Bezdyskusyjna dominacja Polskiego Cukru

11 stycznia 2014 | 21:50

Więcej informacji na temat PUCHAR PREZYDENTA ELBLĄGA
znajdą Państwo w poniższej wiadomości.


piłka ręczna

BEZDYSKUSYJNA DOMINACJA MALBORCZYKÓW

Już na wstępie tej informacji muszę sprostować zamiesazczona w poprzednim wpisie informację dotycząca zawodnika, który w pierwszym dniu turnieju o Puchar Prezydenta Elbląga zdobył najwięcej bramek. Z przedyktowanego mi telefonicznie w godzinach wieczornych protokoły wynika bowiem, że najwięcej bramek zdobył nie Maciej Suwisz (7 bramek), a Wojciech LIPIŃSKI, który piłkę w bramce rywali umiescił 12 razy.

Błędną informację o najlepszej skuteczności Macieja Suwisza otrzymałem bezpośrednio po meczu zespołu malbrskiego z Warmią od organizatora turnieju, który niestety nie ustrzegł się pomyłki, za którą przepraszam w jego imieniu.

Poprawka dotarła do mnie w godzinach wieczornych dzięki uprzejmości redaktora sportowego Gazety Elbląskiej Jerzego Kryszyńskiego, który przedyktował mi protokół meczowy i pzekazał jednocześnie reporterską relację z wygrango 38 : 24 meczu POLSKI CUKIER POMEZANIA - WARMIA Olsztyn.

Sądzę więc, że malborscy sympatycy piłki ręcznej i kibice zespołu spod znaku Polskiego Cukru zechca dowiedzieć się nieco więcej na temat meczu, który dla podopiecznychh Igora Stankiewicza był jednoczesnie pierwszym sprawqdzianem przed inauguracja rewanzowej rundy sezonu 2013/2014.

Pierwszy mecz elbląskiego turnieju lepiej zaczęli szczypiorniści malborscy, którzy po bramkach Baraniaka i Lipińskiego w drugiej minucie objęli prowadzenie 2:0. Olsztynianie nie mili jednak zamiaru zbyt szybko się poddać i zaczęli równorzędną i wyrównaną walkę o każdą piłkę. Determinacji starczyło im jednak tylko do 20 minuty meczu, kiedy to na teblicy wyników widniał rezultat 10:10.

Do końca pierwszej połowy, dzięki szczelnej i sskutecznej grze w obronie oraz determinacji i dokładności w przygotowaniu i przeprowadzaniu akcji ofensywnych kończonych skutecznymi rzutami na bramkę rywali, podopieczni Igora Stankiewicza objęli prowadzenie i systematycznie je powiększali. W ostatnich dziesięciu minutach stracili więc tylko 2 bramki, sami natomiast ośmiokrotnie pokonywali olsztyńskiego bramkarza. Na przerwę schodzili więc prowadząc różnicą sześciu trafień przy rezultacie 18:12.

Po przerwie kontynuując dobrą passę z ostatniej fazy meczu przed przerwą, nasi szczypiorniści opanowali sytuację na parkiecie, a ich przewaga nie podlegała dyskusji i z minuty na minutę systematycznie rosła. Pięć minut przed syreną końcową nasi szczypiorniści prowadzili różnicą piętnastu bramek – 37 : 22.

W ostatnich pięciu minutach olsztynianie dwukrotnie pkonali malborskiego bramkarza a wynik spotkania na 38 : 24 w ostatniej minucie meczu ustalił Maciej Suwisz.

W meczu przeciwko Warmii wystapili praktycznie wszyscy zawodnicy, których Igor Stankiewicz miał do dyspozycji: G. Sibiga, R. Kądziela i P.Kądziela – Ł. Cielątkowski – 2 bramki , D. Kawczyński – 5 , M. Suwisz – 7 , D. Piórkowski – 3 , M.Baraniak – 4 , M. Miedziński – 2 , M. Boneczko – 3 i W. Lipiński – 12. Oprócz zdobywców bramek na parkiecie byli mbecni: Ł. Jaszczyński, B. Walasek, M. Hanis, Ł. Cieślak i M. Czarnecki. Zabrakło jedynie Mariusza Babickiego, który w sobotę musiał być obecny podczas rozgrywanego przez jego „handballowych” podopiecznych z Ryjewa turnieju w ramach młodzieżowej ligi województwa pomorskiego. Będzie natomiast uczestniczył w dwóch niedzielnych meczach, jakie malborscy szczypiorniści rozegrają w Elblągu: godz. 12.00 - POLSKI CUKIER-Pomezania - Kar-Do Spójnia Gdynia

godz. 15.00 - POLSKI CUKIER-Pomezania - KS Meble Wójcik Elbląg

W drugim sobotnim meczu turnieju o Puchar Prezydenta Elbląga gospodarze WÓJCIK MEBLE Elbląg pokonali KAR-DO SPÓJNIĘ Gdynia 29 : 19.

