KADRA USTALONA

22 czerwca 2013 | 19:30

Więcej informacji na temat KADRA USTALONA
znajdą Państwo w poniższej wiadomości.


i liga piłki recznej

 

KADRA USTALONA 

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią i deklaracją odnośnie składu, w jakim szczypiorniści POLSKIEGO CUKRU POMEZANII rozpoczną sezon rozgrywkowy 2013 / 2014 Zarząd SPR POMEZANIA zamierza spełnić oczekiwania kibiców i sympatyków malborskiego zespołu i poinformować, że po kilkutygodniowych „zabiegach” kadra została ustalona.

Nie ukrywamy, że spodziewamy się iż informacja ta wzbudzi kolejne – w różnym tonie komentarze, ale informujemy, że zasadniczy trzon kadry nie uległ zmianie. Wszyscy zapewne byli zorientowani, że największym mankamentem malborskiego zespołu w poprzednim sezonie było prawe skrzydło, czyli zawodnicy leworęczni. Pod te właśnie potrzeby, przy konsultacji z trenerem Igorem Stankiewiczem realizowane były działania Zarządu. Przyjęta została jednocześnie reguła, że nie należy drastycznie zespołu, który osiągnął sportowy sukces – a takim właśnie była trzecia lokata w tabeli sezonu 2012/2013 i tytuł „wicekróla strzelców” wywalczony przez Łukasza Cieślaka. Chodziło również o chociażby nieznaczne obniżenie „średniej wieku” malborskiej drużyny.

Zanim podam kompletny skład malborskiej kadry pozwolę sobie na poinformowanie kogo z ubiegłorocznych członków zespołu nie zobaczymy na parkiecie w sezonie 2013/2014.

Dwa pewniaki podawaliśmy już wcześniej. Są to bramkarz Dawid Goszczycki i rozgrywający Piotr Popowicz, którzy otrzymali tzw. „wolna rękę” w wyborze nowego klubu. W barwach zespołu malborskiego nie zobaczymy również Damiana Moszczyńskiego, któremu w kontynuowaniu współpracy z klubem malborskim przeszkadzają względy osobiste a klubowi – niestety nie spełnione nadzieje i oczekiwania, jakie z tym zawodnikiem były wiązane przed poprzednim sezonem.

Na chwilę obecną za dwustronnej akceptacji Zarząd zdecydował się również na zawieszenie współpracy z Bartoszem Walaskiem.

Najprawdopodobniej w rundzie jesiennej najbliższego sezonu nie zobaczymy na parkiecie Grzegorza Perwenisa, który przechodzi aktualnie rehabilitację po przebytej operacji wiązadeł krzyżowych.

Podobnej operacji musiał się również poddać Jakub Kościelny. O powrocie Kuby na parkiet decydować będzie zarówno przebieg operacji jak i długość okresu rehabilitacji.

Kto natomiast pojawi się w szeregach malborskiego zespołu?

Do składu zespołu pierwszoligowego włączony został pierwszy wychowanek SPR-u POMEZANIA, a konkretnie pary trenerskiej Łukasza i Adama Jezierskich. Jest to leworęczny, w drużynie malborskich juniorów grający na prawym skrzydle – Krystian Rudnicki, który w treningach pierwszego zespołu uczestniczył podczas wiosennej rundy poprzedniego sezonu.

W tym miejscu wypada więc złożyć Krystianowi gratulacje za poczynione sportowe postępy, a trenerom Łukaszowi i Adamowi Jezierskim za skuteczność realizowanego procesu szkoleniowego.

Kolejnym członkiem malborskiego zespołu będzie w nowym sezonie dziewiętnastoletni wychowanek UKS BELLATOR Ryjewo – Marcin MICHALSKI. Jego pierwszym trenerem był inny, ale już bardzo doświadczony nasz zawodnik – Mariusz Babicki. Sezon 2011/2012 Marcin Michalski jako jeden z wyróżniających się zawodników rozegrał w barwach MMTS-u Kwidzyn w zespole juniorów starszych. Jego sportowe umiejętności dostrzeżone zostały przez jeden z zespołów III ligi niemieckiej, gdzie występował w sezonie 2012/2013. Od początku okresu przygotowań do sezonu 2013/2014 będzie reprezentował barwy SPR POLSKI CUKIER POMEZANIA Malbork.

