Więcej informacji na temat Pierwszy sparing POLSKIEGO CUKRU-POMEZANII

piłka ręczna

ZWYCIĘSTWO na POCZĄTEK

POLSKI CUKIER-POMEZANIA  -  KAR-DO SPÓJNIA Gdynia  29 : 27

W nietypowym wymiarze czasowym (3 x 20 minut) rozegrany został w Malborku pierwszy mecz sparingowy pomiędzy zespołem POLSKI CUKIER POMEZNIĄ Malbork i ubiegłorocznym pierwszoligowym beniaminkiem KAR-DO SPÓJNIĄ Gdynia.

Dla zawodników obu zespołów było to praktycznie „pierwsze granie”, w którym należało przynajmniej wykazać się swoim sportowym potencjałem przed zbliżającym się sezonem.

Dla malborczyków był to mecz o dość istotnym znaczeniu chociażby ze względu na to, że w najbliższy piątek i sobotę (23-24.08.2013) rozgrywać będą dwudniowy turniej, w którym za rywali będą mieli WARMIĘ Olsztyn, POGOŃ Szczecin, VIRET Zawiercie, MMTS Kwidzyn oraz zespół z Mołdawii – OLIMPUS-85 Kiszyniów.

Ocena tego sparingu nie jest łatwa. Oba zespoły prezentowały niestety jeszcze nieco „wakacyjną” formę.

Zaciętości i walki na parkiecie jednak nie zabrakło. Świadczą o tym rezultaty poszczególnych dwudziestominutowych części spotkania.

Na pierwszą „tercję” trener Igor Stankiewicz desygnował do gry Grzegorza Sibigę w bramce oraz Łukasza Cielątkowskiego, Łukasza Cieślaka, Marcina Miedzińskiego, Marka Boneczko i dwie nowe twarze w malborskiej ekipie - Macieja Suwisza i Marka Baraniaka.

W tym składzie podopieczni Igora Stankiewicza zdobyli 12 bramek, na które gdynianie odpowiedzieli jedenastoma celnymi trafieniami.

Druga „tercja” zakończyła się rezultatem remisowym 7:7. Na parkiecie w tym czasie występowali Radosław Kądziela w bramce oraz Dariusz Kawczyński, Marcin Piórkowski, Łukasz Jaszczyński, Wojciech Lipiński, Michał Derdzikowski i Mateusz Hanis.

W trzeciej „tercji” między słupkami bramki stał drugi z braci Kądzielów – Przemysław a w polu zaprezentowali się pozostali nasi zawodnicy czyli Krzysztof Bujnowski, Marcin Czarnecki, kolejne dwie „nowe twarze” - Marcin Michalski i Krystian Rudnicki uzupełniani zawodnikami występującymi wcześniej w dwóch pierwszych częściach meczu.

Ten „mieszany” skład trzeciej części odniósł jednobramkowe zwycięstwo 10:9 w wyniku czego pierwsza meczowa konfrontacja malborczyków zakończyła się ich dwubramkowym zwycięstwem 29 : 27( 12:11 ; 7:7 ; 10:9).

Bramki dla zespołu malborskiego zdobywali:

Miedziński – 5, Suwisz – 5, Kawczyński – 3, Cieślak – 2, Piórkowski – 2, Jaszczyńki – 2, Bujnowski – 2, Czarnecki – 2 Cielątkowski – 1, Baraniak – 1, Boneczko – 1, Derdzikowski – 1, Hanis – 1 oraz Michalski – 1.

Malborski zespół zaczął gry sparingowe od nikłego zwycięstwa. Mogło ono być zdecydowania wyższe, gdyby nie kilka prostych strat piłki wynikających z tzw. „błędów własnych” oraz niewykorzystane trzy rzuty karne a także „rozregulowane celowniki” w wyniku czego piłka często mijała bramkę gości lub stawała się łupem gdyńskiego bramkarza.

Na szczegółową ocenę spotkania, ani swoich podopiecznych trener Stankiewicz teraz jeszcze się nie zdecydował. Stwierdził, że chociaż dostrzega wiele mankamentów, trudno jest oceniać po pierwszej „poważniejszej” grze. Zadeklarował jednak, że uczyni to po najbliższym turnieju.

Czekamy więc na zaczynający się w piątek turniej, przed którym jeszcze w czwartek 22 sierpnia 2013r. O godzinie 19:30 nasi szczypiorniści rozegrają towarzysko-treningowe spotkanie z „turniejowymi” gośćmi z Mołdawii – z zespołem OLIMPUS-85 Kiszyniów.

Podczas tego spotkania trybuny będą udostępnione dla publiczności.

Zapraszam więc zarówno w czwartek jak w kolejne dwa dni turniejowe.

Mecze te nie będą biletowane.

Program turnieju zamieszczony jest w poprzedniej informacji oraz na kolportowanych na terenie miasta plakatach.