SZCZYPIORNIŚCI "OSTRO" TRENUJĄ

8 sierpnia 2014 | 09:56

Więcej informacji na temat Nowy sezon coraz bliżej
znajdą Państwo w poniższej wiadomości.


piłka ręczna

SZCZYPIORNIŚCI TRENUJĄ

Szczypiorniści POLSKIEGO CUKRU-POMEZANII maja za soba pierwszy tydzień wspólnych treningów, co jest równoznaczne z rozpoczęciem intensywnego cyklu przygotowań do zbliżającego się sezonu 2014/2015. Inaguracja sezonu będzie miała miejsce już za nieco ponad miesiąc, bo w drugi wrześniowy weekend 13-14 września.

Zanim jednak dojdzie do inauguracji rozgrywek o ligowe punkty podopieczni Igora Stankiewicza wezmą udział w dwóch międzynarodowych turniejach. Na pierwszy z nich nasz zespół wyjeżdża w najbliższy czwartek (14.08) do Antwerpii, gdzie rywalizować będzie wśród 12 zespołów z belgijskiej i holenderskiej I i II ligi. Kilka dni po powrocie z Belgii, w dniach 22-23 sierpnia kolejny turniej rozegrany zostanie w Malborku. Będzie to II Międzynarodowy Turniej o Puchar Prezesa Zarządu Krajowej Spółki Cukrowej.

Do najbliższych turniejów i jednocześnie zbliżającego się sezonu ligowego malborczycy zaczęli przygotowania w nieco zmienionym składzie personalnym niż ten, który był wcześniej podawany. Ze składu ubyło bowiem dwóch kolejnych zawodników.

W najbliższym sezonie w barwach malborskiego klubu nie zobaczymy bowiem Wojciecha Lipińskiego, który podjął decyzję o zmianie barw klubowych i jednoczesnym powrocie do klubu, którego jest wychowankiem , czyli MKS Grudziądz. Na decyzję Wojtka miały wpływ między innymi względy rodzinne,

Drugim zawodnikiem, którego występy w barwach Polskiego Cukru stały się raczej niemożliwe jest Dariusz Kawczyński. Sympatycznego i walecznego „Kawę” spotkał bowiem wyjątkowy pech. Kilka dni przed pierwszym wspólnym treningiem w Malborku, podczas jednego z indywidualnych treningów realizowanych „na zlecenie” trenera Stankiewicza, „Kawa” doznał urazu stawu kolanowego. Pierwsza diagnoza wskazywała na kontuzję, która po zabiegu i około miesięcznej rehabilitacji pozwoliła by na powrót do treningów. Rzeczywistość okazała się jednak o wiele gorsza. Oprócz „łękotki” w kolanie Kawczyńskiego nie wytrzymały wiązadła krzyżowe. „Kawę” czeka więc bardziej skomplikowana operacja i długa rekonwalescencja. W praktyce zaistniała sytuacja wyklucza Kawczyńskiego z treningów na kilka miesięcy i oby nie stało się tak, żeby uniemożliwiła mu powrót na parkiet.

W związku z tymi nieprzewidzianymi „kadrowymi ubytkami” w trybie pilnym zaszła konieczność przeprowadzenia tzw. „testów” dla potencjalnych zastępców Lipińskiego i Kawczyńskiego.

Na pierwsze treningi zaproszono więc do Malborka Bartosza Starzyńskiego i Marcina Górskiego.

Bartosz Starzyński to wychowanek ORLENU WISŁY Płock. Gra na pozycji rozgrywającego. Ma za sobą występy w zespołach PGNiG Superligi m.in. GSPR Gorzów Wielkopolski, Jurand Ciechanów. W sezonie 2013/2014 występował w barwach ZAGŁĘBIA Lubin.

Drugi z „testowanych” to nominalny „lewoskrzydłowy” Marcin Górski. Jest on wychowankiem MMTS-u Kwidzyn. W sezonie 2013/2014 na zasadach „wypożyczenia” grał w drugoligowym MKS-ie Grudziądz.

O przydatności wyżej wymienionych zawodników do malborskiego zespołu zadecyduje oczywiście osoba, która w praktyce „jest odpowiedzialna” za wynik sportowy, czyli trener Igor Stankiewicz.

O decyzjach oczywiście poinformujemy w odpowiednim czasie.

t.g.


Zdjęcia Nowy sezon coraz bliżej


Komentarze

Hdbl

Raczej źle piłkę kopnął...

pedryl

kawa sam na treningu haaaa pewnie ze schodow spadl

Bigos

Wojna wojną, przygotujmy się na wielkie emocje związane z nowym sezonem

Marcin

Hahaha ok :D

do marcin

ale mi chodzi że światowa :)

Marcin

Hehe zadnej wojny nie bedzie ;)

kibic

wojna będzie

....

Czlowieku nie kompromituj sie!! Po ptostu nie potrafia wychowac sweoich zawodnikow.

Marcin

Ludzie po co ta złość w stosunku do klubu?? Współpracują z MMTS Kwidzyn?? Dobra niech współpracują ale widać, że zarząd Pomezanii jak i zarówno drużyna z Kwidzyna cieszą się z efektów tej współpracy, która przynosi efekty. Na portalu Sportowefakty.pl można przeczytać jak bardzo są zadowoleni zarządcy oby dwóch klubów a najbardziej trener Kotwicki z Kwidzyna i nie zapomnijcie, że Pomezania też na dobre w tej współpracy wychodzi. Jeżeli chodzi u juniorów to teraz takie czasy, że tylko komputery w głowach i gry... Ludzie ruszyć się i poganiać swoje dzieci na treningi zamiast kupować im nowe gry na komputery lub na playstation a potem kto wie ?? Może z tego pieca będzie chleb. Pozdrawiam Marcin :)

...

Nowa nazwa drużyny Polski Cukier Pomezania Kwidzyn Malbork

pokaż więcej komentarzy

Partnerzy | Kontakt