Więcej informacji na temat PUCHAR JEDZIE do MALBORKA
znajdą Państwo w poniższej wiadomości.

piłka ręczna

POLSKI CUKIER POMEZANIA WYGRAŁA TURNIEJ

Z ostatniego sprawdzianu przed zbliżającym się sezonem 2013 / 2014 malborscy szczypiorniści wracają z Kościerzyny z głównym trofeum. W ostatnim meczu zmagań w kościerskiej hali SOKOLNIA podopieczni Igora Stankiewicza pokonali zespół VETREXU-SOKOŁA.

Zanim jednak na parkiet wybiegły zespoły pretendujące do zdobycia głównego trofeum, w meczu decydującym o trzecim miejscu zespół MABLE WÓJCIK pokonał KAR-DO SPÓJNIĘ GDYNIA 28 : 24.

W meczu o zwycięstwo w turnieju malborczycy musieli się nieco "napracować" ale ich zwycięstwo nie podlegało dyskusji. Posiadając wyraźną przewagę od pierwszych minut spotkania podopieczni Igora Stankiewicza systematyczne "budowali" bramkową przewagę. Na przerwę schodzili do szatni prowadząc 17:12.

Po zmianie stron mogli sobie pozwolić na nieco więcej spokoju i nie tracąc bramkowej przewagi, skutecznością w ofensywie oraz pewnośćią gry obronnej "wypunktowali" zespół gospodarzy zwyciężając 34  : 27.

Klasyfikacja końcowa

1.  POLSKI CUKIER POMEZANA    3     3-0-0     6 pkt.    98 - 79 (+19)

2. VETREX-SOKÓŁ Kościerzyna   3     2-0-1     4 pkt.    86 - 77 (+9)

3. WÓJCIK MEBLE Elbląg              3     1-0-2     2 pkt.   72 - 88 (-16)

4. KAR-DO SPÓJNIA Gdynia          3     0-0-3     0 pkt.    75 - 87 (-12)

Organizatorzy uhonorowali równiez najlepszych zawodników w poszczególnych zespołach. Z grona malborczyków wyróżniony został Marek BONECZKO..