Malborczycy przyspieszą ligę ...

5 marca 2014 | 21:56

Więcej informacji na temat Najbliższe mecze POLSKIEGO CUKRU
znajdą Państwo w poniższej wiadomości.


piłka ręczna

NAJBLIŻSZE MECZE POLSKIEGO CUKRU

NASI PRZYSPIESZĄ LIGĘ …

  i pojadą do Mołdawii.

Rozgrywki I ligi wkraczają w decydująca fazę. Do końca sezonu zostało jeszcze do rozegrania sześć kolejek, w których zespół malborski będzie musiał ciężko „popracować”, żeby obronić zajmowana dotychczas trzecia pozycje w tabeli. Poza najbliższym meczem w Kościerzynie oraz meczem rewanżowym z AZS UW Warszawa, który rozegrany zostanie w Malborku podopieczni Igora Stankiewicza stoczą boje z zespołami z górnej połówki tabeli.

 

   Najbliższy mecz, jak już wyżej wspomniałem nasi szczypiorniści rozegrają w Kościerzynie, gdzie w hali „SOKOLNIA” oczekiwać ich będzie VETRX-SOKÓŁ. Mimo, że Kościerzanie wygrali dotychczas dopiero 5 spotkań i pięciokrotnie dzielili się punktami z rywalami zajmując po dwudziestu kolejkach dziewiątą pozycję w tabeli, wcale nie znaczy, że będą w sobotę „łatwym rywalem”. Z cała pewnością będzie to dla malborczyków bardzo trudny mecz. Przypomnieć przy tym wypada, że jesienią nasz zespól z konieczności grając z Sokołem w Kwidzynie, po w sumie nie najlepszym występie „na własne życzenie” jako jeden z pięciu rywali Sokoła podzielił się punktami z najbliższym rywalem. Ponadto zespół z Kościerzyny w ostatnich kilku spotkaniach udowodnił, że do „łatwych kąsków” nie należy. Dowodzą temu chociażby ostatnie remisy z Wójcikiem Meble, Realem-Astromal i MKS-em Poznań oraz wprawdzie minimalne, ale zwycięstwo z AZS-UKW Bydgoszcz. W tym ostatnim przypadku to raczej zespół bydgoski zaprezentował się z nieco lepszej strony.

   Do Kościerzyny nasi zawodnicy muszą więc w sobotę jechać maksymalnie skoncentrowani, z pełna mobilizacją oraz grą taką, do jakiej przyzwyczaili malborskich kibiców w wielu zwycięskich meczach z rywalami wyżej notowanymi od zespołu z Kościerzyny. Zważywszy jednak na to, że przy nękających nasz zespół kontuzjach – w Kościerzynie z powodu zwichnięcia nadgarstka nie wystąpi Łukasz Cielątkowski – na kościerskim parkiecie o komplet punktów nie będzie łatwo.

Mecz w Kościerzynie w najbliższą sobotę o godzinie 18:00.

   Po wyprawie na Kaszuby, bez względu na to, jakim zakończy się ona rezultatem, podopieczni Igora Stankiewicza będą musieli szybko zapomnieć i podjąć intensywne przygotowania do kolejnego, w tym przypadku dalekiego wyjazdu do Wolsztyna. 

   Mecz z Wolsztyniakiem, zgodnie z terminarzem rozgrywek powinien być rozgrywany w ramach XXIII kolejki przewidzianej na ostatni weekend marca. Na prośbę Zarządu klubu malborskiego, przy akceptacji najbliższych rywali oraz Kolegium Ligi ZPRP będzie on jednak rozegrany już w sobotę 15 marca, Jest to termin wolny od planowych rozgrywek ze względu na konsultacje szkoleniowe reprezentacji narodowych wszystkich kategorii. 

   Tydzień po wyjeździe do Wolsztyna tym razem na malborskim parkiecie rozegrany zostanie kolejny mecz z udziałem szczypiornistów spod znaku Polskiego Cukru. Kolejnym rywalem malborskiego zespołu będzie lider tabeli – Wybrzeże Gdańsk, które raczej już praktycznie zapewniło sobie bezpośredni awans do PGNiG-e Superligi.

