WSZYSTKO JEST JUŻ JASNE

3 maja 2014 | 22:31

Więcej informacji na temat SEZON 2013/14 To JUŻ HISTORIA
znajdą Państwo w poniższej wiadomości.


piłka ręczna

Wszystko jest już jasne

Sezon 20013 / 2014 przeszedł do historii

Kwestia awansu bezpośredniego oraz szansy na awans w drodze gier barażowych wyjaśniła się już cztery kolejki przed końcem sezonu.
Bezpośrednio awansowało WYBRZEŻE Gdańsk, które w zakończonym sezonie, w 26 meczach o ligowe punkty „gromiło” niemal wszystkich rywali, tracąc zaledwie 3 punkty po remisie w rewanżowym meczu z Nielbą i jedynej w sezonie „wiosennej” porażce w Malborku.

Prawo ubiegania się o powrót po dwóch latach do PGNiG SUPERLIGI zagwarantował sobie zespół NIELBY Wągrowiec. Podopiecznym Zbigniewa Markuszewskiego, w „awansie” do fazy barażowej nie przeszkodziła nawet porażka w ostatniej kolejce sezonu z młodzieżą SMS-u Gdańsk.

Dzień po sensacyjnej porażce Nielby w Gdańsku wyjaśniła się kwestia najniższego stopnia podium o które praktycznie do syreny kończącej mecz w Hali malborskiego Gimnazjum Nr 3 rywalizowały w środę (30. kwietnia) zespoły POLSKIEGO CUKRU-POMEZANII i WARMII-TRAVELAND Olsztyn.

Jak już wszyscy doskonale wiemy, najniższy stopień podium przypadł w udziale podopiecznym Igora Stankiewicza. Zespół malborski powtórzył więc wynik osiągnięty w poprzednim sezonie.

W sobotę 03. maja na parkiecie w Poznaniu wyjaśniła się ostatnia niewiadoma, a mianowicie która z drużyn: Grunwald czy AZS-UW musi pożegnać się z I ligą. Sprawę degradacji wyjaśniła bezpośrednia konfrontacja pomiędzy kandydatami do spadku. Po zaciętym i emocjonującym widowisku zespół z Poznania nie zdołał wykorzystać atutu własnego parkietu i mimo dwubramkowego prowadzenia na około 5 minut przed końcem spotkania, przegrał różnicą jednego trafienia. A do gier barażowych o utrzymanie się w I lidze wystarczał poznaniakom tylko remis.

Grunwald przegrał i musi „dotrzymać towarzystwa” bydgoskiemu AZS-UKW, który w przekroju całego sezonu nie zdołał nawiązać równorzędnej walki o zachowanie pierwszoligowego statusu.

Warto przy okazji dodać, że na przestrzeni ostatnich ośmiu lat, czyli od czasu kiedy na ligowych parkietach pojawił się zespół POLSKI CUKIER-POMEZANIA, zakończony właśnie sezon był dla zespołu z Bydgoszczy drugim pierwszoligowym epizodem. Poprzednio bydgoszczanie na pierwszoligowych parkietach rywalizowali w sezonie 2010/2011, w który zajęli również ostatnią pozycję w tabeli.

Do całościowych podsumowań sezonu 2013 / 2014 jeszcze wrócimy.

Ja natomiast winien jestem CZYTELNIKOM naszej strony i sympatykom zespołu malborskiego informację dotyczącą ostatniego w tym sezonie meczu zespołu malborskiego.

Wcześniej nie zdołałem tego uczynić z powodu „sypnięcia się” systemu w moim wysłużonym już sprzęcie komputerowym. Całe szczęście, że mimo „majówki” udało się go jako tako doprowadzić do porządku, że zaczął słuchać i wykonywać polecenia.

Temu jednak, co na malborskim parkiecie wydarzyło się w minioną środę poświęcę następną informację.


Komentarze


Partnerzy | Kontakt