BEZ UDZIAŁU POLSKIEGO CUKRU POMEZANII

22 września 2012 | 23:01

Więcej informacji na temat BEZ UDZIAŁU POLSKIEGO CUKRU POMEZANII
znajdą Państwo w poniższej wiadomości.


piłka ręczna

II KOLEJKA  I LIGI ...

rozegrana została bez udziału sazczypiornistów POLSKIEGO CUKRU POMEZANII. Podopieczni Igora Stankiewicza mieli przymusową przerwę spowodowaną niparzystą liczbą zespołów rywalizujących w Grupie A.

Na innych parkietach rozegrano natomiast sześć spotkań a ich rezultaty nie zawierają wprawdzie rozstrzygnięć sensacyjnych, ale o niespodziankach możemy mówić.

Zacząć wypada od meczu uważanego za hit kolejki, w którym spotkali się dwaj, już przed inauguracją sezonu upatrywani jako główni kandydaci do awansu rywale. Legionowianie o możliwości awansu do wyższej klasy mówią z rezerwą, gdańszcanie natomiast nie ukrywają, że ich głównym celem jest Superliga. W sobote wARENIE Legionowo zostali jednak po raz pierwszy zweryfikowani. Po zaciętym i ogólnie wyrównanym meczu dwa punkty dopisane zostały do konta beniaminka z Legionowa.

Niespodzianką i to nawet sporego kalibru jest rezultat meczu rozegranego w Gdańsku. Tamtejszy SMS, praktycznie do każdego sezonu przystępujący w mocno przebudowanym składzie personalnym „odprawił z kwitkiem” wicemistrza sezonu 2011/2012 - zespół warszawskich akademików z Uniwersytetu.

W Poznaniu „obudził się” spadkowicz z Superligi – WARMIA Olsztyn, która w sposób zdecydowany pokonała poznańskiego Grunwalda pokazując, że wynik inauguracji sezonu był przysłowiowym „wypadkiem przy pracy”.

Nie jest zaskoczeniem rezultat meczu w Gorzowie. Tamtejszy GSPR wysoko uległ Arotowi-Astromal Leszno, który już w poprzednim sezonie tanio skórty nie sprzedawał potrafiąc urywać punkty wyżej notowanym zespołom. Wysokie zwycięstwo nad gorzowianami stanowi dla Arotu rehabilitacją za wyjazdową porażkę w Elblągu w pierwszej kolejce.

Za porażkę w Malborku, przed własną publicznością zrehabilitował się również Wolsztyniak, który różnicą pięciu bramek pokonał zespół MEBLE WÓJCIK z Elbląga.

Można więc mówić o „wolsztyńsko - leszczyńskiej solidarności” - wyjazdowe porażkina inaugurację i pewne zwycięstwa na swoich parkietach w drugiej kolejce sezonu.

Interesujący zapewne przebieg miał mecz w Kościerzynie pomiędzy tamtejszym Sokołem-Vetrex i beniaminkiem z Gdyni. Wygrali wprawdzie bardziej doświadczeni w pierwszoligowych bojach gospodarze, ale stosunkowo nieiwelka ilość strzelonych w tym meczu bramek (43) i tylko trzybramkowa różnica na korzyść zespołu kościerskiego wskazują, że mecz był niezwykle zacięty a oba zespoły zaprezentowały bardzo skuteczną grę w defensywie.

Tyle z mojej strony tytułem podsumowania drugiej kolejki spotkań w I lidze.

Komplet wyników II kolejki:

GSPR Gorzów Wielkopolski   -  AROT-ASTROMAL Leszno 24 : 37 (10:17)  

KPR WOLSZTYNIAK Wolsztyn  -  KS WÓJCIK MEBLE Elbląg 30 : 25 (14:10)  

KPR Legionowo  -  WYBRZEŻE Gdańsk29 : 26 (13:13)  

SMS-ZPRP Gdańsk  -  ZEPTER AZS-UW   Warszawa  27 : 21 (16:10)  

VETREX SOKÓŁ Kościerzyna  -  UKS KAR-DO SPÓJNIA  Gdynia  23 : 20 (13:11)  

WKS GRUNWALD Poznań  -  WARMIA A.Group SPOŁEM Olsztyn  20 : 36   (9:13)   

Ze szczegółowymi relacjami ze spotkań II kolejki można zapoznać się na portalu SportoweFakty.pl .

http://www.sportowefakty.pl/pilka-reczna/312100/zabojcza-druga-polowa-relacja-z-meczu-wks-grunwald-poznan-warmia-olsztyn

http://www.sportowefakty.pl/pilka-reczna/312095/adam-morawski-show-relacja-z-meczu-sms-zprp-gdansk-azs-uw-warszawa

http://www.sportowefakty.pl/pilka-reczna/312146/pierwsze-punkty-zdobyte-relacja-z-meczu-wolsztyniak-wolsztyn-meble-wojcik-elblag

t.g.


Komentarze


Partnerzy | Kontakt