W sobotę kolejny trudny mecz

24 października 2012 | 22:50

Więcej informacji na temat Do Malborka przyjeżdża WARMIA
znajdą Państwo w poniższej wiadomości.


piłka reczna

W najbliższą sobotę  o pierwszoligowe punkty z eks-superligowcem 

Kolejny niełatwy, a wręcz przeciwnie - bardzo trudny i z całą pewnościa wymagający rywal w walce o ligowe punkty stanie na drodze szypiornistów spod znaku POLSKIEGO CUKRU.  Na malborskim parkiecie hali Gimnazjum Nr 3 podopieczni Igora Stankiewicza podejmować będą niedawnego jeszcze, bo ubiegłorocznego superligowca  - OKPR WARMIĘ-TRAVELAND Olsztyn. 

Zainteressowani wydarzeniami z parkietów oraz śledzący ligowe  rozgrywki szczypiornistów wiedzą doskonale, ze najbliższy rywal zespołu malborskiego jeszcze kilka miesięcy temu walczył - niestety bezskutecznie - o utrzymanie się "na najwyższej półce" polskiego systemu rozgrywek, czyli w PGNiGE Superlidze piłki ręcznej.

W obecnym sezonie olsztynianom przyszło więc rywalizować w gronie pierwszoligowców. Jak dotychczas, po sześciu rozegranych kolejkach sezonu 2012/13 Warmia plasuje się w czołówce pierwszoligowej stawki. Ma na swoim koncie 4 zwycięstwa i 2 porażki - w pierwszej kolejce z Vetrexem Sokół Kościerzyna i kilka dni temu z Wybrzeżem Gdańsk. Charakterystyczne jest to, że obu porażek olsztynianie doznali na własnym parkiecie, gdzie rozegrali ogółem czterty spotkania. W dwóch jak dotychczas meczch wyjazdowych zdobywali natomiast komplety punktów. W Malborku bedzie to dla olsztynian trzeci mecz na obcym parkiecie. 

Podsumowując dotychzasowe osiągnięcia zespołu nie trzeba raczej przypominać, że podopieczni Igora Stankiewicza maja za sobą 5 spotkań - trzy "u siebie" i dwa na wyjazdach. W drugiej kolejce mieli przymusowąa pauzę spowodowana wycofaniem się Juranda Ciechanów. W roegranych pięciu spotkaniach zespół malborski ma na koncie taka samą ilość 8 punktów co ich najbliższy rywal. Dorobek ten nasi szczcypiorniści zapewnili sobie dzięki trzem zwycięstwom i dwóm remisom.

Obaj rywale najbliższej konfrontacji w Malborku zajmują sąsiednie 3 i 4 miejsca w ligowej tabeli, przy czym malborczycy są wyżej dzięki korzystniejszemu bilansowi bramek.

Sobotnie spotkanie w Malborku zapowiada sie więć wyjątkowo emocjonująco i atrakcyjnie.  Malborczykom będzie zależało na ty, żeby utrzymac wywalczone w VI kolejce miejsce "na pudle" , olsztynianie natomiast podejmą próbę  powroótu na pudło, gdzie byli jeszcze przed porażką z Wybrzeżem.

Przed sobotnim sptkaniem w hali Gimnazjum Nr 3 warto jeszcze przypomnieć, że do malborsko - olsztyńskiej konfrontacji raz już doszło. Miało to miejsce podczas turnieju o Pchar Prezesa Fabryki Mebli WÓJCIK w Elblągu. Wówczas w roli zwycięzców z parkietu schodzili szczypiorniści malborscy, którzy wygrali 33:29.  Wynikiem przedsezonowego meczu nie można jednak się sugerować. To był tylko mecz turniejowy, ale równiez sparingowy. A liga to zupełnie co innego niż sparing.

Jak będzie przebiegać konfrontacja, której stawką sa ligowe punbkty - trudno aktualnie przewidzeć.

Nie pozostaje więc nic innego, jak przekonać się o tym osobiście i w najbliższą sobotę 27 października w godzinach od 18:00  zaplanować sobie pobyt w hali Gimnazjum Nr 3 po to, żeby dać z trybun wsparcie dla malborskich szczypiornistów.

t.g.


Komentarze

mati

36-30 dla pomezani :D

warmia <3

jaki wynik ? ;f

Kibic II

Nie sądzę, by tak było, jak sobie życzy kibic "Warmii" czyli, że górą będą Goście. Nasi to solidny zespół i myślę, że będą górą. No i przecież gramy u siebie, mając ósmego zawodnika w postaci kibiców. Proponuję, nie dzielić skóry na niedzwiedziu. Wszystko zweryfikuje parkiet i dyspozycja drużyn. Niech zwycięży lepszy i niech to będzie Pomezania. Pozdrowienia.

kibic Warmii

Galewski, Kostrzewa, Kowalczyk (?), Hegier - bez tych czterech podstawowych zawodników, Warmia będzie musiała sobie radzić w jutrzejszym meczu, więc Pomezania ma ułatwione zadanie, ale mimo to liczę na wyrównane i pełne emocji spotkanie, w którym górą będą goście z Olsztyna. Pozdrawiam :)

Gość

bedzie cięzko bo o spadkowicz ale jestem dobrej ysli Jedna brameczka do przodu lub remis przeciez gramy 8 na 7 mam na mysli KIBICOW POMEZANII

p

z Malborka

Marcin

Brodnica chyba

micho

Z Koszalina:)

Bigos

Ten mecz będzie sędziowała para Kaniecki - Sarnowski. Panie Tomku skąd są?


Partnerzy | Kontakt