Plan przygotowań do sezonu

15 lipca 2013 | 21:57

Więcej informacji na temat Przed sezonem 2013/2014
znajdą Państwo w poniższej wiadomości.


piłka ręczna

Na obiektach własnych i 2 turnieje ...

... w tym Międzynarodowy Turniej o Puchar Prezesa Zarządu Krajowj Spółki Cukrowej

Tak w wielkim skrócie przedstawia sie plan przygotowań malborskich szczypiornistów do zbliżającego sie sezonu rozgrywkowego 2013/2014.

Aktualnie, chociaż sezon 2013 / 2014 startuje za około 2 miesiące malborscy szczypiorniści mają wolne od treningów i intensywnego okresu przygotowawczego. To „wolne” jest jednak pozorne. Każdy bowiem z zawodników, których w nowym sezonie zobaczymy na parkiecie w barwach POSLKEGO CUKRU-POMEZANII podczas wakacji realizuje nakreślony przez trenera Igora Stankiewicza indywidualny cykl przygotowania kondycyjnego. Zawodnicy są więc częstymi gośćmi siłowni i są widywani na wytyczonych przez siebie trasach biegowych. 

Sprawdzian z wykonania „wakacyjnego zadania domowego” przeprowadzony będzie podczas pierwszego przed sezonem wspólnego treningu, który wyznaczony został na pierwsze dni sierpnia. Praktyczni więc do pierwszego po wakacjach spotkania malborskiej ekipy zostało niewiele ponad dwa tygodnie. 

Informacja dotycząca składu, w jakim spotkają się nasi zawodnicy, pojawiła się już wcześniej zarówno na naszej stronie jak i na portalu Sportowe Fakty. Pisała o tym również lokalna prasa. Mimo tego pozwolę sobie na przypomnienie składu ekipy przewidzianej na sezon 2013/2014:

Bramkarze: Przemysław KĄDZIELA, Radosław KĄDZIELA i Grzegorz SIBIGA

Rozgrywający: Mariusz BABICKI, Łukasz CIELĄTKOWSKI, Michał DERDZIKOWSKI, Dariusz KAWCZYŃSKI, Marcin MICHALSKI (wychowanek Mariusza Babickiego w UKS BELLATOR Ryjewo, sezon 2012/13 w II lidze niemieckiej), Marcin MIEDZIŃSKI, Grzegorz PERWENIS, Damian PIÓRKOWSKI, Maciej SUWISZ (wychowanek MKS-u Brodnica, mający za sobą występy w pierwszoligowych AZS-AWF Gdańsk, SAMBORZE Tczew i WKS GRUNWALD Poznań);

Skrzydłowi: Marek BARANIAK (ostatnio GSPR Gorzów Wielkopolski) , Krzysztof BUJNOWSKI, Łukasz CIEŚLAK, Łukasz JASZCZYŃSKI, Wojciech LIPIŃSKI, Krystian RUDNICKI (z juniorów - wychowanek SPR POMEZANIA);

Obrotowi: Marek BONECZKO, Marcin CZARNECKI, Mateusz HANIS.

Do zespołu dołączonych więc zostało trzech dziewiętnastolatków (Michalski, Baraniak i Rudnicki) oraz jeden zawodnik z boiskowym doświadczeniem.

Nie należy jednocześnie zapominać, że nadal zawodnikiem zespołu malborskiego jest Jakub Kościelny, którego powrót na parkiet uzależniony jest od przebiegu rehabilitacji po zabiegu rekonstrukcji wiązadeł.

Niecierpliwi i żądni sukcesów zespołu spod znaku Polskiego Cukru kibice chcieli by zapewne wiedzieć jakie zadania stawiane będą przed zespołem.

Podstawowym zadaniem będzie walka o zwycięstwo w każdym meczu. Innych zadań moim skromnym zdaniem nie należy przed zespołem stawiać. Niech walczą o zwycięstwa, a każde z nich będzie wpływało na pozycję w tabeli. Trzeba też zdawać sobie sprawę z faktu, że tegoroczna Grupa A, w której o punkty walczyć będą nasi szczypiorniści będzie wyjątkowo silna. Walkę o najwyższe pozycje zapowiadają niemal wszystkie zespoły. Zważywszy jednak na to, że w naszej grupie nadal jest budujące niezwykle silny zespół Wybrzeże, zapowiadająca walkę o powrót do PGNiGe Superligi Nielba Wągrowiec, zawsze groźna i silna sportowo Warmia a także nieprzewidywalni elblążanie z Wójcika Mebli oraz nieodgadnieni wielkopolanie z Leszna i Wolsztyna – można jedynie sądzić, że emocji na ligowych parkietach w sezonie 2013 / 2014 z cała pewnością nie zabraknie.

