Przed barażami

17 kwietnia 2012 | 20:29

Więcej informacji na temat Przed barażami
znajdą Państwo w poniższej wiadomości.


piłka ręczna

PROCEDURA  BARAŻOWA  

Sezon zasadniczy w I lidze piłki ręcznej mamy już za sobą. Zespół malborski zakończył rozgrywki na miejscu, które dla utrzymania się w I lidze na sezon 2012 / 2013 obliguje do rozegrania meczów barażowych z  wicemistrzem pomorskiej lub mazowieckiej II ligi.  Niżej staram się przybliżyć malborskim sympatykom szczypiorniaka dość skomplikowaną procedurę rozgrywek barażowych.

Wiadomo już, że potencjalnym rywalem malborczyków w barażach może być wicemistrz mazowieckiej – III Grupy II ligi - zespół AZS Uniwersytetu i Politechniki Łódzkiej. Łodzianie czekają na wicemistrza Pomorskiej grupy II ligi. Ta bowiem rozgrywa wewnątrzgrupowe baraże o mistrzostwo II (pomorskiej) Grupy II ligi i jednoczesnie bezpośredni awans. Wicemistrz II Grupy uzyska prawo gry w barażach o I ligę.

Na obecną chwilę wiadomo, że jednym z pretendentów do tytułu mistrza Grupy A jest KAR-DO Spójna Gdynia który dwukrotnie wygrał w barażach z AZS-UWM Olsztyn. Drugi pretendent wyłoniony został z pary GWARDIA Koszalin – AZS-UKW Bydgoszcz.

W tym przypadku również dwukrotne zwycięstwo odnieśli szczypiorniści z Bydgoszczy i oni właśnie staną „w szranki” z KAR-DO SPÓJNIA Gdynia.

Mistrz Gr. II, a więc AZS-UKW lub KAR-DO SPÓJNIA awansuje do I ligi bezpośrednio.

Wicemistrz będzie grał baraże z łodzianami i dopiero zwycięzca tego barażu będzie rywalem POLSKIEGO CUKRU w walce o I ligę na sezon 2012 / 2013.

Na obecną więc chwilę - wtorek 17.04.2012r. - potencjanymi rywalami zespołu malborskiego w barażach są trzy zespoły:

  • AZS Uniwersytetu i Politechniki Łódzkiej

  • KAR-DO SPÓJNIA Gdynia

  • AZS-UKW Bydgoszcz

Dopiero za niespełna dwa tygodnie wyjasni się kto z pary „pomorskich pretendentów” odpadnie, czyli bezpośrednio awansuje do I ligi.

Przyznać trzeba, że jest to bardzo zawiłe i skomplikowane, ale z regulaminami nie należy dyskutować a przy uważnym przesledzeniu całej tej regulaminowej procedury okaże się to zrozumiałe.

 

Mecze o Mistrzostwo Pomorskiej Grupy II ligi pomiędzy KAR-DO i AZS-UKW rozegrane zostaną w terminach:

I mecz : 22 .04.2012 r. /niedziela / KAR-DO Gdynia - AZS-UKW Bydgoszcz

Rewanż : 28-29 .04.2012 r. /sobota – niedziela / AZS-UKW Bydgoszcz - KAR-DO Gdynia

Kolejne informacjee na temat „barażowej procedury” niebawem

t.g.


Komentarze

Marcin

Bez spiny panowie nie możemy liczyć drugi raz na szczęście trzeba samemu wygrać te baraże pokazać kto na nie zasługuje a napewno jest to Pomezania

Kibic

No właśnie Pan T.G. mnie uprzedził. I już wiemy.

Kibic

Z tym wycofaniem się Poznania, to pewnie taka sama prawda, jak ze zmianą prowadzącego naszych szczypiornistów. Jak nasi sami nie wywalczą miejsca w barażach, to po raz drugi już nie będziemy mieli takiego szczęścia. Nie ma się co łudzić, lepiej niech napiszą co dalej z drużyną.

t.g.

PANOWIE !!! Nie bijcie piany. Żaden z zespołów nie zdeklarował wycofania się z rozgrywek. Każda plotka musi być potwierdzona, a tego jeszcze nikt nie opublikował.

do xxx

ja i tak radze nie "spoczywać na laurach" tylko spiąć poślady i wygrać baraże! trzymam kciuki!:)

xxx

Nie moge powiedziec skad mam ta informacje ale to pewne na 100%

do xxx

ciekawe skąd masz takie informacje? radze nie wierzyć w niepotwierdzone informacje tylko trzymać kciuk za drużynę (kibice), a drużyna dobrze przepracować ten okres, który został do pierwszego meczu barażowego!!!!!

xxx

Po co to piszecie:) Juz sie utrzymalismy, Poznan sie wycofal z powodu braku srodkow.

Do Pana Prezesa i Zarządu SPRu

Panie Prezesie ! W jednym z komentarzy, dotyczących przegranego meczu z Poznaniem, jeden z kibiców (bodaj, że "tczewiak) wspomniał coś o Panu Mariuszu Babickim. Może warto byłoby włączyć Mariusza do sztabu szkoleniowego, jako grającego trenera, a może nie tylko jako grającego trenera? Zaznaczam, że są to tylko moje sugestie. Właściwe, choć nie łatwe, decyzje w tej sprawie podejmie Pan Prezes i Zarząd SPR. Myślę, że Pan Mariusz ma na to "papiery". Jest dobrym zawodnikiem, ma autorytet, jak również wykształcenie w tym kierunku.

Kibic

Do baraży mamy jeszcze około miesiąca. Czy będą jakieś zmiany personalne w sztabie szkoleniowym naszej drużyny i czy planowane są jakieś wzmocnienia naszej drużyny na okres baraży?

pokaż więcej komentarzy

Partnerzy | Kontakt