KONTROLNIE z AZJATAMI

2 września 2013 | 21:46

Więcej informacji na temat Sparing z kadrą ZEA
znajdą Państwo w poniższej wiadomości.


piłka ręczna

EGZOTYCZNY SPARINGPARTNER MALBORSKICH SZCZYPIORNISTÓW

 

Malborscy szczypiorniści mają za sobą cztery tygodnie treningów i sześć meczów sparingowych. Czekają ich jeszcze przynajmniej cztery sprawdziany, na podstawie których trener Stankiewicz będzie mógł wyłonić trzon zespołu, który już za niespełna dwa tygodnie rozpocznie rywalizację o ligowe punkty w swoim trzecim pierwszoligowym sezonie.

Przed malborczykami jest jeszcze udział w turnieju w Kościerzynie. Zanim jednak w najbliżśzy piątek i sobotę pojadą do Kościerzyny zmierzą się z prawdziwie egzotycznym rywalem.

W najbliższy czwartek na godzinę 19:30 zaplanowane jest rozpoczęcie meczu towarzyskiego z przebywającą na Wybrzeżu reprezentacją Zjednoczonych Emiratów Arabskich, której trzon stanowią szczypiorniści wywodzący się z Dubaju – jednego z siedmiu emiratów „naftowego królestwa”.

W dotychczasowym tegorocznym sparingowym dorobku szczypiornistów POLSKIEGO CUKRU jest jedno zwycięstwo, trzy remisy i dwie porażki.

Przypomnę więc rezultaty dotychczasowych sprawdzianów:

POLSKI CUKIER POMEZANIA - KAR-DO SPÓJNIA Gdynia 29 : 27

POLSKI CUKIER POMEZANIA - OLIMPUS-85 Kiszyniów 30 : 30

POLSKI CUKIER POMEZANIA - VIRET CMC Zawiercie 35 : 35

POLSKI CUKIER POMEZANIA - MMTS Kwidzyn 30 : 35

POLSKI CUKIER POMEZANIA - WARMIA Olsztyn 24 : 29

KAR-DO SPÓJNIA Gdynia - POLSKI CUKIER POMEZANIA 35 : 35

Jak z powyższych rezultatów wynika nasi szczypiorniści zdobywają sporo bramek, ale i niestety sporo tracą. Wniosek z tego taki, że dla zespołu i jednocześnie trenera największy problem jak dotychczas problem stanowi gra obronna. Na ten element gry kładziony jest największy nacisk podczas treningów. Tych natomiast zostało do ligi już niewiele.

W jakim stopniu udało się zniwelować dotychczasowy mankament, będziemy mogli się przekonać już w najbliższy czwartek, kiedy to w hali Gimnazjum Nr 3 przy ul. Wybickiego malborski zespół spod znaku POLSKIEGO CUKRU podejmował będzie egzotycznych rywali ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

O najbliższym sparingowym rywalu malborskich szczypiornistów możemy powiedzieć jedynie tyle, że aktualnie przebywają w Polsce, jako bazę wypadową wybrali sobie Gniewino i w celu nabywania międzynarodowego doświadczenia rozgrywają mecze towarzyskie z polskimi zespołami. Na międzynarodowym "handballowym rynku" istnieją jednak już od wielu lat. Najlepsze wyniki reprezentacji Zjednoczonych Emiratów Arabskich to szóste miejsca w Mistrzostwach Azji w latch 1991, 1995, 2004. W roku ubiegłym (2012) w tym cyklu rozgrywek najbliższy sparingowy rywal malborczyków wywalczył siódma lokatę.

Jako ciekawostkę jesteśmy w stanie poinformować również, że przed laty trenerem reprezentacji Zjednoczonych Emiratów Arabskich był nieżyjący, znany i wielce zasłużony dla polskiej piłki ręcznej  - Jacek ZGLINICKI.

Sportowa wartość reprezentacji ZEA nie jest niestety znana. Poznamy ją na malborskim parkiecie już w najbliższy czwartek.

Zainteresowanych zapraszam więc na godzinę 19:30. Proszę jednocześnie o wyrozumiałość, jeżeli rozpoczęcie czwartkowej towarzyskiej konfrontacji opóźni się kilka lub kilkanaście minut.

t.g.


Komentarze

marcin

Po prostu pomieszało mi sie z wyjazdem na turniej do koscierzyny

Marcin

Czy w wyniku tej pomyłki jakas dotkliwie ucierpiałes? Odpusc sobie bo ciekaw jestem czy ty jestes tak idealny i nie zrobił bys pomyłki. Pozdrawiam :)

odpsuć

Człowieku odpuść nikt nie jest idealny

Gość

"Każdemu" mogą. Tobie jednak nie mogą :) :)

Marcin

Zresztą pomyłki mogą sie każdemu zdarzyć

Marcin

Planowo tak było

Do Marcina

Oj.. chopie, chłopie, nie wprowadzaj ludzi w błąd.Napisałeś , że mecz jest w piątek ?????????


Partnerzy | Kontakt