CZWARTE ZWYCIĘSTWO POLSKIEGO CUKRU

28 października 2012 | 20:34

Więcej informacji na temat WARMIA NIE DAŁA RADY - relacja z meczu

i liga piłki ręcznej

Zanim na parkiet wybiegli szczypiorniści żeby rozegrać VII kolejke spotkań, dwa mecze – Polskiego Cukru-Pomezanii z Warmią oraz Wybrzeża z KAR-DO Spójną Gdynia powszechnie zostały uznane jako tzw. mecze hitowe. Dla każdego z tych zespołów mecze siódmej kolejki miały znaczenie niebagatelne z tego powodu, że między sobą rywalizowały zespoły z czołówki tabeli.

Po meczach VII kolejki można więc było oczekiwać roszad na poszczególnych pozycjach. Nie do ruszenia był jedynie liderujący KPR z Legionowa, którytym raze wprawdzie pauzował, ale po sześciu kolejkach miał trzy punkty przewagi nad drugą dotychczas w tabeli Spójnią Gdynia. Opinie przedmeczowe potwierdziły się w sobotę na parkiecie.

Do zmian w tabeli faktycznie doszło – wiceliderem został zespół malborski; „na pudło” wskoczyło Wybrzeże ; dotychczasowy wicelider spadł na miejsce czwarte a sobotni rywal malborczyków na piąte.

Tyle wstępu, a zajmijmy się meczem rozegranym w Malborku.

Konfrontację z byłym superligowcem podopieczni Igora Stankiewicza zaczęli od prowadzenia, któregoi nie oddali do syreny końcowej. W ciagu całego meczu jedynie dwa razy - w 12 i 39 minucie na tablicy widniał rezultat remisowy – odpowiednio 6:6 i 20:20.

Wynik meczu pod koniec drugiej minuty otworzył Grzegorz Perwenis a dwie minuty później drugą bramkę „dołożył” Łukasz Cieślak. Po kilkanastu sekundach goście zdobyli bramke z rzutu karnego,ale w kolejnej minucie w identycznych okolicznościachdwubramkowe prowadzenie odzyskał ponownie Cieslak.

Pierwsza część spotkania przebiegała pod znakiem twardej i nieustepliwej walki obu zespołów. Przeprowadzane były szybkie akcje wkiernku obu bramek. Oglądac mozne było liczne alcje kontrujące w których więcej zimnej krwi i dokładności wykazywalki szczypioprniści malborscy. W poczynaniach obu zespołów, pewnie z racji wagi spotkania, widoczne również były chwile niedokładności skutkujące błędami. Tych również mniej popełniali nasi zawodnicy w wyniku czego ich mozolnie wypracowywana przewaga z minuty na minuty systematycznie rosła, aby na koniec pierwszej połowy wynieśc sześc bramek.

Poczatek drugiej połowy należał do gości, którzy do 39 minuty zdobyli 8 bramek, na które zespół malborski odpowiedział czterema celnymi trafieniami. Od rezultatu 20:20 w 39 minucie mecz zaczął się niejako od początku.

Podopieczni Igora Stankiewicza odzyskali prezentowany w pierwszej połowie swój rytm gry, uszczelnili defensywę wspieraną skutecznymi interwencjami Radosława Kądzieli, znacząco poprawili skutecznośc strzelecką i ich przewaga ponownie zaczęła systematycznie rosnąć. W 50 minucie wynosiła sześć bramek, pięć minut później 7 a minutę przed końcową syrenąa nawet 8.

Ostatnia minuta należała jednak do gości, którzy dzięki celnym trafieniom Malewskiego i Kopycińskiego zmniejszyli rozmiary porażki do sześciu bramek.

W zespole malborskim najskuteczniejszymi okazali się się tym razem: Łukasz Cielątkowski, który dziewięć razy pokonywał golkipera Warmii, oraz Michał Derdzikowski – zdobywca sześciu bramek. Ich skuteczność nie była by mozliwa gdyby nie ogromny wkład całego zespołu i zostawionego przez nich na parkiecie „sportowego serca”, ambicji i waleczności. Duży wkład w odniesione zwycięstwo mieli również obaj bramkarze Grzegorz SIBIGA i Radek Kądziela, którzy w sumie kilkanaście razy uniemozliwiali gościom umieszczenie piłki w naszej bramce.

POLSKI CUKIER-POMEZANIA – OKPR WARMIA-TRAVELAND 36 : 30 (16:12)

POLSKI CUKIER: G. SIBIGA, R. KĄDZIELA – ł. CIELĄTKOWSKI – 9 bramek ; M. DERDZIKOWSKI – 6 ; Ł. CIEŚLAK – 5 ; G. PERWENIS – 4 ; M. BONECZKO – 4 ; B. WALASEK – 3 ; W. LIPIŃSKI – 3 ; M. BABICKI – 1 ; M. HANIS – 1 ooeaz Ł. JASZCZYŃSKI , J.KOŚCIELNY, i M. CZARNECKI.

Kary: 6 minut ; rzuty karne: 2 / 2

WARMIA: M. Koledziński, w. Boniecki – T. Garbacewicz – 7 bramek ; M. Kopyciński – 6 , B. Wuszter – 5 , J. Zyśk – 4 , K. Królik – 4 , m. Malewski – 3 , R. Dzieniszewski – 1 oraz O. Kempiński , M. Kostrzewa i P. Deptuła.

56-60' - 32:26, 33:26, 33:27, 34:27, 35:27, 35:28, 36:28, 36:29, 36:30

Obszerną fotorelację z meczu można oglądać w sobotniej informacji. W poniedziałek natomiast wideorelacja będzie dostępna na portalu malborskiej telewizji internetowej - www.tvmalbork.pl