NIE MA TEMATU ZMIANY TRENERA

24 maja 2013 | 23:42

Więcej informacji na temat NIE MA TEMATU ZMIANY TRENERA
znajdą Państwo w poniższej wiadomości.


piłka ręczna

TRENER i SPONSOR BEZ ZMIAN  

 

Przyznaję, że przerwę informacyjną przedłużyłem sobie do „granic nieprzyzwoitości”. Pora jednak wrócić do kontaktu z kibicami i sympatykami malborskiej piłki ręcznej. Zamierzam to uczynić od ustosunkowania się do dyskusji, jaka toczy się w formie komentarzy po oststniej informacji.

Informuję więc, że:

  1. Nie będzie żadnej zmiany trenera pierwszoligowego zespołu POLSKI CUKIER POMEZANIA. Trenerem nadal jest Igor Stankiewicz.

  2. Zmiany personalne w składzie zespołu oczywiście będą, ale „trzon” zespołu nie ulegnie zasadniczym zmianom.

 

W kwestii trenera:

Nie zaprzeczam, że rozważana była kwestia powrotu do współpracy szkoleniowej z byłym trnerem zespołu malborskiego Leszkiem Biernackim. Nie znaczy to jednak, że współpraca ta miała polegać na objęciu przez Niego funkcji trenera zespołu pierwszoligowego. Kierując się niekwestionowanym trenerskim doświadczeniem, oraz fakt pełnienia funkcji trenera kadry narodowej juniorów Zarząd SPR rozpatrywał ewentualność powierzenia Leszkowi Biernackiemu funkcji koordynatora do spraw szkolenia młodzieży. Rozpatrując szereg argumetów w tej kwestii, z uwagi na fakt, że obowiązki wykładowcy na AWFiS w Gdańsku oraz obowiązki trenera kadry powodowały kilka razy w sezonie nieobecność trnera Biernackiego, od rozpatrywanej ewentualności Zarząd odstapił. Uznano jednocześnie, że wieloletnie doświadczenie zawodnicze oraz posiadane uprawnienia instruktorskie Pana Adama Jezierskiego oraz kilkuletnie trenerskie doświadczenie oraz niekwestionowana wiedza teoretyczna Pana Łukasza Jezierskiego są wystarczającymi argumentami do powierzenia im wszystkich kwestii związanych ze szkoleniem grup i zespołów młodzieżowych reprezentujących SPR Polski Cukier Pomezanię.

Jeżeli natomiast chodzi o zmiany personalne w składzie zespołu pierwszoligowego. To tak jak wspomniałem wcześniej, w sezonie 2013/2014 „trzon” zespołu nie ulegnie zasadniczym zmianom. Decyzje w tej sprawie podjęte zostały po dokonanej wspólnie z trenerem Stankiewiczem głębokiej analizie i ocennie każdego z dotychczasowych zawodników. Nie ulega wątpliwości, że jest konieczność wprowadzenia do zespołu tzw. „świerzej krwi”. Nie znaczy to jednak, że za jednym zamachem należy rozstać się z zawodnikami, którzy w siedmioletniej historii SPR-u oraz malborskiego szczcypiorniaka mają ogromny sportowy wkład w dotychczasowe wyniki i niekwestionowany sukces, jakim jest zajęcie w sezonie 2012/2013 trzeciego miejsca w tabeli I ligi.

Nie ulega przeciez wątpliwości, że w siedemdziesięcioletniej historii malborskiego sportu jest to najlepszy wynik sportowców reprezentujących Malbork w grach zespołowych.

Prace nad „odświerzeniem” i częściowo odmłodzeniem składu przy nieustnnej konsultacji z trenerem Stankiewiczem trwają od zakończenia minionego sezonu, a w praktyce od pierwszych dni po długim majowym weekendzie. Zorientowani wiedzą doskonale, że tego typu spraw nie da się załatwić w ciągu tygodnia ani miesiąca. Sprawy zmiany przez zawodników barw klubowych, oprócz ich zgody wymagają również akceptacji reprezentowanych dotychczas klubów oraz akceptacji w Okręgach ZPRP a także Komisji Zmany Barw Klubowych przy Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Proponuję więc uzbrojenie się w cierpliowść i oczekiwanie na stosowne w tej sprawie informacje, których Zarząd SPR nie ma zamiaru ukrywać. Pozwólcie nam jednak wszystkie te kwestie załatwić od początku do końca. Chcieć można bowiem wiele, ale nie znaczy to, że dostanie się wszystko co by się chciało.

