STARTUJE I LIGA

8 września 2014 | 13:19

Więcej informacji na temat SEZON 2014/2015
znajdą Państwo w poniższej wiadomości.


piłka ręczna

SEZON 2014/2015

I liga startuje …

 … już w najbliższą sobotę 13. września. I właśnie na sobotę zapowiedziane zostały wszystkie mecze objęte programem I kolejki. Pozostaje więc kilka pytań: Jaki to będzie sezon, jak rozłoży się układ sił w stawce Grupy A ?. Jak zaprezentują się tegoroczni beniaminkowie i co prezentować będą zespoły, które w poprzednim sezonie występowały na parkietach PGNiGe SUPERLIGI. Dla kibiców i sympatyków zespołu malborskiego najważniejszym natomiast jest to, w jaki sposób prezentować się będą szczypiorniści POLSKIEGO CUKRU POMEZANII?

 

Na te wszystkie pytania odpowiedź będzie udzielana sukcesywnie – począwszy od najbliższej soboty, w niemal każdy kolejny sobotnio-niedzielny weekend, podczas którego według terminarza rozgrywane będą mecze ligowe.

Program pierwszej kolejki, która jak już wspomniałem w całości rozegrana zostanie w sobotę 13. września, przedstawia się następująco:

POLSKI CUKIER POMEZANIA - MKS Henri LLOYD Brodnica

KAR-DO SPÓJNIA Gdynia – MEBLE WÓJCIK Elbląg

MKS Poznań – KPR LEGIONOWO

PIOTRKOWIANIN Piotrków Tryb. - VETREX-SOKÓL Kościerzyna

WARSZAWIANKA Warszawa – KPR WOLSZTYNIAK Wolsztyn

SMS-ZPRP Gdańsk – REAl-ASTROMAL Leszno

AZS-AWF Biała Podlaska – WARMIA-TRAVELAND Olsztyn.

Komu w najbliższą sobotę będzie łatwo, a kto będzie musiał się napracować ???

Na tak postawine pytanie odpowiedzieć nie sposób. Jedno bowiem jest pewne, że każdy z zespołów w pierwszej kolejce będzie chciał zrobić jak najlepsze wrażenie. I każdy będzie walczył. Efekty tej walki poznamy już za kilka dni.

Malborczyków czeka jedynie teoretycznie łatwiejsze zadanie. W konfrontacji z brodnickim beniaminkiem podopieczni Igora Stankiewicza wyjdą wprawdzie na parkiet jako faworyci i beda mieli niełatwe zadanie te przedmeczowej roli dowieść na parkiecie.

Beniaminek z cała pewnością na parkiecie się nie położy pozostawiając sobie liczenie straconych bramek. Z całą pewnością brodniczanie „tanio skóry nie sprzedadzą” i beda walczyc od pierwszej do ostatniej minuty spotkania.

O beniaminu z Brodnicy nie wiadomo zbyt wiele. Jedynie tyle, że poprzedni drugoligowy sezon sezon podopieczni Jana Orzecha wygrali i pewnie awansowali na zaplecze superligi. Przed sezonem 2014/15 w brodnickim zespole pojawił się nie tylko nowy sponsor, ale i kilku zawodników, którzy są „brodnicką nadzieją” na skuteczną walkę o pierwszoligowe punkty.

Z dostępnych źródeł wiadomo też, że zespół z Brodnicy w okresie przygotowań do sezonu rozegrał sześć meczów sparingowych, w których wywalczył dwa zwycięstwa, jeden mecz zremisował i doznał trzech porażek.

Najbliższy mecz, tym razem już o ligowe punkty< będzie dla brodniczan bardzo poważnym egzaminem.

Malborczycy natomiast – jak wszyscy doskonale się orientują – przed sezonem rozegrali 10 meczów : 5 podczas turnieju w Belgii, 4 w trakcie II Turnieju o Puchar Prezesa KSC oraz ubiegłotygodniowy mecz z superligowym MMTS-em Kwidzyn. Bilans tych meczów to 2 porażki (jedna w Belgii i jedna w Malborku z Gorodniczanką) oraz 8 zwycięstw – w tym z MMTS-em i dwoma naszymi ligowymi rywalami - KPR Legionowo i MEBLE WÓJCIK Elbląg.

Sparingi i mecze kontrolne to jednak nie to samo, co walka o ligowe punkty. Ta zacznie się w najbliższą sobotę.

Ja, zgodnie z tradycją i swoją zasadą nie będę się bawił w „przepowiadacza” wyników. Zaczekam, co przyniesie najbliższa sobota.

Zanim jednak to nastąpi zapraszam do malborskiej Hali w Gimnazjum Nr 3 przy ul. Wybickiego na godzinę 18:00.

t.g.

P.S.  Chciałbym jednocześnie przeprosić Wszystkich, że w materiałach informacyjnych do I kolejki uzywane jest zdjęcie zespołu z poprzedniego sezonu. Zdjęcie "w nowym składzie" bedzie niebawem wykonane, i będzie wykorzystywane zarówno na stronie jak na plaktach.


Zdjęcia SEZON 2014/2015


Komentarze

Kibic

To co Pomezania grała w pierwszej połowie to po prostu jakieś żenua... trener i zarząd powinni porozmawiać poważnie z zawodnikami bo obrona dzisiaj była dziurawa i to dosłownie. Wygrana szczęśliwie

emeryt juranda malbork

skandalo ze zdjęciem, administracjaę, zwolnić. Przepraqszam nowych i odrszłych zawodników za upokorzenie na afiszach.

Pomka

Pożyjemy zobaczymy wy również możecie do nas przyjechać;)

były piłkarz Juranda

To skandal! Z drużyny ubyło 6-ciu zawodników a przybyło w zamian tylu samo, a zdjęcie na plakacie z początku 2000 roku. Klub inspirujący do superligi, nie może pozwalać osobom odpowiedzialym za image, na taką gafę.

Legionowo

Cześć Malbork!! :) Powodzenia w nowym sezonie :D Znowu się spotkamy na naszych parkietach i napewno będzie walka o każdy punkt :D PS. Klub Kibica KPR Legionowo zaprasza do nas na Arene Legionowo i mamy nadzieję, że nie odmówicie :)

kibic z Poznania

To zostało życzyć POMEZANII i zawodnikom samych wygranych meczów dużo zdrowia żadnych kontuzji i może awansu. ps. do zobaczenia w Poznaniu w 3 kolejce z MKS.


Partnerzy | Kontakt