Kolejny dziewiętnastolatek, który włączony został do kadry malborskiego zespołu to wychowanek GSPR-u Gorzów Wielkopolski – leworęczny prawoskrzydłowy Marek BARANIAK. Ci z kibiców, którzy pamiętają mecz malborczyków z GSPRem z jesieni 2012 powinni przynajmniej tego zawodnika kojarzyć. Dał się on bowiem we znaki naszym szczypiornistom zdobywając wówczas dla Gorzowian aż 11 bramek. W nowym sezonie będzie zapewne miał okazję do „oddania” tych bramek pokonując bramkarzy rywali drużyny malborskiej.

Czwartym zawodnikiem, który został włączony do malborskiej kadry jest leworęczny rozgrywający, wychowanek MKS-u Brodnica, mający za sobą występy w pierwszoligowych AZS-AWF Gdańsk, SAMBORZE Tczew i WKS GRUNWALD Poznań – Maciej SUWISZ. W sezonie 2011/2012 w barwach zespołu poznańskiego grał przeciwko drużynie malborskiej.

Po przedstawieniu kadrowych „ubytków” i „nabytków, czas na pełny skład malborskiej kadry, która z początkiem miesiąca sierpnia 2013r. , pod czujnym okiem trenera Igora STANKIEWICZA rozpocznie intensywne przygotowania do nowego sezonu (kolejność nazwisk - alfabetyczna):

Bramkarze:

Przemysław KĄDZIELA, Radosław KĄDZIELA i Grzegorz SIBIGA

Rozgrywający:

Mariusz BABICKI, Łukasz CIELĄTKOWSKI, Michał DERDZIKOWSKI, Dariusz KAWCZYŃSKI, Marcin MICHALSKI, Marcin MIEDZIŃSKI, Grzegorz PERWENIS, Damian  PIÓRKOWSKI, Maciej SUWISZ ;

Skrzydłowi:

Marek BARANIAK, Krzysztof BUJNOWSKI, Łukasz CIEŚLAK, Łukasz JASZCZYŃSKI, Wojciech LIPIŃSKI, Krystian RUDNICKI ;

Obrotowi

Marek BONECZKO, Marcin CZARNECKI, Mateusz HANIS.

Aktualnie cały przedstawiony skład zespołu korzysta ze sportowych wakacji, co wcale nie znaczy, że próżnuje w zakresie piłki ręcznej. Członkowie zespołu otrzymali bowiem do zrealizowania zadania indywidualne a stan ich realizacji zostanie sprawdzony przez trenera Stankiewicza w trakcie pierwszych treningowych spotkań zespołu - jak już wyżej wspominałem w pierwszej dekadzie miesiąca sierpnia.

W niedalekiej przyszłósci będziemy chcieli zaprezentować na naszej stronie nieco dokładniejsze sportowe sylwetki nowych zawodników malborskiego pierwszoligowca. Mam nadzieję, że kibicom i sympatykom zainteresowanym malborskim zespołem wystarczy cierpliwości.

T.G.


Komentarze

kibic

a CO Z RESZTA JUNIOROW ?

marcin

Dzis po godzinie 16 zamieszcze na stronie cały terminarz pierwszej rundy natomiast po weekendzie informacje o organizowany w sierpniu turnieju

kibic z Poznania

Do Pana Tomasza rzecznika - Czy mozna zmaiescic terminarz meczy Pomezanii na sezon 2013/2014. Juz byl ustalany terminarz rozgrywek w nowym sezonie. Z tego co wiem POMKA zagra z MKS POZNAN - beniaminek.

Bigos

przyjdz na pierwszy mecz 14 września i się wszystkiego dowiesz

kibic

Gdzie lub do kogo można sie zgłosić aby dołączyć do fan-clubu?

Marcin

Terminarz http://www.sportowefakty.pl/pilka-reczna/367491/znany-terminarz-i-ligi-mezczyzn-grupy-a-szlagierowe-starcie-wybrzeza-z-nielba-ju

Turniej

http://malbork.naszemiasto.pl/artykul/1910717,malbork-polski-cukier-pomezania-zorganizuje-turniej-pilki,id,t.html

BOREK

Widać jest rutyna i jest młodość to może być całkiem dobra "mieszanka" Czas i hala to zweryfikuje i mam nadzieje będzie sporo radości.Niepokoi mnie tylko jeden fakt -prawdopodobnie tylko 3-razy w tygodniu trening - to chyba ciut za mało jak na I ligę ale może otarłem się o błędne wiadomości Pozdrówka

Mietek

Ja tego chłopca trenowałem przez długi czas z drużyną jak i indywidualnie, jest szybki i skoczny, lecz przez te Niemcy mogło dojść do jakiejś zmiany. Pozdrówka

Bigos

Pewnie to kolega z drużyny co zazdrości mu kariery sportowej :D

pokaż więcej komentarzy

Partnerzy | Kontakt