15 października 2013 | 00:01

Więcej informacji na temat GRALI NAJMŁODSI

piłka ręczna dzieci

UDANA INAUGURACJA NAJMŁODSZYCH

Bardzo udanie zainaugurowali sezon 2013/2014 najmłodsi adepci malborskiej piłki ręcznej reprezentujące SPR POLSKI CUKIER POMEZANIĘ w rozgrywkach Wojewódzkiej Ligi Piłki Ręcznej w kategorii dzieci. W swoim pierwszym występie w lidze odnieśli jedno efektowne zwycięstwo i doznali nieznacznej, porażki.

Rozgrywki w kategorii dzieci rozgrywane są systemem turniejowym. W pierwszym etapie tych rozgrywek najmłodsi reprezentanci POLSKIGO CUKRU POMEZANII mieli toczyć boje z trzema rywalami. Jeden jednak – MTS Kwidzyn wycofał się z rozgrywek i na malborskim parkiecie pojawiły się zespołu Gminnego Uczniowskiego Klubu Sportowego BELLATOR Ryjewo i PTF-II Gdańsk. Warto przy okazji dodać, że trenerem i pierwszym nauczycielem handballu w klubie z Ryjewa jest doskonale znany malborskim sympatykom piłki ręcznej, jeden z filarów malborskiego zespołu seniorów. – Mariusz BABICKI.

Najmłodsi zawodnicy malborscy uczą się piłki ręcznej pod okiem „rodzinnego duetu trenerskiego” Łukasza (syna) i Adama (ojca) Jezierskich.

Ligową rywalizację, po ponad półrocznym okresie szkolenia, najmłodsi nasi zawodnicy zainaugurowali w sobotę 12 października.

W pierwszym swoim ligowym meczu podopieczni Łukasza i Adama Jezierskich po bardzo zaciętym i emocjonującym meczu doznali nikłej, bo tylko jednobramkowej porażki z rówieśnikami z Ryjewa. Trzeba jednocześnie podkreślić, że przez cały mecz stawiali rywalom bardzo zacięty opór i nie pozwalali młodym ryjewianom na zbyt wysokie prowadzenie. Wynik cały czas oscylował około remisu a prowadzenie gości ani razu nie było wyższe jak 2 bramki. Po pierwsze połowie wynik był remisowy 9:9. W drugiej części spotkania był nawet moment, że różnicą jednej bramki prowadzili młodzi malborczycy. Ostatecznie „nasze handballowe dzieciaki” uległy zespołowi z Ryjewa 12:13.

Swoją wyższość i niemałe jak na tą kategorię wiekową umiejętności nasi najmłodsi zaprezentowali w swoim drugim występie, w którym rywalizowali z zespołem PTF-II Gdańsk, którego trenerem jest również znany z boisk piłki ręcznej niedawny zawodnik Wybrzeża Gdańsk – Paweł Mielczewski.

Młodzi gdańszczanie po porażce z zespołem z Ryjewa nie sprostali również zespołowi malborskiemu. Po pierwszej połowie prowadzili goście 6:8. Na początku drugiej połowy podwyższyli nawet przewagę do czterech trafień. Było to jednak wszystko, na co minionej soboty na malborskim parkiecie stać było drużynę z gdańska.

Od 18 minuty inicjatywę całkowicie przejęli młodzi malborczycy. Nie pozwalając rywalom na pokonanie malborskiego bramkarza, zdobyli 8 bramek z rzędu i zapewnili sobie zwycięstwo 14:10.

Jeżeli kogoś dziwią niskie wyniki oraz fakt, że w 18 minuta meczu to był już okres gry po przerwie muszę wyjaśnić, że w kategorii wiekowej dzieci mecze rozgrywane są w czasie 2 x 15 minut z dziesięcioma minutami przerwy.

Reprezentanci POLSKIEGO CUKRU POMEZANII w sobotnim, inaugurującym ligowe rozgrywki turnieju występowali w składzie: Bartek GLIŃSKI i Mateusz GR EDZICKI w bramce oraz Michał KRAUJUTOWICZ,Fabian GLINIECKI, Mateusz WEILANDT, Michał BOŻEK, Dawid SZWARADZKI, Łukasz ŻYGADŁO, Sebastian JESIONKOWSKI, Dawid KAJDASZUK, Kacper ZAWADZIŃSKI, Michał CIECHOLEWSKI, i Maciek MUSIALSKI.

W obu rozegranych meczach bramki dla zespołu malborskiego zdobywali:

Łukasz ŻYGADŁO – 13

Maciek MUSIALSKI – 5

Michał BOŻEK – 5

Dawid SZWARADZKI – 2

Kacper ZAWADZIŃSKI – 1.

Gratulacje dla najmłodszych zawodników POLSKIEGO CUKRU oraz ich trenerów.

OBY TAK DALEJ w następnych turniejach !!!

t.g.

P.S. Na prezentowanym zdjęciu głównym do informacji, razem z zespołem jest Marcin Raczyński – niedawny zawodnik drużyny juniorów, która w poprzednim sezonie reprezentowała malborski SPR w wojewódzkiej lidze juniorów młodszych. W tym sezonie współpracuje z trenerami Łukaszem i Adamem Jezierskimi i pełni funkcję kierownika drużyny.