Oczekiwanie na rywala

30 kwietnia 2012 | 11:46

Więcej informacji na temat Oczekiwanie na rywala
znajdą Państwo w poniższej wiadomości.


piłka reczna

Na innych parkietach grają a nam pozostaje jedynie śledzenie wyników i wypatrywanie rywala mzlborskich szczypiornistów w meczach barażowych, które rozgrywane będa w drugiej połowie maja.

 

Na barażowym horyzoncie szczypiornistów POLSKIEGO CUKRU POMEZANII zostały już tylko dwa zespoły. Z tego umownego horyzontu zniknął Mistrz pomorskiej grupy Il ligi – beniaminek kończącego się sezonu zespół KAR-DO SPÓJNIA Gdynia, który wywalczył bezpośredni awans do I ligi.

Gdynianie przypieczętowali swój awans odnosząc dwa bezdyskusyjne zwycięstwa z druzyną AZS-u Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego z Bydgoszczy. Po pierwszym zwycięstwie Gdynian 38:31 ; w minioną sobotę w rozgrywanym na bydgoskim parkiecie rewanżu zwycięstwo zespołu z Gdyni było jeszcze bardziej przekonywujące.

Podopieczni Mieczysława Jachlewskiego i Leszka Biernackiego wygrywając 32 : 21 zdeklasowali swoich rywali na ich parkiecie.

Informacji oo tym meczu można przeczytać tutaj: http://www.sportowefakty.pl/pilka-reczna/282672/niespodzianki-nie-bylo-relacja-z-meczu-azs-ukw-bydgoszcz-spojnia-gdynia 

Bydgoszczanie jako wicemistrz Grupy pomorskiej nadal pozostają na placu boju w walce o awans i są jednym z dwóch potencjalnych rywali zespołu malborskiego. Czekają ich jednak dwa mecze barażowe z wicemistrzem mazowieckiej grupy II ligi zespołem AZS Politechniki i Uniwersytetu Łodzkiej. 

Pierwszy mecz w ramach bydgosko łódziego barażu rozegrany zostanie w najbliższą sobotę 5 maja a rewanż tydzień później – 12 maja.

Zwycięzca tego barażu w dniach 19 i 26 maja będzie rywalem zespołu POLSKIEGO CUKRU POMEZANII, dla którego będzie to walka o utrzymanie pierwszoligowego statusu na sezon 2012/2013.

Do tej przysłowiowej „walki o życie” malborscy szczypiorniści przygotowywać się będą pod kierunkiem i fachopwym okiem niedawnego jeszcze szkoleniowca VETREX-U SOKOŁA Kościerzyna Igora Stankiewicza od 1 maja.

Do poniedziałku 30.04.2012 r. jest bowiem związany umową z klubem z Kościerzyny, gdzie trenerskie obowiązki wykonywał od roku 2007.

Zarząd malborskiego SPR-u uznał, że tzw. świeża krew szkoleniowa i nowe spojrzenie na zespół będzie bardzo pomocne w pomyślnym zakończeniu walki malborczyków o utrzymanie pierwszej ligi.

Obecnie nie pozostaje nam nic innego jak trwać w tej nadziei a zawodnikom i nowemu trenerowi życzyć powodzenia.

Na zakończenie dzisiejszego wypada przynajmniej wspomnieć o tym co w minionym tygodniu wydarzyło się na drugim biegunie I ligi czyli w walce o superligę piłki ręcznej.

Nasz niedawny ligowy rywal GAZ-SYSTEM POGOŃ Szczecin zapewnił sobie awans w sposób niepodlegający dyskusji. Po jednobramkowym zwycięstwie w Przemyślu, w rozegranym w ubiegłą środę w Szczecinie meczu rewanżowym szczecinianie odniesli wysokie zwycięstwo 36 : 24.

Dwoma porażkami z Piotrkowianinem zakończył natomiast swoje baraże warszawski ZEPTER.

Do SUPERLIGI awansował więc PIOTRKOWIANIN i GAZ-SYSTEM Pogoń, które w dniach 2 i 5 maja rozgrywac będą baraż z gatunku prestiżowych.

Nie o prestiż natomiast, a o prawo gry w brażach z 10-tą drużyną SUPERLIGI – NIELBĄ Wagrowiec w tych samych terminach rywalizować będzie ZEPTER Warszawa z przemyskim CZUWAJEM.

Powoli więc kształtuje się skład zespołów, które w przyszłym sezonie rywalizować bedą w poszczególnych klasach rozgrywkowych.

O dalszym przebiegu tych sportowych przeobrażeń będziemy informowac na bieżąco.

T.G.


Komentarze

marcin

Pierwszy mecz barażowy Bydgoszczy z Łodzią wygrał Bydgoszcz 32:31 no ciekawe z kim nam przyjdzie grać

Sympatyk

Panie T.G. czy ktoś od następnej rundy z juniorów będzie grał w seniorskiej drużynie ?

T.G.

Terminy ani miejsce rozgrywania meczów sparingowych z Techtransem nie sa jeszcze ustalone. Jezeli natomiast beda grane w Elblągu - NIESTETY - nie przewidujemy organizacji wyjazdów na mecze sparingowe.

Kibic 2

Czy będą organizowane wyjazdy na mecz z Techtransem ??

Kibic

Czy będą one dostępne dla kibiców ? Jak już będzie ustalone miejsce i termin spotkań, to prosimy o informację.

T.G.

Tak, zagrają. Wstępnie są "dogadane" dwa sparingi z Techtransem. Do ustalenia zostały jeszcze dokładne terminy i miejsce.

Kibic 2

Czy nasi piłkarze, zagrają jakiś mecz sparingowy przed barażami?


Partnerzy | Kontakt