ZWYCIĘSTWO GRUNWALDA

23 lutego 2014 | 21:55

Więcej informacji na temat Przed meczem z GRUNWALDEM
znajdą Państwo w poniższej wiadomości.


piła ręczna

 

 

GRUNWALD WYGRAŁ Z WÓJCIKIEM …

a W SOBOTĘ PRZYJEDZIE do MALBORKA.

Kiedy podczas rozgrywania XVIII kolejki na parkiecie w Gdyni nieoczekiwanej porażki doznali szczypiorniści Polskiego Cukru Pomezanii można było tu i ówdzie przeczytać o wielkiej niespodziance z pogranicza sportowej sensacji. Okazuje się jednak, że nie tylko ta wiadomość zasługiwać będzie na określenie w podobnym stylu. Jak bowiem inaczej można określić porażkę dobijającego się na podium Wójcika Meble z tułającym się w ogonie tabeli Grunwaldem Poznań. Zespoły te stanęły na parkiecie w Poznaniu w ramach programu XIX kolejki.

Do meczu w Poznaniu jeszcze wrócimy na zakończenie tej informacji a tymczasem „skreślmy słów kilka” o pozostałych spotkaniach XIX kolejki, która zaczęła się praktycznie już 18 lutego, kiedy to na parkiecie w Gdańsku POLSKI CUKIER-POMEZANIA odniosła wysokie zwycięstwo 43:30 nad młodzieżą z SMS-ZPRP.

Mecze rozgrywane w minioną sobotę, poza wspomnianym wyżej meczem w Poznaniu zaskakujących rozstrzygnięć nie przyniosły, chociaż …

o krok od kolejnej sensacji byli szczypiorniści MKS-u Poznań, z którymi bardzo męczył się na swoim parkiecie Wolsztyniak.

Bliski „urwania chociażby punktu był również outsider ligowej stawki – AZS-UKW Bydgoszcz, który na parkiecie kościerskiej hali SOKOLNIA doznał jednak nikłej porażki z VETREXEM-SOKÓŁ. O zwycięstwie Sokoła zadecydował  rzut karny wykoywany przez gospodarzy w ostatnich sekundach  meczu.

Pozostałe trzy mecze, to mecze z udziałem trzech zespołów z czołówki tabeli. Wybrzeże dało srogą lekcję szczypiorniaka leszczyńskiemu REALOWI. W Wągrowcu Tata Markuszewski nie odpuścił synowi prowadzącemu „pogromcę” malborczyków KAR-DO Spójnię i Nielba wygrała zdecydowanie. Pewne, sześciobramkowe zwycięstwo odnieśli również szczypiorniści Warmii, którzy w meczu nie pozbawionym emocji i nerwowości pokonali w Warszawie „studentów ze stołecznego uniwerku”.

Oto komplet rozstrzygnięć XIX kolejki:

MKS Nielba Wągrowiec - Kar-Do-Spójnia Gdynia 37:23 (22:11)

Wybrzeże Gdańsk - MKS Real-Astromal Leszno 47:20 (21:10)

KPR Wolsztyniak Wolsztyn - MKS Poznań 29:27 (12:13)

AZS UW Warszawa - Warmia Traveland Olsztyn 21:27 (10:13)

Vetrex Sokół Kościerzyna - KU AZS UKW Bydgoszcz 28:27 (17:16)

WKS Grunwald Poznań - KS Meble Wójcik Elbląg 27:25 (15:16)

SMS ZPRP Gdańsk - Polski Cukier Pomezania Malbork 30:43 (17:20)

Aktualną tabelę po dziewiętnastu kolejkach można znaleźć w zakładce „AKTUALNA TABELA” w znajdującej się w pionowej kolumnie menu po lewej stronie ekranu.

I jeszcze zgodnie z zapowiedzią jednozdaniowy powrót do meczu w Poznaniu, czyli zwycięstwa Grunwaldu nad Meblami. Zawodnicy Grunwaldu pokazali w tym meczu, że walcząc z pełnym zaangażowaniem i wysokim poziomem koncentracji, nawet z zespołami czołówki tabeli można zdobywać tak cenne i potrzebne do utrzymania się w lidze punkty.

Jak mówił po meczu grający asystent trenera poznaniaków Rafał Walczak, cały zespół wyszedł na parkiet maksymalnie skoncentrowany i zmotywowany do twardej walki. Po meczu okazało się, że takie nastawienie i konsekwentna realizacja przedmeczowych założeń przynosi pozytywne wyniki.

Pozostaje więc pytanie, z jakim nastawieniem zespół WKS GRUNWALD Poznań w najbliższą sobotę przyjedzie do Malborka.

Nasi szczypiorniści nie powinni jednak takiego pytania sobie zadawać. Powinni natomiast wyjść na parkiet i zagrać tak, jak czynili to w wielu dotychczasowych zwycięskich meczach. Jesienią w Poznaniu wprawszie wysokie 11-bramkowe zwycięstwo odnieśli podopieczni Igora Stankiewicza, ale pamietać trzeba, że najbliższego rywala trzeba przyjąc z szacunkiem, bez lekceważenia - ale stanowczo.

Mecz z GRUNWALDEM w najbliższą sobotę 1. marca o godzinie 18:00.

Informuje o tym zdjęcie plakatu zamieszczonego jako ilustracja tej informacji oraz większość „prasowych i internetowych nośników informacji”.

t.g.


Zdjęcia Przed meczem z GRUNWALDEM


Komentarze

Szrama

Zawsze do przodu w drodze do Superligi!!!! .....szukać sponsorów!!!

kibic

To teraz WKS na rozkladzie jazdy. Chłopacy z Poznania niespodziewanie wygrali ostatnio z Elblagiem, ale w Malborku beda mieli ciezko z POMKĄ. Trzymam kciuki za POMEZANIA I DAJĘ +8-10 do przodu w bramkach.

Gość

ale może być nr butów,kołnierzyka,budynku... to może być też strzelona 14 bramka nr 17 a coooo moooże nieee? To będzie jakiś szyfr. :-) :-))Pozdrawliaju.

Franek

Nie od dzisiaj wiadomo,że każdy zespół ma wzloty i upadki, że zdarzają się słabsze mecze( nie tylko w meczach turniejowych), więc nie ma sensu rozpamiętywać tego. Pomezanii przytrafił się taki mecz rozgrywany w Kwidzynie z Kościerzyną, a w tym sezonie z Gdynią. Jak z relacji wynika, chłopaki chcieli, ale nie wychodziło.Inną sprawą, jest komentowanie przebiegu meczu, gdzie niektórzy komentatorzy przesadzają albo nie nazywają spraw "po imieniu". Jak dla mnie przegrany w piłce ręcznej jedną, czy nawet dwoma bramkami mecz nie jest porażką, jest zwykłą przegraną, która może przytrafić się każdej, nawet najlepszej drużynie. To jest sport i wszystko tu jest możliwe.Inaczej stałoby się to nudne. Śmieszy mnie i nie tylko mnie(ponieważ słyszałem co do tego opinie innych kibiców)następująca relacja: "bramkę numer 14 zdobył...". Nie ośmieszajcie się, 14 bramka nie może być bramką nr 15 czy nr.17, ponieważ bramek się nie numeruje,bo byłaby to nadinterpretacja. Aż "dziw bierze",że pewnemu komentatorowi telewizji, komentującemu mecze piłki ręcznej nie zwrócono na ten fakt uwagi. Przecież to idzie na całą Polskę i nie tylko.


Partnerzy | Kontakt