5 września 2013 | 23:32

Więcej informacji na temat POLSKI CUKIER LEPSZY od AZJATÓW

piłka ręczna

POLSKI CUKIER LEPSZY OD AZJATÓW

Wysokim zwycięstwem gospodarzy zakończyło się towarzyskie spotkanie szczypiornistów POLSKIEGO CUKRU POMEZANII z przebywającym w Polsce czołowym zespołem Zjednoczonych Emiratów Arabskich – AL-AIN CLUB z Dubaju.

Przed przyjazdem goście zespołu malborskiego awizowali się jako reprezentacja ZEA. Okazało się natomiast, że jest to czołowy zespół ligowy, na którym opiera się reprezentacja „królestwa nafty”. Stąd też – jak wyjaśnił menadżer zespołu - do Polski, a w czwartek do Malborka przyjechał zespół bez ośmiu zawodników stanowiących trzon reprezentacji ZEA przebywającej aktualnie na zgrupowaniu w Hiszpanii.

Powyższy fakt nie umniejsza jednak sportowej wartości czwartkowych sparingpartnerów zespołu malborskiego. Azjaci postawili naszemu zespołowi twarde warunki. Grali bardzo szybką i żywiołową piłkę z czym jednak nasi szczypiorniści poradzili sobie bardzo dobrze.

Podopieczni Igora Stankiewicza praktycznie przez pełne 60 minut gry kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie i jedynie w siódmej minucie pozwolili rywalom na kilkadziesiąt sekund wyjść na jednobramkowe prowadzenie 1:2.

Od 14 minuty meczu bramkowa przewaga malborczyków nie spadał poniżej 3 bramek, aby na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 15:9 dla malborczyków.

Po zmianie stron zespołem dominującym na parkiecie nadal byli podopieczni Igora Stankiewicza. Po sześciu minutach od wznowienia gry doprowadzili do dziewięciobramkowej przewagi a po kolejnych czterech minutach bramkowa różnica wynosiła 12. W 40 minucie meczu na tablicy widniał rezultat 22:10.

Ostatnie 20 minut meczu minęło pod znakiem kontrolowania przez malborczyków sytuacji na parkiecie przy udziale praktycznie wszystkich zawodników, których Igor Stankiewicz miał tego dnia do dyspozycji.

Ostatecznie zdecydowane, wysokie zwycięstwo odnieśli szczypiorniści spod znaku Polskiego Cukru.

POLSKI CUKIER POMEZANIA - AL-AIN CLUB Dubaj 29 : 20 (15:9)

Zespóoł malborski wystąpił w składzie: P. Kądziela, G. Sibiga i R Kądziela w bramce oraz Cielątkowski – 2 bramki , Jaszczyński – 2, Suwisz – 4, Boneczko – 2 , Miedziński – 2, Kawczyński – 1, Lipiński – 5, Piórkowski – 4 , Baraniak – 5, Babicki – 1 oraz aspirujący do gry w malborskim zespole Michał Piwowarczyk – 1. Oprócz nich Igor Stankiewicz desygnował do gry Łukasza Cieślaka , Marcina Czarneckiego i Krystiana Rudnickiego.,

Najskuteczniejszy zawodnikiem gości był grający w ZEA,  przedstawiany jako reprezentant Hiszpanii Cristian Malmagro, który ośmiokrotnie pokonywał malborskich bramkarzy.

Po meczu trener Igor Stankiewicz powiedział: Był to bardzo pożyteczny sprawdzian z egzotycznym i dotychczas całkowicie nieznanym rywalem. Nie ukrywam, że spodziewałem się po gościach nieco więcej. Niemniej jednak zgromadziłem kolejną bogatą porcję informacji o moim zespole. Dostrzegam jeszcze pewne niedociągnięcia w grze defensywnej a i w ofensywie też mogło by być nieco lepiej. Gramy jeszcze dwudniowy turniej w Kościerzynie i zostanie nam jeszcze tydzień na inaugurację rozgrywek ligowych. Mam nadzieję, że przy takim zaangażowaniu zawodników w treningi uda nam się zminimalizować większość mankamentów i za dziesięć dni w optymalnej formie i dyspozycji rozpocząć ligową batalię o punkty.