Więcej informacji na temat JESIEŃ POLSKIEGO CUKRU

piłka reczna

JESIENNA RUNDA

POLSKIEGO CUKRU-POMEZANII

Koniec roku z reguły jest okazją do dokonywania podsumowań praktycznie niemal w każdej dziedzinie i zakresie działalności. Nie jest z tego wyłączona również działaność sportowa tym bardziej, jeżeli dotyczy osiągnięć zespołu rywalizującego o jak najlepsze wyniki na sportowych arenach. Dokonajmy więc podsumowania sportowych osiągnięć malborskiego pierwszoligowca rywalizującego na zapleczu PGNiGe Superligi piłki ręcznej mężczyzn.

Zanim jednak przejdziemy do podsumowań liczbowych wypada przypomnieć, że zespół POLSKI CUKIER POMEZANIA na handballowych parkietach pierwszej ligi obecny jest trzeci sezon. Debiut przypadł na sezon 2011/2012, w którym malborczycy płacili tzw. „debiutanckie frycowe” i po zakończeniu rundy zasadniczej, o utrzymanie się w pierwszej lidze musieli stoczyć barażowe boje z drugoligowym pretendentem – wicemistrzem mazowieckiej grupy II ligi zespołem AZS Uniwersytetu i Politechniki Łódzkiej. Baraże zakończyły się pomyślnie i od początku sezonu 2012/13 pod wodzą trenera Igora Stankiewicza, który przejął zespół przed barażami, malborski zespół zaczął szturm na czołowe pozycje w pierwszoligowej stawce Grupy A.

Sezon 2012/2013 należało uznać za wyjątkowo udany. Malborczycy zakończyli go „na pudle” zajmując najniższy stopień podium.

Po intensywnie przepracowanym okresie przygotowań, w połowie miesiąca września 2013 zespół spod znaku Polskiego Cukru przystapił do kolejnego – trzeciego sezonu pierwszoligowego, który przed trzema tygodniami osiągnął półmetek. Sportowy wynik jesiennej rundy obecnego sezonu można z całą pewnością uznać za satysfakcjonujący, chociaż jak wszyscy doskonale się orientują - mógł być nieco lepszy. Na przeszkodzie stanęły jednak mecze, w których nasz zespół stracił punkty niejako „na własne życzenie”. Za takie właśnie uważam mecz w Elblągu i rozgrywany w Kwidzynie mecz z Sokołem Kościerzyna, w których w sumie uciekły naszym szczypiornistom trzy niezwykle cenne punkty.

Zajmowana po rundzie jesiennej wspólnie z najbliższym geograficznie rywalem – zespołem Wójcik Meble Elbląg trzecia pozycja w tabeli jest bardzo dobrym punktem wyjścia do walki o samodzielność malborczyków na najniższym stopniu podium na finał sezonu 2013/14. Taki właśnie sportowy cel stawiany jest przed zespołem na rundę rewanżową, która zaczyna się już niebawem, bo 18 stycznia meczem wyjazdowym do MKS-u Poznań. W Malborku natomiast naszych szczypiornistów po raz pierwszy w rundzie rewanżowej będziemy oglądać 25 stycznia.

Z jakim więc dorobkiem nasi szczypiorniści startować będą do rundy rewanżowej.

W trzynastu rozegranych meczach podopieczni Igora Stankiewicza odnieśli 8 zwycięstw, doznali czterech porażek i jeden mecz zremisowali. Wywalczyli więc 17 punktów, co w porównaniu do jesiennej rundy sezonu 2012/13 jest wynikiem słabszym o 1 punkt. Jesienią 2013 nasi szczypiorniści zdobyli w sumie 392 bramki przy 346 straconych. Jesienią 2012 bilans bramkowy wynosił 381 – 330.

W rozbiciu na mecze rozegrane na własnym parkiecie i na wyjazdach bilans przedstawia się nastepująco:

I kolejka 14.09.2013r.

POLSKI CUKIER - POMEZANIA Malbork - MKS Poznań 31 : 28 (16:13)

II kolejka - 21.09.2013 r.

REAL-ASTROMAL Leszno - POLSKI CUKIER-POMEZANIA 29 : 28 (16:11)

III kolejka - 28.09.2013 r.

POLSKI CUKIER-POMEZANIA Malbork - AZS - UKW Bydgoszcz 48 : 24 (24:10)

IV kolejka - 05.10.2013 r.

MEBLE WÓJCIK Elbląg – POLSKI CUKIER POMEZANIA 28 : 20 (12:8)

V kolejka - 12.10.2013 r.

POLSKI CUKIER POMEZANIA - KAR-DO SPÓJNIA Gdynia 32 : 28 (16:17)

VI kolejka - 23.10.2013 r.

Polski Cukier-Pomezania Malbork - SMS ZPRP Gdańsk 35:21 (15:15)

VII kolejka - 26.10.2013 r.

WKS GRUNWALD Poznań - POLSKI CUKIER POMEZANIA Malbork 23 : 34 (10:16)

VIII kolejka – 09.11.2013 r.

POLSKI CUKIER-POMEZANIA - VETREX-SOKÓŁ Kościerzyna 29:29 (19:13)

IX kolejka - 16.11.2013 r.

Wybrzeże Gdańsk - Polski Cukier-Pomezania Malbork 29:25 (17:10)

X kolejka - 23.11.2013r.

POLSKI CUKIER POMEZANIA - WOLSZTYNIAK Wolsztyn 27 : 24 (15:13)

XI kolejka - 30.11.2013r.

AZS UW Warszawa - Polski Cukier-Pomezania Malbork 27:29 (13:12)

XII kolejka - 11.12.2013r.

POSKI CUKIER-POMEZANIA MKS NIELBA Wągrowiec 22 : 26 (11:15)

XIII kolejka - 15.12.2013r.

WARMIA Olsztyn - POLSKI CUKIER-POMEZANIA Malbork 30 : 32 (17:17)

Po przypomnieniu rezultatów kolejnych spotkań czas na zestawienia ujęte w tabele. Mam nadzieję, że zaprezentowane tabele będą czytelne i zrozumiałe dla wszystkich zainteresowanych.

BILANS BRAMKOWY

RUNDA  JESIENNA SEZONU 2013 / 2014

BRAMKI STRACONE w KOLEJNYCH MECZACH

(x oznacza udział w meczu ; 0 w składzie meczowym bez wejścia na parkiet)