Niektóre kwestie są jednak już pewne. To mianowicie, że wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu otrzymało dwóch dotychczasowych zawodników: bramkarz Dawid Goszczycki i rozgrywający Piotr Popowicz.

O kolejnych wyjaśnionych i pewnych kwestiach będziemy informować sukcesywnie.

Na zakończenie jeszcze jedna niezwykle istotna informacja. Trzeba bowiem wiedzieć, że wyjaśniania wszelkich kwestii personalnych można było przystąpić dopiero wtedy, kiedy uzyskało się pewność w sprawach sponsoringu. Informuję więć, że sponsorem głównym Stowarzyszenia Piłki Ręcznej POMEZANIA Malbork nadal jest KRAJOWA SPÓŁKA CUKROWA S.A. z siedzibą w Toruniu, dzięki której można mieć pewność finansowej stabilności klubu.

Krajowa Spółka Cukrowa zostaje przy malborskiej piłce ręcznej ale z wielką radością do grona sponsorów przyjmiemy kolejnych darczyńców.

T.G.


Komentarze

gość

Co sie wgl dzieje? Zero wzmocnień w porównaniu do innych klubów, wiadomości jakichkolwiek na stronie brak. Totalny rozpierdo* sie szykuje.Ciekawe czy nasi bębniarze sie nie zdenerwują i nie przestaną kibicować, od strony zawodników jak i zarządu zero podziękowań za kibicowanie itp. Coś czuje, ze szykuje nam sie miejsce od 4 do 7 miejsca

gosc

teraz było 3 miejsce a w kolejnym sezonie walka o utrzymanie bedzie bez wzmocnień. Taki klub a drugi sezon ta samą kadrą.

Wojak

bo strony nie ogarnia i pewnie wchodzi tylko jak mu się zachce.

gosc

słyszałem że podobno żadnych transferów nie będzie . Dlatego pan T.G nic nie pisze w tej sprawie

:)

:)))

Wojak

słaba strona to nic nie słychać.

Kibic

Czytając na różnych stronach o wzmocnieniach innych klubów aż strach pomyśleć co to będzie bez wzmocnień u nas bo póki co nic nie słychać...

Do Michał

Wydaje mi się, że Plaszczak byłby dobrym wzmocnieniem p.Sibiga ma już swoje lata a wydaje mi się, że ten młody chłopak mógłby sporo wnieść do drużyny swoimi umiejętnościami, ambicją i wolą walki. Wydaje mi się że jest nawet dużo lepszy od braci Kadziela ponieważ obserwowałem go jakiś czas ale to już sprawa zarządu. Mam tylko nadzieje, że nie będą nas trzymać długo w niepewności i nam przedstawią wzmocnienia na przyszły sezon 2013/2014.

Marcin

I liga mężczyzn grupa A: Wybrzeże Gdańsk Nielba Wągrowiec Polski Cukier-Pomezania Malbork Warmia Traveland Olsztyn Wolsztyniak Wolsztyn Wójcik Meble Elbląg SMS ZPRP Gdańsk Kar-Do Spójnia Gdynia Real Astromal Leszno Vetrex Sokół Kościerzyna AZS UW Warszawa WKS Grunwald Poznań MKS Poznań AZS UKW Bydgoszcz

Marcin

http://malbork.naszemiasto.pl/plebiscyt/244,wizytowka-powiatu-malborskiego-czym-mozemy-sie-pochwalic-zaglosuj-plebiscyt,id,t.html Zamiast sie spierać to głosujcie!!

pokaż więcej komentarzy

Partnerzy | Kontakt