   Rozwodzić się na temat wagi tego meczu i jego sportowego znaczenia dla malborczyków uważam, że było by nietaktem. Z cała pewnością nasi zawodnicy będą walczyć. Efekty tej walki będą znane w sobotę 22 marca.

Teraz przyszła pora na wyjaśnienie powodu przełożenia, w tym przypadku przyspieszenia o dwa tygodnie meczu XXIII kolejki z Wolsztyniakiem, który jak już wspominałem planowo powinien być rozgrywany w sobotę 29 marca.

   Powód przesunięcia jest taki, że właśnie 29 marca zespół POLSKI CUKIER-POMEZANIA wyjeżdża na Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Mera Miasta Kiszyniowa. Na zaproszenie zespołu OLIMPUS-85 Kiszyniów nasi zawodnicy jadą więc na Mołdawię. Jest to sportowa rewizyta po przyjeździe Mołdawian na turniej jaki organizowany był w Malborku przed inauguracją obecnego sezonu w dniach 22 – 24 sierpnia 2013 roku.

   W Kiszyniowie zespół malborski będzie nie tylko uczestnikiem turnieju, ale również „ambasadorem” Krajowej Spółki Cukrowej. Główny sponsor malborskiego klubu posiada bowiem w Mołdawii swoje przedstawicielstwo i prowadzi tam działalność gospodarczą. Wyjazd zespołu do Mołdawii stał się możliwy dzięki finansowemu wsparciu ze strony Krajowej Spółki Cukrowej.

   Rywalizacja o główne trofeum w Kiszyniowie zacznie się w niedzielę 30 marca i trwać będzie do 01. kwietnia. Nie wykluczone natomiast, że jeszcze w sobotę 29 marca w godzinach wieczornych nasi zawodnicy rozegrają treningowo – towarzyskie spotkanie z gospodarzami turnieju. Zależeć to będzie od tego, w jakiej kondycji fizycznej malborczycy dotrą do Kiszyniowa po kilkugodzinnej podróży samolotem z Gdańska przez Monachium. 

   Na zakończenie, jeszcze tylko w skrócie terminy najbliższych meczów z udziałem zespołu malborskiego:

Sobota 08. marca godz. 18:00 – hala „SOKOLNIA” w Kościerzynie:

VETREX-SOKÓŁ Kościerzyna vs. POLSKI CUKIER-POMEZANIA

Sobota 15. marca godz. 18:00 w Wolsztynie:

KPR WOLSZTYNIAK Wolsztyn vs. POLSKI CUKIER-POMEZANIA

Sobota 22.marca godz. 18:00 – hala Gimnazjum Nr. 3 w Malborku:

POLSKI CUKIER-POMEZANIA vs. WYBRZEŻE Gdańsk

29.03.2014r. - 01.04.2014r. - Kiszyniów (Mołdawia)

Turniej o Puchar Mera Miasta Kiszyniowa, w którym jak informują organizatorzy uczestniczyć będą również zespoły z Rosji, Ukrainy, Bułgarii, Białorusi, Niemiec i Rumunii.

Już teraz życzymy naszym szczypiornistom powodzenia na mołdawskich parkietach.

t.g.
 P.S. Jako dodatek specjalny do tej informacji propnuję galerię zdjęć z meczu POLSKI CUKIER-POMEZANIA vs. GRUNWALD Poznań widzianego obiektywem Radosława Konczyńskiego z malborskiego Oddziału Dziennika Bałtyckiego 


Zdjęcia Najbliższe mecze POLSKIEGO CUKRU


Komentarze

Bigos

Mam informacje, że będą pokazywać na Eurosporcie :) super :D

Gość

No pewnie że będzie. TvMalbork w porozumieniu z TV Mołdawii,prawdopodobnie wykupi prawo do transmisji meczy i będą transmitować wszystkie mecze turnieju :-) :-) :-)

Bigos

czy z Mołdawii będzie codziennie jakaś informacja?


Partnerzy | Kontakt