Do Bydgoszczy po zwycięstwo

31 stycznia 2014 | 21:15

Więcej informacji na temat Bojowe nastroje przed meczem z outsiderem
znajdą Państwo w poniższej wiadomości.


piłka ręczna

Do Bydgoszczy po komplet punktów

Z takim nastawieniem w sobotę 1. lutego szczypirniści Polskiego Cukru Pomezanii udadzą się do Bydgoszczy na mecz XVI kolejki bieżącego sezonu, w któeymza przeciwnika będą mieli outsidera ligowej stawki – zespół AZS-u Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Do Bydgoszczy podopieczni Igora Stankiewicza jada w roli zdecydowanego faworyta. Nie znaczy to jednak, że mogą sobie pozwolić na całkowity „luz” na parkiecie. Niestety, tak być nie może zważywszy chociażby na to, że w pierwszy dwóćh kolejkach rundy rewanżowej zespół prowadzony przez Jarosława Knopika pokazał, że wie, po co wychodzi się na parkiet i zarówno w mczu ze Spójnią Gdynia jak i przed tygodniem w Elblągu wprawdzie przegrywał, ale długo stwiał rywalom twardy opór.

Podobnej sytuacji muszą też w sobotę oczekiwać nasi piłkarze. Na Bydgoski parkiet trzeba więc wyjść z pozytywnym, bojowym nastawieniem i w pełni skoncentrowanym. Trzeba też od początku – jak to miało miejsce w meczu z MKS-em Poznań i Realem Astromal – narzucić swój styl gry i kosekwentnie realizować wszystkie „przedmeczowe plany strategiczne”.

Z poprzedniej informacji już wiadomo, że od sobotniego meczu w Bydgoszczy ze składu ubywa kontuzjowany Damian Piórkowski. Osobiście mam nadzieję, że do soboty „wykurują się” odczuwający bółe pleców Łukasz Cielątkowski i Bartosz Walasek. Nieobecny w Bydgoszczy będzie również Grzegorz Sibiga.

Bramki bronić więc będą bracia Kądzielowie. W polu natomiast mają szansę wystąpić ci, którzy dotychczas z reguły „grzali ławę” rezerwowych a wyjście na parkiwt traktują w sposób epizodyczny. Po cichu liczę na to, że na kilka minut, w celu przypomnienia sobie smaku bezpośredniej rywalizacji, na bydgoski parkiet wybiegnie również Grzegorz Perwenis. To jednak zależeć będzie od zawodnika, trenera i „układającej się” sytuacj na parkiecie. 

W malborskiej ekipie, wprawdzie nie na parkiecie, a wśród osób towarzyszących,  pojawi się natomiast jeden debiutant. Będzie nim  Tomasz Kruk, który na stanowisku fizjoterapeuty - specjaliisty odnowy zastąpi Pana Tomasza SPIŻEWSKIEGO. Dotychczasowy "maser" od 1 lutego pełnć będzie obowiązki, które uniemożliwiają mu wykonywanie dotychczasowej funkcji.

Twarze obu "panów maserów" prezentujemy poniżej.

Mecz w Bydgoszczy w sobotę 01. lutego o godzinie 18:00.

* * * 

W sobotę rozegranych zostanie pięć innych spotkań XVI kolejki:

Warmia Traveland Olsztyn - VetrexSokół Kościerzyna - godz. 15:00

Kar-Do-Spójnia Gdynia - Meble Wójcik Elbląg - godz. 16:00

MKS Real-Astromal Leszno - SMS ZPRP Gdańsk - godz. 18:00

MKS Poznań - WKS Grunwald Poznań - godz. 18:00

Najgroźniejsi rywale zespołu malborskiego w walce o trzeci stopień podium występują w roli faworytów. Wiadomo jednak, że ani VETREX-SOKÓŁ w Olsztynie, ani SPÓJNIA GDYNIA w konfrontacji z elblążanami tanio „skóry nie sprzedadzą”.

Faworyta należy też upatrywać w REALU-ASTROMAL, który przynajmniej powinien „gładko” poradzić sobie z młodzieżą gdańskiego SMS-u.

Ciekawie będzie też w Poznaniu, gdzie rozgrywający swoje mecze na jednym obiekcie MKS i GRUNWALD „staną w handballowe szranki” w drugich w tym sezonie derbach stolicy Wielkopolski. Jesienią, kiedy w roli gospodarza występował Grunwald lepszym okazał się beniaminek. Czy tym razem występując na tym samym parkiecie w roli gospodarza, komplet punktów ponownie zgarnie beniaminek ??? - Przekonamy się w sobotę wieczorem.

Jedno natomiast podczas tego meczu będzie pewne: zawodnicy obu drużyn wyjdą na parkiet, a kibice zasiądą na trybunach z przekonaniem i zapewne z przyspiewką: "GRAMY U SIEBIE !!!"

A hit kolejki w Wągrowcu ...

gdzie w najbliższą sobotę może się wyjaśnić kwestia bezpośredniego awansu do PGNiGe SUPERLIGI. Żeby do tego doszło WYBRZEŻE musiało by w Wągrowcu zwyciężyć. A nie bęzie to zadanie łatwe. Zakładająć, że tak się jednak stanie, gdańszczanie będą mieli cztery punkty przewagi nad Nielbą i jedynie absolutny spadek formy i regres wyników pozbawi ich awansu.

Jeżeli natomiast w sobotę komplet punktów zostanie w Wągrowcu, będzie to zapowiedzią walki do ostatniej kolejki i pilne śledzenie tego, która z pretendujących do awansu drużyn gdzieś na ligowej „potknie się” i straci jakiś punkcik.

Wydaje mi się jednak, że bardziej prawdopodobną opcją będzie ta druga.

MKS Nielba Wągrowiec - Wybrzeże Gdańsk - godz. 17:00

 

XVI kolejka zakończy się w niedzielę w Warszawie, gdzie w roli faworyta pojedzie Wolsztyniak.

AZS UW Warszawa - KPR Wolsztyniak Wolsztyn - 2.02 godz. 15:00

 

Przebieg tego, co będzie się działo na parkietach w trakcie rozgrywania XVI kolejki będzie można śledzić na portalu informacyjnym SportoweFakty.pl


Zdjęcia Bojowe nastroje przed meczem z outsiderem


Komentarze


Partnerzy | Kontakt