MAGAZYN HANDBALL POLSKA

18 stycznia 2013 | 09:07

Więcej informacji na temat MAGAZYN HANDBALL POLSKA
znajdą Państwo w poniższej wiadomości.


piłka ręczna

HANDBALL POLSKA Nr.  69

Nowe wydanie magazynu już w sprzdaży

O fakcie ukazania się nowego wydania magazynu poświęconego piłce ręcznej informuje Redaktor Naczelny  i jednoczesnie Rzecznik Prasowy Związku Piłki Ręcznej w Polsce Pan Marek Skorupski.

Prezentujemy w całości jego informację:

 

Warszawa, styczeń 2013 r.


Ukazał się nr 69 magazynu „Handball Polska”. Czasopismo jest dystrybuowane w sieci „Kolportera” oraz w salonach EMPiK. Można je również nabyć w siedzibie Związku.

W styczniowym numerze najwięcej miejsca przeznaczyliśmy na Mistrzostwa Świata w Hiszpanii. Omawiamy rywali Polaków, prezentujemy, dokładny terminarz i hale turnieju, a także wiele ciekawostek. Naszą reprezentację przedstawiliśmy na plakacie. W artykule „Czwórka muszkieterów” szerzej opisaliśmy wybranych zawodników. Z jednym wyjątkiem pochodzą oni z ośrodków, które nie wypuściły w świat zbyt wielu wybitnych zawodników. Te przypadku dobitnie wskazuję, że diamenty, na miarę reprezentacji Polski, można znaleźć w każdym zakątku naszego kraju. W składzie na hiszpański mundial wysłano aż czterech debiutantów, którzy nie mieli wcześniej okazji zasmakować w wielkiej imprezie. 

Krótko przed mistrzostwami rozmawialiśmy z Mariuszem Jurkiewiczem. „Kaczka” najlepiej z wszystkich kadrowiczów zna Hiszpanię. Z wywiadu można się m.in. dowiedzieć, którą z aren mundialu on jak i dwóch innych naszych reprezentantów najbardziej znają i lubią. Życie nie stoi w miejscu i rozgrywający Atletico Madryt, po odniesieniu kontuzji, niestety nie może dalej wspierać kolegów na boisku. Tym niemniej Jurkiewicz zawsze ma dużo ciekawego, choćby o Lidze Mistrzów, do powiedzenia i dlatego warto zajrzeć do numeru.

Z innych tematów polecamy interesujący artykuł dotyczący oglądalności w halach męskiej Superligi, którą zestawiliśmy z danymi z Bundesligi. Suche liczby wskazują, że wśród „dominatorów” naszej ligi, czyli Vive i Wisły zauważalne są duże rezerwy z zakresie przyciągnięcia kibiców na mecze.

Dziewięć medali mistrzostw Polski, półfinał Pucharu EHF, wiele emocjonujących spotkań. Po prostu ćwierć wieku wśród najlepszych. Tak, tak, przywołujemy sukcesy bardzo zasłużonego dla polskiej piłki ręcznej klubu jakim jest Piotrcovia. 

Wcale nie uważany za mistrza rzutów karnych Ivan Cupić, ale Rumun Valentin Ghionea okazał się na półmetku rozgrywek ligowych najskuteczniejszym specem w tym fachu. Na naszych łamach przedstawiamy zestawienie najlepszych, ale i najgorszych egzekutyw z siódmego metra.

Był zawodnikiem obdarzonym znakomitym refleksem, broniącym na dużym wyczuciu, wyróżniającym się niezwykłą sprawnością ruchową, sprężystością i szybkością; doskonale ustawiającym się w bramce, wyczuwającym zamiary przeciwnika i wyprzedzającym jego akcje, czasami „ściemniającym” i prowokującym rywala; dobrze współpracował z obroną i umiejętnie wyprowadzał skuteczne kontrataki, jako jeden z niewielu bramkarzy wychodził w pole. Kto to taki? Oczywiście mowa o trzykrotnym olimpijczyku, Henryku Rozmiarku.

To oczywiście nie wszystkie tematy. Kibice Vistalu Łączpol Gdynia i KPR Legionowo też coś dla siebie znajdą. Zapraszamy do lektury i wzięcia udziału w kolejnym konkursie. Można w nim wygrać kalendarze z logo ZPRP. Aby stać się ich właścicielem na początek trzeba odgadnąć hasło z konkursu i wysłać na adres redakcji.

Marek Skorupski
Redaktor Naczelny


Komentarze

Bigos

Przebieg meczu w Wolsztynie KPR Wolsztyniak Wolsztyn - SPR Polski Cukier Pomezania Malbork 5 min. 2-4 10 min. 4-7 15 min. 6-9 20 min. 9-13 25 min. 12-16 30 min. 14-20 35 min. 16-21 40 min. 20-23 45 min. 22-26 50 min. 25-29 55 min. 28-33 60 min. 31-37 Ostateczny wynik meczu KPR Wolsztyniak Wolsztyn - SPR Polski Cukier Pomezania Malbork 31:37

Kibic II

Wynik w Wolsztynie do przerwy 14 : 20 Brawo Nasi

p

Nie, po prostu czytam uważnie i ze zrozumieniem;)

do p

Ojej jakiś Ty mądry, a jaki spostrzegawczy,no, no brawo !!!! A może jesteś rzecznikiem prasowym Pana T.G. A może Ty jesteś jaki "dochtór"? Wszystko wiesz o kontuzjach i ich leczeniu.

p

Do "Do Pana T.G". Odpowiedź pada w wypowiedzi pana Tomasza, a mianowicie "Piórkowski (...), po doprowadzeniu kolana "do stanu używalności" powinien pojawić się na parkiecie, ale nie prędzej jak około połowy marca. Rehabilitacja Moszczyńskiego natomiast zbliża się ku końcowi", a wiadomo, że od razu po rehabilitacji nie będzie zdolny od razu do gry:)

Do Pana T.G.

Panie Tomaszu, czy rekonwalescenci zagrają już w najbliższym meczu w Wolsztynie ? Życzymy Naszym Chłopakom "powrotu z tarczą", choć jak wiadomo Wolbromiak to dobry zespół i tanio skóry nie sprzeda.

Bigos

I w kwietniu trzeba zbierać ekipę bo przyjeżdża do nas Wybrzerze więc trzeba dać czadu :D

Marcin

Do wyjazdów na bliższe odległościowo jest jeszcze daleko bo najbliższy dopiero 23 Luty do Kościerzyny więc napewno będzie coś organizowane być może do Olsztyna 16 Marca i 27 kwietnia napewno do Elbląga

pomka

czy są planowane jakieś wyjazdy w tej rundzie?

T.G.

Wyjaśniam więc, że Piórkowski w czasie turnieju w Elblągu doznał stłuczenia stawu kolanowego i musi się poddać zabiegom rehabilitacyjnym. Po doprowadzeniu kolana "do stanu używalności" powinien pojawić się na parkiecie, ale nie prędzej jak około połowy marca. Rehabilitacja Moszczyńskiego natomiast zbliża się ku końcowi.

pokaż więcej komentarzy

Partnerzy | Kontakt