ZWYCIĘSTWO w POZNANIU

18 stycznia 2014 | 19:48

Więcej informacji na temat Poznań wzięty po raz dugi

piłka ręczna

Na inaugurację rewanżowej rundy rozgrywek ... Poznań wzięty po raz drugi. Pierwszy raz miało to miejsce w jesiennej rundzie, kiedy to w konfrontacji z poznańskim Grunwaldem malborczycy odnieśli pewne i wysokie zwycięstwo 34:23. Tym razem nasi szszcypiorniści byli gośćmi dobrze w tym sezonie spisującego się beniaminka - zespołu poznańskiego MKS-u. Okazuje się, że Poznań jest szczęśliwym terenem dla naszych szczypiornistów. Hala również, bo oba poznańskie zespoły rozgrywaja mecze na tym samym obiekcie. W Poznaniu nasz zespół bardzo dobrze rozpoczął rundę rewanżową, a odnosząc zwycięstwo różnicą ośmiu bramek, przy jednoczesnej porażce elblążan w Lesznie -  "usamodzielnił" się na trzecim stopniu podium.

MKS POZNAŃ - POLSKI CUKIER POMEZANIA  28 : 36 (14:18)

Na poznańskim parkiecie - jak przekazał telefonicznie trener Igor Stankiewicz - nasi szczypiorniści mieli bardzo dobre pierwsze 20 minut, kiedy to wypracowali sobie sześciobramkową przewagęl. W 20 minucie prwadzili 14:8. Później kontrolując przebieg wydarzeń na parkiecie ne pzwolili na zbyt niebezpieczne zblizenie się gospodarzy. W 50 minucie przewaga naszego zespołu zmalał jednak do trzech trafień (29:26). Końcowe 10 minut to jednak zdecydowana dominacja zespołu malborskiego i Radka Kądzieli w bramce. Radek "zaliczył" kilka bardzo udanych interwencji, w tym w fenomenalny sposób obronił dwa rzuty karne. Nic więc dziwnego, że został uznany za najlepszego zawodnika meczu.

Obok radosnej wiadomości o zwycięstwie, jest również wiadomość niezbyt pomyślna. Kontuzji doznał Damian Piórkowski i - jak uważa trener Stankiewicz - może się okazać, że wykluczy ona naszego zawodnika z gry przynajmniej na kilka najbliższych spotkań.

Przebieg spotkania można przesledzić na stronie SportoweFakty.pl klikając w link:

Na stronie SportoweFakt.pl będzie można również znaleźć relację z meczu. Na naszej stronie więcej informacji o meczu w Poznaniu ukaże jutro, czyli w niedzielę, jak po powrocie z wyprawy do stolicy Wielkopolski dotrze do mnie protokół z meczu.

W pozostałych meczach XIV kolejk, która w praktyce zaczęłą się już środę 15. stycznia , padły następujące rezultaty:i

Warmia Traveland Olsztyn - SMS ZPRP Gdańsk    39:20(22:9)   - (rozegrany awansem  w środę 15.01.2014r.)