EMOCJI DWUKROTNIE WIĘCEJ

24 sierpnia 2014 | 12:58

Więcej informacji na temat PUCHAR dla LEGIONOWA
znajdą Państwo w poniższej wiadomości.


piłka ręczna

EMOCJI JESZCZE WIĘCEJ JAK W PIĄTEK

II Turniej o PUCHAR PREZESA KRAJOWEJ SPÓŁKI CUKROWEJ przeszedł do historii. Po piątkowych emocjach płynących z parkietu Gimnazjum Nr 3 można było oczekiwać, że podczas meczów sobotnich emocji będzie jeżeli nie więcej, to przynajmniej tyle samo. Przebieg meczów potwierdził jednak to pierwsze przypuszczenie. BYŁO SIĘ CZYM EMOCJONOWAĆ !!!

Zaczęło się od niezwykle wyrównanego i zaciętego meczu pomiędzy elbląskim ligowym rywalem malborczyków i mistrzem Mołdawii – OLIMPUSEM-85. Do ostatniej niemal sekundy losy zwycięstwa nie były pewne. Raz prowadzili elblążanie, a za kilkadziesiąt sekund na prowadzenie wychodzili szczypiorniści OLIMPUSA.

Ostatecznie goście z Mołdawii odnieśli swoje pierwsze, a jak się później kazało jedyne, jednobramkowe zwycięstwo w tegorocznej edycji Pucharu Prezesa KSC.

W drugim sobotnim meczu obecny pierszo- , a nie tak dawno superligowiec z Legionowa rywalizował z ambitnym i prezentującym bardzo dobry handballpiątrym zespołem ligi białoruskiej – GORODNICZANKĄ „KRONON”. Jedynie w pierwszym kwadransie meczu białorusini dotrzymywali kroku zespołowi z Legionowa. Później inicjatywę przejęli legionowianie, aby ostatecznie odnieść siedmiobramkowe zwycięstwo.

W kolejnym meczu turnieju zespół POLSKIEGO CUKRU podejmował mistrzów Mołdawii. Malborczycy wygrali wprawdzie pewnie, ale zwycięstwo wcale nie przyszło łatwo. Zdeterminowani Mołdawianie wyszli na parkiet z zamiarem zrehabilitowania się malborczykom za porażkę, jakiej doznali podczas marcowo-kwietniowego turnieju w Mołdawii. Rewanż mołdawianom się nie udał. Pięciobramkowe zwycięstwo odnieśli podopieczni Igora Stankiewicza.

Czwarte sobotnie spotkanie było jednocześnie ostatnim w Malborku dla obu rywalizujących zespołów. Ogromną determinację i wolę walki zaprezentowali w tym meczu podopieczni trenera Dariusz Molskiego – szczypiorniści MEBLI WÓJCIK. Ambicja i determinacja nie wystarczyły jednak na dobrze dysponowanych (chociaż grających bez dwóch kluczowych zawodników - Titowa i Dzieniszewskiego. Trzecie swoje zwycięstwo w turnieju odniósł zespół z Legionowa.

Ostatni mecz tegorocznego turnieju w Malborku był decydujący dla końcowego układu tabeli. Zespołowi z Grodna nawet wysoka porażka nie była w stanie odebrać trzeciej pozycji w tabeli. Malborczycy natomiast, żeby turniej wygrać, nie mogli pozwolić sobie nawet na minimalna porażkę. Zwycięstwo białorusinów powodowało bowiem, że trzy zespoły miały by na swoim koncie po 6 punktów. Profilaktycznie więc skonsultowano sprawę ze specjalistą od przepisów dotyczących piłki ręcznej. Informacja była jednoznaczna: przy trzec zespołach z jednakowa ilością punktów, dla ustalenia kolejności trzeba będzie sporządzić dodatkowa tabelka pomocniczą uwzględniającą mecze pomiędzy zainteresowanymi zespołami.

Niewielu kibiców, a zapewne i zawodników takiego scenariusza nie planował. Plany jednak mają czasami do siebie to, że się nie dają zrealizować.

Tak też było i tym razem. Po niezwykle zaciętym i emocjonującym spotkaniu z jednobramkowego zwycięstwa cieszyli się białorusini.

