokości boiska toczyła się twarda i nieustępliwa walka o piłkę i wypracowanie sobie sytuacji korzystnej do zdobycia bramki.

Bramek jednak w pierwszej fazie rywalizacji padało jak na lekarstwo. Po 10 minutach gry na tablicy widniał rezultat remisowy 2 : 2. W kolejnych pięciu minutach oba zespoły zdobyły po 2 bramki i rezul;tat dalej był remisowy.

Drugi kwadrans meczu lepiej zaczęli warszawianie. Dwa razy z rzędu pokonali malborskiego bramkarza a w 21 minucie wykorzystując rzut karny uzyskali trzy bramki przewagi. W koolejnych siedmiu minutach podopieczni Łukasza i Adama Jezierskich trzykrotnie pokonywali warszawskiego bramkarza. Goście natomiast trafiali cztery razy aby na dwie i pół minuty przed przerwą prowadzić różnicą czterech trafień. Te dwie i pół minuty należały jednak do zespołu malborskiego który zniwelował stratę do jednego trafienia.

Druga połowa zaczynała się jednobramkowym prowadzeniem zespołu warszawskiego przy rezultacie 10 : 11.

Od pierwszych minut drugiej połowy w obu zespołach dało się wyczuć nieco nerwowości . Gra nabrała jeszcze większych rumieńców jak w pierwszych trzydziestu minutach. Bramki padały na przemian po; obu stronach parkietu. Żadnej z drużyn nie udawało się uzyskać więcej jak dwie bramki przewagi. Szybko jednak sytuacja wracała do normy, czyli do wyniku remisowego.

Minutę przed końcową syreną na tablicy wyników widniał rezultat 23 : 23.

15 sekund przed końcem meczu malborski obrotowy Marcin Czarnecki stojąc tyłem do warszawskiej bramki uzyskał prowadzenie. Po wznowieniu gry przez gości akcja przeniosła się w okolice przedpola malborskiej bramki, gdzie na trzy sekundy przed końcem meczu, po decyzji sędziów o wykluczeniu z gry jednego z naszych zawodników. warszawianie stanęli przed szansą zdobycia w Malborku jednego punktu. Szansę tą wykorzystali dzięki zaskakującemu rzutowi Łukasza Wolskiego.

POLSKI CUKIER POMEZANIA:     R. Kądziela - Ł.Jaszczyński - 1 ; Ł.Cielątkowski - 2 ; P.Sadowski - 1 ; A.Łangowski - 4 ; D.Urbanowicz - 2 ; M.Hanis - 1 ; T.Romanowski - 1 ; J.Kościelny - 3 ; A.Nogowski - 4 ; M.Czarnecki - 2 ; M.Babicki - 3.

ZEPTER AZS-UW:  M.Malanowski - D.Rębalski - 1 ; A.Marciniak - 7 ; P.Puszkarski - 2 ; Ł.Wolski - 4 ; Ł.Nowak - 5 ; D.Szpejna - 5.