16 stycznia 2013 | 22:32

Więcej informacji na temat KONTROLNIE z SUPERLIGĄ

piłka ręczna

POŻYTECZNY SPARING ...

... z zespołem z czołówki PGNiGE superligi rozegrali malborscy szczypiorniści. Sparingowym rywalem zespołu malborskiego był w srode 16. stycznia zespół MMTS-u Kwidzyn.

Po wyrównanym i stojącym na dobrym poziomie spotkaniu, rozegranym 3 x 20 minut, zwyciężyli wprawdzie kwidzynianie, ale porażka różnica 5 trafień nie przynosi ujmy podopiecznym Igora Stankiewicza. Częściową przynajmniej satysfakcją dla malborczyków jest fakt, że różnicą dwóch bramek 11:9 wygrali trzecią tercję tego spotkania.

POLSKI CUKIER POMEZANIA - MMTS Kwidzyn  29 : 34 (10:12 ; 8:13 ; 11:9)

Krzysztof Kotwicki przywiózł do Malborka niemal całą swoją szeroka kadrę - brakowało jedynie kadrowicza Roberta Orzechowskiego .  Zespół malborski natomiast wystąpił bez rekonwalescenta Damiana Moszczyńskiego i Damiana Piórkowskiego, który po urazie doznanym w Elblągu Moszczyńskiegomusi poddać "rehabilitacyjnej obróbce" swój staw kolanowy.

Po meczu obaj szkoleniowcy wyrazili swoje zadowoleenie z postawy swoich podopiecznych i zgodnie uznali, że mecz ten stanowi bardzo dobry materiał poglądowy w realizowanym cyklu przygotowań do rewanżowej rundy rozgrywek ligowych.

Dla zespołu malborskiego bramki zdobywali: BONECZKO - 5 ; CIEŚLAK – 5 ; WALASEK - 5 ; LIPIŃKI – 4 ; PERWENIS – 3 ; BABICKI – 3 ; DERDZIKOWSKI – 2 ; CIELĄTKOWSKI - 1 ; HANIS – 1 .

Na parkiecie wystąpili również; SIBIGA, Radek i Przemek KĄDZIELOWIE, JASZCZYŃSKI, KAWCZYŃSKI, CZARNECKI i BUJNOWSKI