Oto komplet sobotnich wyników:

WÓJCIK MEBLE Elbląg - OLIMPUS-85 Kiszyniów 21:22 (11:10)

GORODNICZANKA”KRONON” - KPR Legionowo 17:24 (11:11)

POLSKI CUKIER POMEZANIA - OLIMPUS-85 Kiszyniów 27:22 (14:13)

KPR Legionowo - WÓJCIK MEBLE Elbląg 27:22 (14:13)

POLSKI CUKIER POMEZANIA – GORODNICZANKA”KRONON” 21:22 (14:10)

Klasyfikacja końcowa

II Międzynarodowego Turnieju o Puchar Prezesa Zarządu KSC :


                                                                        mecze z.-r.-p. punkty bramki

  1. KPR Legionowo                                  4    3–0–1    6    90 – 78 / +12

  2. POLSKI CUKIER POMEZANIA         4    3 -0 -1     6    86 – 82 / +4

  3. GORODNICZANKA KRONON Grodno  4    3–0-1      6    93-89    /+4

  4. OLIMPUS-85 Kiszyniów                  4    1-0-3       2     89-101  /-12

  5. WÓJCIK MEBLE Elbląg                     4    0-0-4       0     82 – 98  /-17

Prezentowana tabela uwzględnia już efekt sporządzenia dodatkowej tabeli pomocniczej uwzględniających wyniki bezpośrednich spotkań pomiędzy zespołami z Legionowa, Grodna i Elbląga.

Najlepszym Strzelcem turnieju został „snajper” z Białorusi Dmitrij NISWADBA, który w 4 meczach zdobył 38 bramek. W każdym meczu zdobywał więc średnio 9,5 bramki.

Upominek dla najlepszego bramkarza odebrał golkiper OLIMPUSA-85 – Dmytro VEREMCZUK.

Najlepszym zawodnikiem uznany został natomiast „nowy kadrowy nabytek” zespołu malborskiego – Michał Potoczny.

Wrażeń po turnieju posłuchaj tutaj:

Aleksiej PERVANCIUK - asystent trenera i zawodnk klubu OLIMPUS-85 KiszyniówDmitrij TICHON - trener GORODNICZANKI GrodnoTrener Igor STANKIEWICZ

Waldemar JASTRZĘBSKI  - Prezes SPR POLSKI CUKIER POMEZANIAWywiady zostały nagrane i przekazane nam do wykorzystania przez P. Jacka SUCHIŃSKIEGO z RADIA MALBORK.


O przebiegu turnieju informuje też portal informacyjny Malborskiej Telewizji internetowej   http://www.tvmalbork.pl .

Wiadomości o turnieju, oraz szczegółowe relacje z poszczególnych meczów można znaleźć na portalu SportoweFakty.pl  ;
http://www.sportowefakty.pl/pilka-reczna/462461/turniej-w-malborku-kpr-legionowo-lepszy-od-bialorusinow

http://www.sportowefakty.pl/pilka-reczna/462469/turniej-w-malborku-pomezania-niegoscinna-dla-moldawian

http://www.sportowefakty.pl/pilka-reczna/462492/turniej-w-malborku-kpr-wygral-w-meczu-pierwszoligowcow-13-bramek-gaweckiego

http://www.sportowefakty.pl/pilka-reczna/462528/turniej-w-malborku-pierwsza-porazka-gospodarzy-kpr-legionowo-zdobyl-puchar


Zdjęcia PUCHAR dla LEGIONOWA


Komentarze

T.G.

W chwili obecnej jest bardzo trudno o sparingpartnerów. Jest "dogadywany" mecz z MMTS-em. Jak będzie wiadomo gdzie i o której - poinformuję.

Do Pana T.G.

A może zdradziłby pan tajemnicę z kim jeszcze przed ligą zagra Pomezania ?

do "Kibic z Poznania"

Marudzisz gościu "jak stara panna". A ten FACEBOOK - to "firmowy facebook Radia Malbork

Gość

Kiedy kolejne gry kontrolne Pomezanii ???

fan

Co prawda to prawda ale moze by tak tv Malbork sprobowalo przeprowadzic mecz na zywo w internecie to byla by super sprawa

Kibic z Poznania

"O przebiegu turnieju szeroko informuje portal informacyjny Malborskiej Telewizji internetowej http://www.tvmalbork.pl ." Z całym szacunkiem dla Malborskiej Telewizji internetowej ale jakie informacje z ich strony napłynęły?? Tabela czysto skopiowana z tej strony oraz zawarte informacje na ich stronie. Gdyby nie portal Facebook i prowadzona tam relacja live ze spotkań ( Dzieki już teraz dziekujemy z super relacje , znacznie znacznie lepszą niż na sport. fakt. w trakcie ligi SUPER POWAŻNIE !!!!!!!!!!!!) taki komentarz Pana Krzysztofa o czymś świadczy, to do dzisiaj bym nie wiedział co się działo na parkiecie w Malborku... Pozdrawiam


Partnerzy | Kontakt