Fotorelację z obu sobotnich meczów elbląskiego turnieju można obejrzeć tutaj:http://www.sportowefakty.pl/pilka-reczna/409339/fotorelacja-puchar-prezydenta-miasta-elblaga

 

Załączone do relacji zdjęcie pochodzi również z fotorelacji zamieszczonej naportalu SportoweFakty.pl

 

t.g.


Komentarze

Do kibica Narnii

Widać że nie są na poziomie jak Dołączyli to Psiarni :D (Warmia)

kibic Warmii

Jeszcze raz do tego co do mnie pisał - jeśli "martwisz się" o formę mojej Warmii, to muszę Cię uspikoić :) Dzisiaj w Uranii licealiści z Gdańska dostali od niej delikatnie mówiąc "w tyłek" 39:20 (22:9) :) Następny mecz naszych drużyn zapowiada się jeszcze bardziej interesująco, bo muszę się pochwalić, że wzmocniło nas dwóch superligowców - kołowy Dominik Droździk (niedawno Miedź Legnica) i rozgrywający Radosław Jankowski (Chrobry Głogów) :) Pzdr ;)

kibicka

Trochę chyba tłumaczenie postawy zawodników. Nawet jeśli traktowane jako trening, trochę słaby dla kibiców Warmii.

kibic Warmii

Do "do kibica Warmii" - widzę że mało siedzisz w sporcie jeśli nie wiesz czemu służą spotkania sparingowe i tego typu turnieje. Niestety nie jestem od tego żebym Ci to teraz tłumaczył, więc spytaj się o to kogoś wtajemniczonego, lub poszperaj po prostu w internecie jeśli Cię to interesuje. Weryfikować nie mam co, powtórzyłem słowa trenera i nie muszę Ci tutaj niczego udowadniać. Ehh... ale zresztą co ja będę Ci odbierał radość z faktu że Twoja Pomezania rozgromiła czternastoma bramkami moją Warmię :) Ciesz się chłopie ciesz, bo to prawdopodobnie jednorazowy przypadek :)

Andrzej

będzie relacja z dnia dzisiejszego?

Do ?????

Chłopie nie krytykuj kibica WARMII za słabą postawę jego drużyny. To jeszcze nie liga. Chłopak ma rację że,na tym turnieju drużyny nie grały na "pełną parę". Popatrz na Naszych do przerwy wygrywali z elblążanami, a po przerwie "kicha" znów w plecy. Powiesz, że pech ??? ewenement?? Nie, poczekaj do ligi i wtedy się dopiero okaże na co stać poszczególne drużyny.

t.g. do Andrzeja

Łukasz Cieslak oczywiście jest i w Elblągu z Warmia grał. A że grał dość krótko i nie zdążył strzelić bramki jego nazwisko umknęło mi podczas "wyliczanki" składu. - PRZEPRASZAM.

do kibica Warmii

Z Twojej wypowiedzi i trzech turniejowych porażkach wynika, że Warmia przyjechała do Elblaga na trzy "zwyczajne treningi z piłkami". Coś mi sie Kolego wydaje, że w ten sposób starasz sie "osłodzić swoje myśli" i wytłumaczyć słaba postawę przed runda wiosenną. Warmia chce aspirować do podium a przegrywa nawet ze słabą w sumie Spójnią Gdynia. Zweryfikuj swój pogląd na sprawę.

marcin

W plecy 26:24 mimo iz wygrywalismy po pierwszej polowie 16:11

Andrzej

a gdzie jest Łukasz Cieślak? jak tam dziś chłopakom poszło? kto strzelał bramki ,wie ktoś jak tam im idzie z Elblągiem?

pokaż więcej komentarzy

Partnerzy | Kontakt