HANDBALL POLSKA Nr 59

27 marca 2012 | 19:05

Więcej informacji na temat Prasa ZPRP
znajdą Państwo w poniższej wiadomości.


piłka ręczna

NOWE WYDANIE MAGAZYNU "HANDBALL POLSKA"

 

Jak informuje Redaktor Naczelny poświęconego piłce ręcznej magazynu HANDBALL POLSKA, ukazało się nowe jego wydanie.

Niżej publikujemy pełny tekst komunikatu przekazanego przez P. Marka Skorupskiego.

Warszawa, marzec 2012
Ukazał się nr 59 magazynu „Handball Polska”. Czasopismo będzie dystrybuowane w sieci „Kolportera”, w salonach EMPiK a także w czasie meczu Polska – Niemcy w ERGO ARENIE. Można je również nabyć w siedzibie Związku.

W najnowszym numerze na czoło wydarzeń wysuwa się mecz seniorów Polska – Niemcy i turniej przedolimpijski w Alicante. To spotkanie zelektryzowało polskich kibiców już w styczniu, czyli w momencie, gdy ukazała się informacja o nim. W gdańsko-sopockiej Ergo Arenie będzie rekordowa frekwencja jak na polskie warunki. Bilety – w liczbie 10 tysięcy (!) - rozeszły się w przedsprzedaży niczym ciepłe bułeczki, w zaledwie sześć dni. W tym wejściówki po 85 złotych, co jak na handballowe standardy jest dużym wydarzeniem. 

To będą wyjątkowe Świeta Wielkanocne dla kibiców nad Wisłą. 6 kwietnia reprezentacja Polski seniorów meczem z Algierią rozpocznie swój udział w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich Oprócz wicemistrzów Aryki rywalami biało-czerwonych będą Hiszpanie i Serbowie. Impreza odbędzie się w malowniczo położonym Alicante, a do Londynu pojadą dwie najlepsze drużyny. Jak widać Polakom szybko nadarzyła się okazja do rewanżu za porażkę z gospodarzami tegorocznego Euro. Marcin Lijewski po kontuzji wraca do narodowej kadry. Nasz rozgrywający zapowiada, że wraz z kolegami zamierza wygrać imprezę w Hiszpanii. Wiadomo, że awans z pierwszego miejsca zapewni lepsze rozstawienie w turnieju olimpijskim.

Iwona Niedźwiedź w rozmowie z nami nie wyobrażała sobie straty choćby punktu w meczach z Wielką Brytanią. Droga do finałów ME przed biało-czerwonymi nadal jest daleka. Na przeszkodzie stoją bowiem zespoły Czarnogóry i Rosji. Reprezentantka Polski, grającą na co dzień w barwach Team Tvis Holstebro, nadal ma duże szanse na zdobycie medalu w mistrzostwach Danii.

Rozgrywki PGNiG Superligi wkroczyły w faze play off. Panie na razie wyprzedzają o jedną długość panów. Ze swego grona wyłoniły już najlepszą czwórkę zespołów , identyczną jak w ub. sezonie.

Na naszych łamach Muhamed Toromanović opowiada jak mu się powodzi w płockiej Wiśle. Bośniak nie ukrywa, że ma zamiar wybrać się na mecze Euro 2012 … w piłce nożnej. Bardzo liczył na pokonanie w barażach Portugalii. Teraz będzie musiał kibicować innej drużynie.

Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek zawsze są przeglądem przyszłych kadr zespołów walczących o seniorskie medale mistrzostw kraju oraz zespołów narodowych. W tym roku juniorzy KSSPR Końskie zdetronizowali Orlen Wisłę Płock. Wśród juniorek KSS Kielce zdobyło zloty medal drugi rok z rzędu. Najlepszych zawodników i zawodniczki tych imprez zobaczymy na początku kwietnia w czasie młodzieżowych kwalifikacji do Mistrzostw Europy (w Legionowie) i Mistrzostw Świata (w Pruszkowie). O tydzień wcześniej reprezentacja Polski juniorów zagra o finały ME w Chorwacji.

W dziale „Na kartach historii” nasz stały współpracownik, Władysław Zieleśkiewicz, przypomniał sylwetkę najlepszej bramkarki 90-lecia naszej dyscypliny. Alicja Górecka-Główczak spędziła na parkiecie okrągłe 30 lat. Jest i pewnie na długo pozostanie fenomenem w historii polskiej piłki ręcznej.

To oczywiście nie wszystkie tematy. Zapraszamy do lektury i wzięcia udziału w kolejnym konkursie. Można w nim wygrać reprezentacyjną koszulkę i pięć plakatów z meczu Polska - Niemcy – wszystkie gadżety z autografami kadrowiczów Bogdana Wenty. Aby stać się ich właścicielem na początek trzeba odgadnąć hasło z konkursu i wysłać na adres redakcji.

Marek Skorupski
Redaktor Naczelny


Komentarze


Partnerzy | Kontakt