Zanim jednak zacznie się walka o ligowe punkty trzeba efektywnie przepracować okres przygotowawczy, którego niezwykle istotnymi elementami będą gry kontrolne

Na obecną chwilę wiadomo, że podopieczni Igora Stankiewicza „zaliczą” tych gier co najmniej pięć lub sześć. Zostaną one rozegrane w trakcie dwóch turniejów, jaki znalazły się w planie przygotowań naszego zespołu.

Pierwszy z nich będzie rozgrywany w Malborku w dniach 23 – 24 sierpnia i będzie miał międzynarodową obsadę.

SPR POLSKI CUKIER POMEZANIA Malbork jest bowiem organizatorem Międzynarodowego Turnieju o Puchar Prezesa Zarządu Krajowej Spółki Cukrowej S.A. w Toruniu.

Założenie było takie, żeby w turnieju uczestniczyły dwa zespoły zagraniczne 9i cztery z polskiej superligi i I ligi piłki ręcznej. Ostatecznie jednak, w wyniku odmowy przyjazdu do Malborka drużyny z II ligi niemieckiej reprezentującej Nordhorn – partnerskie niemieckie miasto Malborka, na malborskim parkiecie rywalizować będzie pięć zespołów polskich i jeden zagraniczny:

  1. OLIMPUS-85 Kiszyniów (Mołdawia) – zespół na którym opiera się kadra narodowa Mołdawii;

  2. POGOŃ-HANDBALL Szczecin – VIII miejsce w tabeli PGNiGe Superligi

  3. MMTS Kwidzyn – brązowy medalista Mistrzostw Polski w sezonie 2012/2013

  4. VIRET CMC Zawiercie – VII miejsce w tabeli Grupy B w sezonie 2012/13

  5. Warmia Traveland Olsztyn – IV miejsce w tabeli Grupy A I ligi

  6. POLSKI CUKIER POMEZANIA – III miejsce w tabeli Grupy A I ligi

Szczegółowy terminarz malborskiego turnieju opublikujemy niebawem.

Drugim turniejem, w którym wezmą udział podopieczni Igora Stankiewicza będzie turniej w Kościerzynie, który organizatorzy – VETREX SOKÓL – zaplanowali na 6 – 7 września 2013r. czyli tydzień przed startem sezonu rozgrywkowego 2013/2014.

O kolejnych możliwych grach kontrolnych jakie ewentualnie pojawią się w kalendarzu przygotowań będziemy sukcesywnie informować.

t.g.


Komentarze

Marcin

Dokładnie Mati ;)

mati do Kibic II

Chodzi o to że pierwsze mecze sparingowe to turniej w Malborku

Kibic II

Dzięki Marcin za informacje dotyczące Grzesia. Nie rozumiem tylko końcówki zdania: "..a jeżeli chodzi o sparingi to dopiero na turnieju". Czy chodzi tu o udział Grzegorza P. w meczach sparingowych? Bo skoro zobaczymy Jego pod koniec I rundy, to coś mi tutaj "nie gra".

marcin

A więc tak jezeli chodzi o Grzesia P. to rehabilitacja przebiega pomyslnie a nawet lepiej niz sie spodziewano i pod koniec 1 rundy prawdopodobnie zobaczymy go na parkiecie a jezeli chodzi o sparingi to dopiero na turnieju.

Marcin

Przed turniejem są możliwe gry kontrole ale proszę cierpliwie czekać jak pan T.G napisał w razie jakichkolwiek wiadomości o sparingach to poinformujemy. Jeżeli chodzi o Grzesia P. to jutro porozmawiam z Prezesem i postaram się udzielić jakichkolwiek informacji

Bigos

prawdopodobnie pierwszy sparing będzie dopiero jak zagramy w naszym turnieju :D

Kibic II

Jak tam zdrowie (rehabilitacja) Grzesia P.? Skład Naszych całkiem, całkiem, żeby nie pisać bardzo dobry, bo można zapeszyć. Czy wiadomo już kiedy i gdzie, pierwszy sparring ?


Partnerzy | Kontakt